
Atlete Bol ziet uit naar duel met olympisch kampioene Miller-Uibo
ARNHEM (ANP) - Femke Bol ziet uit naar een duel met tweevoudig olympische kampioene Shaunae Miller-Uibo op de 400 meter bij de WK indooratletiek in Belgrado. "Dat wordt pittig, maar ik vind het ook heel leuk. Ze is een prachtige atlete, loopt heel mooi", zei Bol bij de presentatie van de Nederlandse ploeg voor de mondiale titelstrijd, die vrijdag begint.
Miller-Uibo prolongeerde in Tokio haar olympische titel op de 400 meter en de wereldster uit de Bahama's staat op de startlijst van de WK indoor. Ze liep echter dit jaar nog geen indoorwedstrijden, terwijl Bol al vaak in actie kwam en met een tijd van 50,30 seconden de wereldranglijst aanvoert. De 22-jarige Amersfoortse, die in Tokio het olympisch brons veroverde op de 400 meter horden, geldt als de grote favoriete voor goud.
"Ik voel wel druk, maar ik vind die rol van favoriete ook wel fijn. Het betekent dat je goede papieren hebt en in vorm bent. Ik kan goed uit mijn hoofd zetten dat ik tegen een atlete als Shaunae Miller opkijk. Aan de start zijn we allemaal gelijk en ik kan vertrouwen op mijn vorm. Ik voel me fit, de trainingen gaan supergoed", aldus Bol.
Presteren onder druk
De Nederlandse troef ziet de Spelen in Tokio als bewijs dat ze onder druk kan presteren. Ze liep als relatief onervaren atlete op de 400 meter horden naar het brons in een absolute toptijd van 52,03, een Europees record. "Die medaille ligt op mijn nachtkastje, dus die zie ik elke dag. Net als de twee gouden medailles die ik vorig jaar op de EK indoor won. Ik word er elke keer weer blij van en ik gebruik die medailles als motivatie."
Bol maakt nadrukkelijk nog geen keuze voor een van de twee nummers waarop ze excelleert. Na de WK indoor gaat de focus weer volledig op de 400 horden. "Daar ligt mijn hart, maar in de winter richt ik me op de 400 meter vlak. Ik vind dat indoor een geweldig nummer. Het is onvoorspelbaar, want voor het ingaan van de tweede ronde komen we samen in de binnenbaan en dan moet je heel alert en scherp zijn. Er kan dan van alles gebeuren. Wat dat betreft weet ik ook niet wat ik kan verwachten van Shaunae Miller. Haar persoonlijk record staat scherper dan het mijne, maar ze heeft nog geen wedstrijd gelopen. Ik weet dus niet hoe zij die 400 meter aanpakt. Ik weet wel dat ik er heel veel zin in heb."
Meer uit Sport
TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Patrick Roest heeft ook de derde wedstrijd op de 5000 meter in de wereldbeker op zijn naam geschreven. De 28-jarige Lekkerkerker reed in het Poolse Tomaszów Mazowiecki 6.18,01 en was daarmee veel sneller dan alle concurrenten. De Noor Hallgeir Engebråten werd met 6.23,84 tweede en Davide Ghiotto uit Italië eindigde met 6.24,66 als derde.
39 minuten geledenFREDERIKSHAVN (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn voor aanvang van de laatste wedstrijd in de hoofdronde tegen Spanje al zeker van een plek in de kwartfinale op het wereldkampioenschap in Zweden, Noorwegen en Denemarken. Doordat Tsjechië met 30-27 verloor van Brazilië, eindigt Oranje ongeacht het resultaat tegen Spanje bij de eerste twee in de groep. Nederland staat nu bovenaan met 8 punten.
1 uur geledenVAL DI SOLE (ANP) - Veldrijder Joris Nieuwenhuis heeft net als eerder op de dag Manon Bakker bij de vrouwen voor het eerst een wereldbekercross gewonnen. Dat deed de 27-jarige coureur uit Zelhem in het Italiaanse Val di Sole. Op een besneeuwd parcours reed de Achterhoeker van Baloise Trek Lions van start tot finish alleen voorop. Nieuwenhuis won dit seizoen al wel twee crossen uit de Superprestigereeks.
1 uur geledenTOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Polen geen rol van betekenis kunnen spelen op de tweede 500 meter. Janno Botman zette met de elfde plaats de beste prestatie neer. Hein Otterspeer werd gediskwalificeerd. De zege ging naar Laurent Dubreuil uit Canada in 34,73.
1 uur geledenTOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Femke Kok is bij de wereldbekerwedstrijden in Polen als vierde geëindigd op de 1000 meter. De wereldkampioene op de 500 meter kwam op de kilometer tot een tijd van 1.16,50 en moest daarmee drie schaatssters voor zich dulden. Olympisch kampioene Miho Takagi was duidelijk de beste met 1.15,28.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisster Arianne Hartono is er niet in geslaagd het grote ITF-toernooi in Dubai op haar naam te schrijven. De Nederlandse, 178e op de wereldranglijst, was in de finale niet opgewassen tegen Anastasia Tichonova. De Russin, de nummer 216 op de mondiale ranking, won de partij na bijna anderhalf uur met 6-1 6-4.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Niels Laros heeft bij de EK veldlopen in Brussel net naast de titel gegrepen in de categorie onder 20 jaar. De 18-jarige talentvolle atleet leek op weg naar de winst, maar werd in de laatste meters toch nog gepasseerd door de Deen Axel Vang Christensen.
4 uur geleden