Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Fraser-Pryce gaat voor 100 en 200 meter op Spelen

Atlete Fraser-Pryce gaat voor 100 en 200 meter op Spelen

KINGSTON (ANP) - De Jamaicaanse atlete Shelly-Ann Fraser-Pryce sprint volgend jaar zowel de 100 als 200 meter op de Olympische Spelen van Tokio. "Ik ga zeker voor de dubbel", laat ze weten.

Fraser-Pryce veroverde in 2008 en 2012 olympisch goud op de 100 meter. Op de Spelen van Rio de Janeiro eindigde ze drie jaar geleden als derde op de kortste sprintafstand. Ze had toen last van een teenblessure en besloot de 200 meter aan zich voorbij te laten gaan. "Dat was vooral op advies van mijn coach", vertelt de viervoudig wereldkampioene op de 100 meter.

Fraser-Pryce won zilver op de 200 meter van de Spelen van 2012 in Londen. "In Tokio wordt mijn doel de 200 meter onder de 22 seconden te lopen. Daar werk ik nu heel hard aan."

Fraser-Pryce is een van de grote concurrentes van Dafne Schippers, de Nederlandse specialiste op de 100 en 200 meter.

Meer uit Sport

Zwemsters veroveren op EK kortebaan goud op 4x50 meter vrij

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.

1 uur geleden
Gestopte tennisster Serena Williams terug op lijst dopingcontrole

BERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.

3 uur geleden
Red Bull bevestigt Hadjar als coureur naast Verstappen in 2026

ABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.

5 uur geleden
Motorcrosser Herlings na zestien jaar weg bij KTM-team

MATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.

7 uur geleden
Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

1 dag geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

1 dag geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

1 dag geleden