Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Campbell Brown (39) stopt na acht medailles op vijf Spelen

Atlete Campbell Brown (39) stopt na acht medailles op vijf Spelen

CLARKS TOWN (ANP) - De Jamaicaanse atlete Veronica Campbell Brown, winnares van drie gouden medailles op de Spelen, heeft vlak voor de olympische trials in haar land besloten haar carrière te beëindigen. De 39-jarige Campbell Brown maakte vorig jaar haar rentree op de atletiekbaan nadat ze in 2019 een dochter had gekregen. Campbell Brown heeft een maand voor de Olympische Spelen van Tokio echter besloten om nu echt te stoppen.

"Ik trek mijn spikes uit en doe ze nooit meer aan", schrijft de Jamaicaanse op Instagram. "Dit meisje uit Clarks Town loopt blij en tevreden weg na een goed gelopen race."

Campbell Brown is de enige atlete die op vijf Olympische Spelen (2000, 2004, 2008, 2012 en 2016) medailles heeft gepakt. De Jamaicaanse veroverde in 2004 en 2008 olympisch goud op de 200 meter. Met de Jamaicaanse estafetteploeg werd ze in Athene ook olympisch kampioen op de 4x100 meter. De sprintster won daarnaast drie zilveren estafettemedailles en twee keer olympisch brons op de 100 meter (2004 en 2012).

Op haar erelijst staan ook dertien WK-medailles, waaronder vijf gouden. Campbell Brown werd in 2013 voorlopig geschorst na een positieve dopingtest. Omdat de test echter niet aan de internationale eisen had voldaan, werd haar straf omgezet in een waarschuwing.

Meer uit Sport

Formule 1 nog zeker tien jaar in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.

8 uur geleden
Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

12 uur geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

14 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

15 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

16 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

19 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

20 uur geleden