Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Hassan: dit keer ben ik beter voorbereid

Atlete Hassan: dit keer ben ik beter voorbereid

BRUSSEL (ANP) - Sifan Hassan kijkt met vertrouwen vooruit naar de Memorial Van Damme in Brussel van vrijdag. De Nederlandse doet daar een aanval op het werelduurrecord bij de vrouwen. De Keniaanse Brigid Kosgei wil dat record vrijdag ook bemachtigen.

"Ik heb dit jaar vijf maanden in Ethiopië doorgebracht, zonder mijn coach", zei Hassan donderdag op een persconferentie. "Ik heb in maart vanwege het coronavirus een pauze genomen. Drie maanden lang waren we bang, we konden niet eens naar buiten. Het was erg moeilijk, ik heb helemaal niet getraind. Drie weken geleden in Monaco ging het nog niet goed. Deze keer ben ik beter voorbereid en in betere conditie. Ik denk dat het me lukt om een ​​betere tijd te lopen."

Hassan gaf half augustus op in de 5000 meter bij de Diamond League in het Stade Louis II van Monaco. Dat was pas de tweede wedstrijd waar ze dit jaar aan meedeed.

Hassan is wereldkampioene op 1500 en 10.000 meter en bezit het Europees record op de halve marathon met 1.05.15. Het werelduurrecord staat sinds 2008 op naam van de Ethiopische Dire Tune met 18,517 kilometer.

Meer uit Sport

Wielrenner Del Grosso boekt in Limburg tweede profzege op de weg

EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.

7 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in kwalificaties Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.

8 uur geleden
Van de Zandschulp onderuit in Boekarest na gemiste matchpoints

BOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.

8 uur geleden
Basketballer Doncic mist slot reguliere competitie met blessure

LOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.

15 uur geleden
Van de Zandschulp naar halve finale tennistoernooi Boekarest

BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.

1 dag geleden
Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

2 dagen geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

2 dagen geleden