Atlete Campbell Brown (39) stopt na acht medailles op vijf Spelen
CLARKS TOWN (ANP) - De Jamaicaanse atlete Veronica Campbell Brown, winnares van drie gouden medailles op de Spelen, heeft vlak voor de olympische trials in haar land besloten haar carrière te beëindigen. De 39-jarige Campbell Brown maakte vorig jaar haar rentree op de atletiekbaan nadat ze in 2019 een dochter had gekregen. Campbell Brown heeft een maand voor de Olympische Spelen van Tokio echter besloten om nu echt te stoppen.
"Ik trek mijn spikes uit en doe ze nooit meer aan", schrijft de Jamaicaanse op Instagram. "Dit meisje uit Clarks Town loopt blij en tevreden weg na een goed gelopen race."
Campbell Brown is de enige atlete die op vijf Olympische Spelen (2000, 2004, 2008, 2012 en 2016) medailles heeft gepakt. De Jamaicaanse veroverde in 2004 en 2008 olympisch goud op de 200 meter. Met de Jamaicaanse estafetteploeg werd ze in Athene ook olympisch kampioen op de 4x100 meter. De sprintster won daarnaast drie zilveren estafettemedailles en twee keer olympisch brons op de 100 meter (2004 en 2012).
Op haar erelijst staan ook dertien WK-medailles, waaronder vijf gouden. Campbell Brown werd in 2013 voorlopig geschorst na een positieve dopingtest. Omdat de test echter niet aan de internationale eisen had voldaan, werd haar straf omgezet in een waarschuwing.
Meer uit Sport
TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
11 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
13 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
13 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
13 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.
14 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.
15 uur geledenZAUCHENSEE (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een maand voor aanvang van de Winterspelen in Milaan en Cortina haar vorm onderstreept met een wereldbekerzege. De 41-jarige was in het Oostenrijkse Zauchensee de snelste op de afdaling.
16 uur geleden