Atlete Hassan bereidt zich in VS voor op Spelen
BEAVERTON (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft ervoor gekozen in de Verenigde Staten te blijven trainen. De wereldkampioen op de 1500 en 10.000 meter moest op zoek naar een nieuwe coach nadat Alberto Salazar, met wie ze sinds 2017 in de VS werkte, voor vier jaar werd geschorst wegens het overtreden van de dopingregels. Hassan heeft ervoor gekozen in voorbereiding op de Olympische Spelen te trainen onder Tim Rowberry in het Amerikaanse Beaverton. Dat meldt zaterdag haar management.
Hassan sprak de afgelopen maanden met verschillende coaches maar vond daarbij geen betere situatie dan de huidige omgeving waar ze al traint. In de Verenigde Staten heeft ze een huis met een ingebouwde hoogtekamer en woont ze op loopafstand van een goede atletiekbaan met gym. Tevens wordt ze bijgestaan door een persoonlijke krachttrainer en fysiotherapeut.
Hassan begint haar seizoen op 29 maart tijdens het WK halve marathon in het Poolse Gdynia.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
13 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden