Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Hassan: dit keer ben ik beter voorbereid

Atlete Hassan: dit keer ben ik beter voorbereid

BRUSSEL (ANP) - Sifan Hassan kijkt met vertrouwen vooruit naar de Memorial Van Damme in Brussel van vrijdag. De Nederlandse doet daar een aanval op het werelduurrecord bij de vrouwen. De Keniaanse Brigid Kosgei wil dat record vrijdag ook bemachtigen.

"Ik heb dit jaar vijf maanden in Ethiopië doorgebracht, zonder mijn coach", zei Hassan donderdag op een persconferentie. "Ik heb in maart vanwege het coronavirus een pauze genomen. Drie maanden lang waren we bang, we konden niet eens naar buiten. Het was erg moeilijk, ik heb helemaal niet getraind. Drie weken geleden in Monaco ging het nog niet goed. Deze keer ben ik beter voorbereid en in betere conditie. Ik denk dat het me lukt om een ​​betere tijd te lopen."

Hassan gaf half augustus op in de 5000 meter bij de Diamond League in het Stade Louis II van Monaco. Dat was pas de tweede wedstrijd waar ze dit jaar aan meedeed.

Hassan is wereldkampioene op 1500 en 10.000 meter en bezit het Europees record op de halve marathon met 1.05.15. Het werelduurrecord staat sinds 2008 op naam van de Ethiopische Dire Tune met 18,517 kilometer.

Meer uit Sport

Klassementsleider Van den Brink wint derde etappe Dakar Rally

AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.

5 uur geleden
Australian Open keert in 2026 recordbedrag aan prijzengeld uit

MELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.

8 uur geleden
Tennisster Williams verliest in voorbereiding op Australian Open

AUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.

13 uur geleden
Tennisser Djokovic onvoldoende fit voor toernooi in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.

1 dag geleden
Verdediger Gvardiol van City heeft gebroken scheenbeen

MANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.

1 dag geleden
Darter Van Veen staat voor debuut in Premier League

LONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.

1 dag geleden
Daviscupteam zonder Griekspoor en Van de Zandschulp naar India

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers treden in februari aan zonder Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp voor de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup in India. Dat maakte captain Paul Haarhuis bekend.

1 dag geleden