Atlete Hassan doet op 5000 meter eerste gooi naar goud
TOKIO (ANP) - Atlete Sifan Hassan gaat maandag op jacht naar haar eerste olympische titel. Ze loopt in de avond (14.40 uur Nederlandse tijd) de finale van de 5000 meter. Hopelijk komt ze goed hersteld uit haar serie van de 1500 meter, die ze in de ochtend loopt. Hassan doet als eerste atlete ooit mee aan drie looponderdelen op een Olympische Spelen.
Nadine Visser loopt tegen het middaguur (04.50 uur NL-tijd) de finale van de 100 meter horden. Verder komen Dafne Schippers en Jamile Samuel in actie op de 200 meter. Schippers veroverde vijf jaar geleden in Rio olympisch zilver. Zowel de series als de halve finales staan op het programma. Femke Bol loopt haar halve finale van de 400 meter horden, Liemarvin Bonevacia en Jochem Dobber lopen in de halve finales van de 400 meter.
De zeilsters Annemiek Bekkering en Annette Duetz gaan om 07.33 uur in de Baai van Enoshima op jacht naar een medaille in de 49er FX. De wereldkampioenen van 2018 en 2019 gaan met 70 punten de medalrace in, net zo veel als de Braziliaanse titelverdedigsters Martine Grael en Kahena Kunze met wie ze de eerste plaats delen. De Duitse zeilsters Tina Lutz en Susan Beucke volgen op 3 punten achterstand. Bekkering en Duetz sloten de Spelen van Rio af als zevende.
Medalrace
Bij de mannen 49er varen Bart Lambriex en Pim van Vugt om 08.30 uur hun medalrace. Zij staan zevende.
De hockeysters wonnen al hun groepsduels en treffen nu in de kwartfinales Nieuw-Zeeland. Het duel begint om 11.30 uur.
Op de piste van Izu beginnen de baanwielrenners met voor Nederland op de eerste dag Shanne Braspennincx en Laurine van Riessen op de teamsprint. Het duo heeft zich de afgelopen anderhalf jaar vooral gericht op de individuele nummers sprint en keirin en start om 08.30 uur zonder veel illusies.
De handbalsters spelen om 12.30 uur hun laatste groepswedstrijd. Tegenstander is Montenegro en Oranje is al zeker van een plaats in de kwartfinales.
Meer uit Sport
PORTLAND (ANP) - Basketballer Kevin Durant is naar de zevende plaats geklommen op de eeuwige topscorerslijst van de NBA. Hij passeerde NBA-legende Wilt Chamberlain. Durant maakte 30 punten voor zijn ploeg Houston Rockets in de wedstrijd tegen de Portland Trail Blazers en bracht daarmee zijn totale aantal punten in de NBA op 31.435. Chamberlain maakte in de jaren zestig en zeventig van de vorige eeuw 31.419 punten.
49 minuten geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka is hard op weg haar titel in het WTA-toernooi van Brisbane te prolongeren. De nummer 1 van de wereld bereikte de finale van het Australische toernooi na een zege in twee sets op de Tsjechische Karolina Muchova: 6-3 6-4.
1 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma wilde het team voor de ploegenachtervolging dat straks op de Olympische Spelen in Milaan in actie komt, niet laten rijden op de EK afstanden. Het trio Chris Huizinga, Stijn van de Bunt en Marcel Bosker trainde deze week voor het eerst samen en de drie schaatsers doen mede door hun individuele routes niet mee aan de EK. De bondscoach wilde ze daarnaast ook in bescherming nemen.
12 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Tim Prins heeft op de EK afstanden in Polen zilver veroverd op de 1000 meter. De 22-jarige Fries moest met 1.09,35 de titel laten aan de Pool Damian Zurek. Die won in 1.08,55. Het brons ging naar Marten Liiv uit Estland in 1.09,61.
13 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Sanne in 't Hof heeft op de EK afstanden brons veroverd op de 3000 meter. De 27-jarige schaatsster was met een tijd van 4.05,91 ruim langzamer dan Ragne Wiklund. De Noorse dook met 4.00,54 onder haar eigen baanrecord. Het zilver ging naar Sandrine Tas uit Belgiƫ met 4.05,26.
14 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Een kleine maand voor het begin van de Olympische Spelen in Milaan is het grootste ijshockeystadion eindelijk geopend. Vrijdag deden meerdere Italiaanse teams in de Santagiulia-ijshockeyhal mee aan een testevenement. De trage voortgang van de bouw van de hal groeide uit tot het grootste probleem in de aanloop naar de Spelen.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - De Marathon Cup in Tilburg gaat zaterdag vanwege de winterse weersomstandigheden niet door. Dat meldt schaatsbond KNSB.
16 uur geleden