Atlete Fraser-Pryce gaat voor 100 en 200 meter op Spelen
KINGSTON (ANP) - De Jamaicaanse atlete Shelly-Ann Fraser-Pryce sprint volgend jaar zowel de 100 als 200 meter op de Olympische Spelen van Tokio. "Ik ga zeker voor de dubbel", laat ze weten.
Fraser-Pryce veroverde in 2008 en 2012 olympisch goud op de 100 meter. Op de Spelen van Rio de Janeiro eindigde ze drie jaar geleden als derde op de kortste sprintafstand. Ze had toen last van een teenblessure en besloot de 200 meter aan zich voorbij te laten gaan. "Dat was vooral op advies van mijn coach", vertelt de viervoudig wereldkampioene op de 100 meter.
Fraser-Pryce won zilver op de 200 meter van de Spelen van 2012 in Londen. "In Tokio wordt mijn doel de 200 meter onder de 22 seconden te lopen. Daar werk ik nu heel hard aan."
Fraser-Pryce is een van de grote concurrentes van Dafne Schippers, de Nederlandse specialiste op de 100 en 200 meter.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
2 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
3 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
22 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 dag geleden