
Atlete Gidey verpulvert wereldrecord 15 km
NIJMEGEN (ANP) - De Ethiopische atlete Letesenbet Gidey heeft in de Zevenheuvelenloop het wereldrecord op de 15 kilometer verbeterd. De 21-jarige Ethiopische kwam op het parcours in Nijmegen tot 44.20 minuten. Ze was daarmee veel sneller dan de 45.37 die Joyciline Jepkosgei in 2017 in Praag liep.
Gidey pakte op de WK atletiek dit najaar in Doha zilver op de 10.000 meter. Ze moest toen alleen de Nederlandse Sifan Hassan voor laten.
Susan Krumins was op de vijfde plaats de beste Nederlandse. Ze kwam tot 49.37 minuten. Daarmee was ze bijna twee minuten langzamer dan vorig jaar. "Het was pittig. Ik had geen goede dag", zei ze bij Omroep Gelderland. "Ik ben pas weer vier weken in training en dan is dit niet dramatisch." Krumins reageerde vol ongeloof op de tijd van Gidey. "Onder de 45 minuten? Dat is echt supersnel."
Mannen
Bij de mannen ging de zege naar Stephen Kissa uit Oeganda. De 23-jarige atleet finishte in 41.49 minuten en bleef daarmee de Keniaan Edwin Kiptoo nipt voor. De Keniaan Moses Koech werd derde. Mohamed Ali was de beste Nederlander. De 30-jarige Nederlander van Somalische afkomst legde de 15 kilometer af in 43.57 minuten en werd daarmee twaalfde.
De titelverdediger bij de mannen, Joshua Cheptegei, stond niet aan de start in Nijmegen. De Oegandees won de wedstrijd vorig jaar in een wereldrecord van 41.05 minuten.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven blijft voorlopig op zijn troon zitten. De 'King of Kickboxing' verdedigde voor de dertiende keer met succes zijn wereldtitel. Hij versloeg de passief vechtende Rus Artem Vakhitov in Rotterdam Ahoy na vijf ronden ruim op punten.
14 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen begint zondag vanaf de tweede positie aan de Grote Prijs van Canada in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen was tijdens de kwalificatie in zijn Red Bull alleen langzamer dan George Russell (Mercedes). WK-leider Oscar Piastri reed de derde tijd met zijn McLaren.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voor Jamal Ben Saddik is het honderdste gala van kickboksorganisatie Glory in een enorme deceptie geëindigd. Hij moest opgeven in zijn eerste gevecht tegen de Fransman Sofian Laïdouni op een toernooi voor zwaargewichten. De Belg, uitkomend voor Marokko, had een grote snee in een scheenbeen opgelopen. Hij mocht niet meer verder van de arts.
16 uur geledenMONTREAL (ANP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen heeft bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Canada in de Formule 1 de vijfde tijd neergezet. McLaren-coureur Lando Norris was dit keer de snelste. De kwalificatie voor de hoofdrace begint om 22.00 uur.
17 uur geledenROSMALEN (ANP) - Zizou Bergs staat in de finale van het tennistoernooi van Rosmalen. De Belg was in de halve eindstrijd te sterk voor de Amerikaan Reilly Opelka: 6-1 6-4.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De Duitse Tatjana Maria en de Amerikaanse Amanda Anisimova staan zondag tegenover elkaar in de finale van het grastoernooi van Queen's in Londen. Anisimova, de nummer 15 van de wereld, won in drie sets van de Chinese Zheng Qinwen, de mondiale nummer 5: 6-2 4-6 6-4.
18 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennissters Elena Gabriela Ruse en Elise Mertens spelen zondag de finale van de Libéma Open in Rosmalen. De Roemeense was in de halve eindstrijd te sterk voor Elisabetta Cocciaretto uit Italië (2-6 6-4 6-3). De Belgische Mertens won in een spannende halve finale van Ekaterina Aleksandrova uit Rusland: 2-6 7-6 (7) 6-4.
19 uur geleden