Atlete Fraser-Pryce gaat voor 100 en 200 meter op Spelen
KINGSTON (ANP) - De Jamaicaanse atlete Shelly-Ann Fraser-Pryce sprint volgend jaar zowel de 100 als 200 meter op de Olympische Spelen van Tokio. "Ik ga zeker voor de dubbel", laat ze weten.
Fraser-Pryce veroverde in 2008 en 2012 olympisch goud op de 100 meter. Op de Spelen van Rio de Janeiro eindigde ze drie jaar geleden als derde op de kortste sprintafstand. Ze had toen last van een teenblessure en besloot de 200 meter aan zich voorbij te laten gaan. "Dat was vooral op advies van mijn coach", vertelt de viervoudig wereldkampioene op de 100 meter.
Fraser-Pryce won zilver op de 200 meter van de Spelen van 2012 in Londen. "In Tokio wordt mijn doel de 200 meter onder de 22 seconden te lopen. Daar werk ik nu heel hard aan."
Fraser-Pryce is een van de grote concurrentes van Dafne Schippers, de Nederlandse specialiste op de 100 en 200 meter.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis moest bij de NK afstanden tot het uiterste gaan om de titel op de 1500 meter binnen te slepen. Dat lukte in een spannende rit waarin hij Joep Wennemars versloeg en ook nog teamgenoot Tim Prins vier honderdsten van een seconde voorbleef. "Ik ben supertrots dat ik mezelf overstijg en ook de rest", zei de 35-jarige schaatser van Reggeborgh.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is bij de NK afstanden voor de vijfde keer Nederlands kampioen op de 500 meter geworden. De drievoudig wereldkampioene op deze afstand was met 37,00 ook de snelste op de tweede 500 meter. Het zilver ging naar Anna Boersma en het brons naar Marrit Fledderus.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis is bij de NK afstanden in Heerenveen voor de zesde keer Nederlands kampioen op de 1500 meter geworden. De 35-jarige schaatser van Reggeborgh was met 1.43,49 nipt sneller dan teamgenoot Tim Prins. Joep Wennemars werd derde.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de NK afstanden de eerste 500 meter gewonnen. De 25-jarige wereldkampioene op de 500 meter bleef met een tijd van 37,10 Anna Boersma en Marrit Fledderus voor.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn is voor de eerste keer Nederlands kampioen op de 3000 meter geworden. De 24-jarige schaatsster van AH-Zaanlander was bij de NK afstanden in Heerenveen met 3.58,13 sneller dan teamgenote Bente Kerkhoff en Marijke Groenewoud.
12 uur geledenRIYAD (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is de WTA Finals in het dubbelspel begonnen met een nederlaag. Het als eerste geplaatste Italiaanse koppel Sara Errani/Jasmine Paolini was in het Saudische Riyad in twee sets te sterk voor de 32-jarige Limburgse en haar Amerikaanse dubbelpartner Asia Muhammad: 6-3 6-3.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune gaat op de tweede dag van de NK afstanden niet van start op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene op deze afstand is ziek, meldt haar ploeg Team IKO X2O.
15 uur geleden