Atlete Brinkman wint halve marathon in persoonlijk record
OBERRIET (ANP) - Atlete Nienke Brinkman heeft in Zwitserland een halve marathon gewonnen in een persoonlijk record van 1.10.43. De 28-jarige Brinkman, die op 10 april meedoet aan de marathon van Rotterdam, was een klasse apart op de 21,1 kilometer in Oberriet. De nummer 2 kwam ruim 6 minuten na de Nederlandse over de finish.
Brinkman debuteerde eind vorig jaar in Valencia op de marathon. Ze legde de 42,195 kilometer af in 2.26.34, waarmee ze zich de derde snelste Nederlandse vrouw ooit mag noemen. Alleen Lornah Kiplagat (2.23.43) en Hilda Kibet (2.24.37) waren sneller. Brinkman, die zich met haar tijd plaatste voor de WK atletiek van deze zomer in de Amerikaanse stad Eugene en de EK in München, kreeg direct een plek in het NN Running Team van Jos Hermens. Daar zitten ook mondiale toppers als Eliud Kipchoge, Joshua Cheptegei en Abdi Nageeye in.
In Nijmegen vond zondag de Alfa Laval Stevensloop plaats, die tevens diende als NK halve marathon. Maureen Koster (29) won bij de vrouwen in 1.11.22, bij de mannen ging de Nederlandse titel naar de 22-jarige Luuk Maas: 1.03.54.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training van de Grote Prijs van Monaco de vijfde tijd neergezet. Op het stratencircuit aan de Middellandse Zee was hij in zijn Red Bull 0,942 seconde langzamer dan Kimi Antonelli, die de snelste tijd noteerde. De Italiaanse leider in de WK-stand klokte met zijn Mercedes 1.12,720. De tweede en derde tijd waren voor de Ferrari's van Charles Leclerc en Lewis Hamilton.
36 minuten geledenPARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft voor de zesde keer Roland Garros gewonnen. De 29-jarige Nederlandse versloeg in de finale de Française Ksenia Chasteau met duidelijk verschil: 6-1 6-0. De partij duurde slechts 48 minuten.
2 uur geledenSAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben ook de tweede wedstrijd in de finale van de NBA gewonnen. Het team van coach Mike Brown was opnieuw te sterk voor de San Antonio Spurs: 104-105. Bij rust leidden de Knicks met iets groter verschil (52-56).
5 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
17 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
20 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
21 uur geleden