Atlete Hassan bereidt zich in VS voor op Spelen
BEAVERTON (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft ervoor gekozen in de Verenigde Staten te blijven trainen. De wereldkampioen op de 1500 en 10.000 meter moest op zoek naar een nieuwe coach nadat Alberto Salazar, met wie ze sinds 2017 in de VS werkte, voor vier jaar werd geschorst wegens het overtreden van de dopingregels. Hassan heeft ervoor gekozen in voorbereiding op de Olympische Spelen te trainen onder Tim Rowberry in het Amerikaanse Beaverton. Dat meldt zaterdag haar management.
Hassan sprak de afgelopen maanden met verschillende coaches maar vond daarbij geen betere situatie dan de huidige omgeving waar ze al traint. In de Verenigde Staten heeft ze een huis met een ingebouwde hoogtekamer en woont ze op loopafstand van een goede atletiekbaan met gym. Tevens wordt ze bijgestaan door een persoonlijke krachttrainer en fysiotherapeut.
Hassan begint haar seizoen op 29 maart tijdens het WK halve marathon in het Poolse Gdynia.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
7 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
7 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
8 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
8 uur geleden