Atlete Brinkman wint halve marathon in persoonlijk record
OBERRIET (ANP) - Atlete Nienke Brinkman heeft in Zwitserland een halve marathon gewonnen in een persoonlijk record van 1.10.43. De 28-jarige Brinkman, die op 10 april meedoet aan de marathon van Rotterdam, was een klasse apart op de 21,1 kilometer in Oberriet. De nummer 2 kwam ruim 6 minuten na de Nederlandse over de finish.
Brinkman debuteerde eind vorig jaar in Valencia op de marathon. Ze legde de 42,195 kilometer af in 2.26.34, waarmee ze zich de derde snelste Nederlandse vrouw ooit mag noemen. Alleen Lornah Kiplagat (2.23.43) en Hilda Kibet (2.24.37) waren sneller. Brinkman, die zich met haar tijd plaatste voor de WK atletiek van deze zomer in de Amerikaanse stad Eugene en de EK in München, kreeg direct een plek in het NN Running Team van Jos Hermens. Daar zitten ook mondiale toppers als Eliud Kipchoge, Joshua Cheptegei en Abdi Nageeye in.
In Nijmegen vond zondag de Alfa Laval Stevensloop plaats, die tevens diende als NK halve marathon. Maureen Koster (29) won bij de vrouwen in 1.11.22, bij de mannen ging de Nederlandse titel naar de 22-jarige Luuk Maas: 1.03.54.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
42 minuten geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
3 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
19 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
20 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
22 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
23 uur geleden