Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Brinkman wint halve marathon in persoonlijk record

Atlete Brinkman wint halve marathon in persoonlijk record

OBERRIET (ANP) - Atlete Nienke Brinkman heeft in Zwitserland een halve marathon gewonnen in een persoonlijk record van 1.10.43. De 28-jarige Brinkman, die op 10 april meedoet aan de marathon van Rotterdam, was een klasse apart op de 21,1 kilometer in Oberriet. De nummer 2 kwam ruim 6 minuten na de Nederlandse over de finish.

Brinkman debuteerde eind vorig jaar in Valencia op de marathon. Ze legde de 42,195 kilometer af in 2.26.34, waarmee ze zich de derde snelste Nederlandse vrouw ooit mag noemen. Alleen Lornah Kiplagat (2.23.43) en Hilda Kibet (2.24.37) waren sneller. Brinkman, die zich met haar tijd plaatste voor de WK atletiek van deze zomer in de Amerikaanse stad Eugene en de EK in München, kreeg direct een plek in het NN Running Team van Jos Hermens. Daar zitten ook mondiale toppers als Eliud Kipchoge, Joshua Cheptegei en Abdi Nageeye in.

In Nijmegen vond zondag de Alfa Laval Stevensloop plaats, die tevens diende als NK halve marathon. Maureen Koster (29) won bij de vrouwen in 1.11.22, bij de mannen ging de Nederlandse titel naar de 22-jarige Luuk Maas: 1.03.54.

Meer uit Sport

Wielrenner Laurance wint derde etappe Ronde van Baskenland

BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.

8 uur geleden
Tennissters met 2-1 onderuit tegen Hongarije in BJK Cup

OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).

8 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

10 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

12 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

13 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

15 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

1 dag geleden