Atlete Brinkman wil zondag in Hamburg marathonlimiet Spelen lopen
NIJMEGEN (ANP) - Atlete Nienke Brinkman wil zondag in de marathon van Hamburg alsnog aan de limiet voor de Olympische Spelen van Parijs voldoen. Als een laatste test woensdag goed gaat, gaat de winnares van Europees brons op de marathon van 2022 van start in de Duitse stad met als doel om onder de limiet van 2.26.50 te lopen.
Brinkman raakte afgelopen najaar twee weken voor haar deelname aan de marathon van Amsterdam geblesseerd aan een kuit. Daarna was ze weer "iets te enthousiast" begonnen, legt haar manager Valentijn Trouw tijdens een digitaal persmoment uit. Deelname aan de marathon van Valencia in december werd daardoor geen haalbare kaart, waarna Brinkman rust nam en vooral alternatief trainde op de fiets.
In maart is ervoor gekozen om alsnog versneld voor te bereiden voor de marathon van Hamburg. Daarbij heeft de 30-jarige atlete een beetje last aan een pees aan haar kuit gekregen. Een laatste test, deels op wedstrijdsnelheid, moet woensdag uitkomst geven of ze donderdag naar Hamburg afreist om daar drie dagen later "alles op alles te zetten".
Lichamelijke impact
Brinkman is hartstikke fit, zegt Trouw, maar het is niet helemaal zeker of haar lichaam klaar is voor de impact van het lopen. "Dat is dusdanig fragiel, dat het nog alle kanten op kan, maar ik zie haar gewoon naar Hamburg gaan", zegt hij.
Volgens de manager is het lopen van de limiet in Hamburg de laatste kans voor Brinkman om zich voor Parijs te kwalificeren. Andere manieren via de ranking om zich te kwalificeren zijn er volgens hem niet, omdat door het grote aantal atleten dat de limiet heeft gelopen het quotum al is bereikt.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
12 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
15 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
20 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
23 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
1 dag geleden