Atlete Campbell Brown (39) stopt na acht medailles op vijf Spelen
CLARKS TOWN (ANP) - De Jamaicaanse atlete Veronica Campbell Brown, winnares van drie gouden medailles op de Spelen, heeft vlak voor de olympische trials in haar land besloten haar carrière te beëindigen. De 39-jarige Campbell Brown maakte vorig jaar haar rentree op de atletiekbaan nadat ze in 2019 een dochter had gekregen. Campbell Brown heeft een maand voor de Olympische Spelen van Tokio echter besloten om nu echt te stoppen.
"Ik trek mijn spikes uit en doe ze nooit meer aan", schrijft de Jamaicaanse op Instagram. "Dit meisje uit Clarks Town loopt blij en tevreden weg na een goed gelopen race."
Campbell Brown is de enige atlete die op vijf Olympische Spelen (2000, 2004, 2008, 2012 en 2016) medailles heeft gepakt. De Jamaicaanse veroverde in 2004 en 2008 olympisch goud op de 200 meter. Met de Jamaicaanse estafetteploeg werd ze in Athene ook olympisch kampioen op de 4x100 meter. De sprintster won daarnaast drie zilveren estafettemedailles en twee keer olympisch brons op de 100 meter (2004 en 2012).
Op haar erelijst staan ook dertien WK-medailles, waaronder vijf gouden. Campbell Brown werd in 2013 voorlopig geschorst na een positieve dopingtest. Omdat de test echter niet aan de internationale eisen had voldaan, werd haar straf omgezet in een waarschuwing.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.
2 uur geledenMEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.
3 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor het vijfde jaar op rij de halve finale van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De 22-jarige Spanjaard won met 6-3 6-4 van de Brit Cameron Norrie.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.
7 uur geleden