
Atlete Bol ziet uit naar duel met olympisch kampioene Miller-Uibo
ARNHEM (ANP) - Femke Bol ziet uit naar een duel met tweevoudig olympische kampioene Shaunae Miller-Uibo op de 400 meter bij de WK indooratletiek in Belgrado. "Dat wordt pittig, maar ik vind het ook heel leuk. Ze is een prachtige atlete, loopt heel mooi", zei Bol bij de presentatie van de Nederlandse ploeg voor de mondiale titelstrijd, die vrijdag begint.
Miller-Uibo prolongeerde in Tokio haar olympische titel op de 400 meter en de wereldster uit de Bahama's staat op de startlijst van de WK indoor. Ze liep echter dit jaar nog geen indoorwedstrijden, terwijl Bol al vaak in actie kwam en met een tijd van 50,30 seconden de wereldranglijst aanvoert. De 22-jarige Amersfoortse, die in Tokio het olympisch brons veroverde op de 400 meter horden, geldt als de grote favoriete voor goud.
"Ik voel wel druk, maar ik vind die rol van favoriete ook wel fijn. Het betekent dat je goede papieren hebt en in vorm bent. Ik kan goed uit mijn hoofd zetten dat ik tegen een atlete als Shaunae Miller opkijk. Aan de start zijn we allemaal gelijk en ik kan vertrouwen op mijn vorm. Ik voel me fit, de trainingen gaan supergoed", aldus Bol.
Presteren onder druk
De Nederlandse troef ziet de Spelen in Tokio als bewijs dat ze onder druk kan presteren. Ze liep als relatief onervaren atlete op de 400 meter horden naar het brons in een absolute toptijd van 52,03, een Europees record. "Die medaille ligt op mijn nachtkastje, dus die zie ik elke dag. Net als de twee gouden medailles die ik vorig jaar op de EK indoor won. Ik word er elke keer weer blij van en ik gebruik die medailles als motivatie."
Bol maakt nadrukkelijk nog geen keuze voor een van de twee nummers waarop ze excelleert. Na de WK indoor gaat de focus weer volledig op de 400 horden. "Daar ligt mijn hart, maar in de winter richt ik me op de 400 meter vlak. Ik vind dat indoor een geweldig nummer. Het is onvoorspelbaar, want voor het ingaan van de tweede ronde komen we samen in de binnenbaan en dan moet je heel alert en scherp zijn. Er kan dan van alles gebeuren. Wat dat betreft weet ik ook niet wat ik kan verwachten van Shaunae Miller. Haar persoonlijk record staat scherper dan het mijne, maar ze heeft nog geen wedstrijd gelopen. Ik weet dus niet hoe zij die 400 meter aanpakt. Ik weet wel dat ik er heel veel zin in heb."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Russische tennisser Andrej Roeblev is in de tweede ronde van het masterstoernooi in Miami uitgeschakeld door de Belg Zizou Bergs. De nummer 9 van de wereld verloor in een uur en veertig minuten in twee sets: 7-5 6-4.
2 uur geledenAFJELL (ANP/AFP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft na de eindzege in het wereldbekerklassement over alle disciplines en de klassementen op de reuzenslalom en de super-G ook de wereldbeker op de afdaling gewonnen. De leidende positie van de 27-jarige Zwitser kwam niet meer in gevaar omdat de afdaling bij de wereldbekerfinale in Sun Valley werd afgelast.
6 uur geledenENGADIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker kreeg met haar eerste WK-medaille een jaar voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina de bevestiging dat ze op de goede weg is. De 29-jarige Zoetermeerse veroverde bij de WK in het Zwitserse Engadin op de parallelslalom brons. "Dit had ik echt niet verwacht", reageerde ze telefonisch tegen het ANP. "Omdat ik me dit seizoen vooral op de reuzenslalom richt."
7 uur geledenSANREMO (ANP) - Filippo Ganna reed in gezelschap van een koningskoppel de Poggio af in de finale van Milaan-Sanremo. Mathieu van der Poel bleek te sterk in de sprint, maar de Italiaan van Ineos Grenadiers sprintte voor de Sloveen Tadej Pogacar naar de tweede plaats in de wielerklassieker. "Die twee hebben mij enkele jaren van mijn leven gekost", sprak Ganna lachend voor de Italiaanse tv.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de koppositie in de Eredivisie overgenomen van Ajax door de Amsterdamse concurrent in een rechtstreeks duel te verslaan. In Eindhoven won de ploeg van trainer Roeland ten Berge met 3-1.
10 uur geledenSANREMO (ANP) - Veel had Tadej Pogacar in de finale van Milaan-Sanremo naar eigen zeggen niet verkeerd gedaan, vertelde de Sloveen in een flashinterview na afloop van de wielerklassieker. De Sloveen was er op de Poggio, de laatste klim voor de finish, niet in geslaagd Mathieu van der Poel achter te laten. Vijf kilometer verder won de Nederlander en werd Pogacar derde achter ook de Italiaan Filippo Ganna.
11 uur geledenSHANGHAI (ANP/RTR) - De Formule 1 herdenkt de overleden Ierse teambaas Eddie Jordan zondag vooraf aan de rijdersparade van de Grote Prijs van China. Voor de minuut stilte verzamelen zich alle teams op de baan onder het podium in Shanghai. Jordan overleed afgelopen donderdag op 76-jarige leeftijd aan kanker.
11 uur geleden