Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Brinkman wint halve marathon in persoonlijk record

Atlete Brinkman wint halve marathon in persoonlijk record

OBERRIET (ANP) - Atlete Nienke Brinkman heeft in Zwitserland een halve marathon gewonnen in een persoonlijk record van 1.10.43. De 28-jarige Brinkman, die op 10 april meedoet aan de marathon van Rotterdam, was een klasse apart op de 21,1 kilometer in Oberriet. De nummer 2 kwam ruim 6 minuten na de Nederlandse over de finish.

Brinkman debuteerde eind vorig jaar in Valencia op de marathon. Ze legde de 42,195 kilometer af in 2.26.34, waarmee ze zich de derde snelste Nederlandse vrouw ooit mag noemen. Alleen Lornah Kiplagat (2.23.43) en Hilda Kibet (2.24.37) waren sneller. Brinkman, die zich met haar tijd plaatste voor de WK atletiek van deze zomer in de Amerikaanse stad Eugene en de EK in München, kreeg direct een plek in het NN Running Team van Jos Hermens. Daar zitten ook mondiale toppers als Eliud Kipchoge, Joshua Cheptegei en Abdi Nageeye in.

In Nijmegen vond zondag de Alfa Laval Stevensloop plaats, die tevens diende als NK halve marathon. Maureen Koster (29) won bij de vrouwen in 1.11.22, bij de mannen ging de Nederlandse titel naar de 22-jarige Luuk Maas: 1.03.54.

Meer uit Sport

Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

20 minuten geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

2 uur geleden
Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

2 uur geleden
Shorttracker De Laat vervangt niet fitte Kos in selectie Spelen

UTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.

2 uur geleden
Formule 1-team Mercedes ziet topontwerper dit jaar vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.

3 uur geleden
Watson wint proloog wielerkoers Tour Down Under

ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.

4 uur geleden
Titelverdedigster Keys komt met de schrik vrij op Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.

7 uur geleden