Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Brinkman ziet af van WK en kiest voor marathon op EK

Atlete Brinkman ziet af van WK en kiest voor marathon op EK

ROTTERDAM (ANP) - Nienke Brinkman kiest deze zomer voor de marathon bij de EK atletiek in het Duitse München en ziet af van de WK in het Amerikaanse Eugene. "Het lijkt mij goed eerst ervaring op te doen op een Europees kampioenschap dicht bij huis en nog even te wachten met een WK’’, zegt de 28-jarige atlete, die vorig jaar in Valencia bij haar debuut op de marathon een tijd van 2.26.34 liep.

Met die tijd plaatste ze zich voor zowel de WK als de EK, die deze zomer vrij kort na elkaar worden gehouden. Komende zondag is ze de Nederlandse troef in de marathon van Rotterdam. Op de startlijst is ze de nummer vier na Stella Barsosio (Kenia), Haven Hailu (Ethiopië) en Rose Chelimo (Bahrein).

De voormalige hockeyster staat volop in de belangstelling in de atletiekwereld, want haar 2.26.34 is de derde tijd ooit gelopen door een Nederlandse atlete. Alleen Lornah Kiplagat (2.23.43) en Hilda Kibet (2.24.37) waren ooit sneller. "Ik ervaar die aandacht als heel positief, maar ik moet er nog steeds erg aan wennen. Ik blijf er relaxed onder, maar het is zeker overweldigend. Het voelt gek om te beseffen dat ik in één klap tot de Nederlandse top behoor. Het is misschien maar goed dat ik er nog niet aan gewend ben, dan kan ik nog in mijn oude patroontjes blijven.’’

Onder de radar

Brinkman kon 'onder de radar' blijven omdat ze woont en werkt in het Zwitserse Zürich. Het hardlopen pakte ze pas serieus op tijdens de coronapandemie. Ze doet er ook veel aan trailrunning, rennen over moeilijk begaanbare bergpaadjes. "Maar voor de marathon van Rotterdam heb ik wel specifiek getraind. Ik ben ook voor het eerst op trainingskamp geweest, in Kenia. Ik heb me daar volledig op de sport kunnen focussen en ervaren hoe mijn lichaam reageerde op het trainen op hoogte."

Het gevolg is dat ze topfit aan de start verschijnt van haar tweede marathon. "Ik hoop onder die 2.26.34 te lopen, maar ik wil ook van de wedstrijd genieten. Er komt veel publiek, dat belooft veel voor de sfeer. Echte grote sportieve doelen stel ik nog niet, al wil ik wel graag een keer op de Olympische Spelen uitkomen. Maar ik wil de tijd nemen om mijn hardloopcarrière rustig op te bouwen. Eigenlijk is mijn grootste doel blessurevrij blijven, want ik geniet zo van het hardlopen dat ik ook op de lange termijn goed wil blijven presteren."

Meer uit Sport

De Boo grijpt op 1000 meter tweede olympische startbewijs

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.

15 uur geleden
Seizoen veldrijder Sweeck voorbij door val

LOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.

16 uur geleden
Rijpma-de Jong plaatst zich op 1500 meter voor Spelen van Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.

16 uur geleden
Wereldkampioene Beune plaatst zich op 1500 meter niet voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.

16 uur geleden
Van Belle en Wiebes veroveren nog een titel op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.

17 uur geleden
Van der Poel behoudt in Azencross ongeslagen status

LOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.

18 uur geleden
Brand wint in Loenhout voor twaalfde keer op rij veldrit

LOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.

20 uur geleden