Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Bol zet zegereeks in Diamond League voort in Rome

Atlete Bol zet zegereeks in Diamond League voort in Rome

ROME (ANP) - Femke Bol heeft haar eerste optreden van dit jaar in de Diamond League meteen gevierd met een zege. De Amersfoortse atlete was op het Golden Gala Pietro Mennea in Rome veruit de snelste op de 400 meter horden. Ze won in 53,02, een tijd die ruim onder de 53,94 lag waarmee ze afgelopen zondag zegevierde op de FBK Games in Hengelo.

Bol had meer dan 1 seconde voorsprong op Janieve Russell uit Jamaica, die tweede werd in 54,18. Anna Rizjikova uit Oekraïne eindigde als derde in 54,50.

De winnares van olympisch brons vervolgde in Rome haar zegereeks in de Diamond League. Bol won vorig jaar de 400 horden in alle wedstrijden uit de toonaangevende serie waar ze aan de start kwam, inclusief de finale in Zürich.

Snelle race

De 53,02 ligt ruim onder de limiet voor de WK atletiek in Eugene, waar Bol wil pieken en voor een medaille gaat. Haar grote rivale is olympisch kampioene Sydney McLaughlin uit Amerika, die dit seizoen in Nashville al 51,61 liep, hoewel er twijfel bestaat of de horden wel goed stonden geplaatst in die race.

"Dit was een snelle race, ik was tevreden over de uitvoering", zei Bol kort na haar race. "Het is pas mijn tweede 400 horden van dit jaar en de tijden worden al beter. Het is allemaal voorbereiding op de wereld- en Europese kampioenschappen."

Liemarvin Bonevacia eindigde als vijfde op de 400 meter in 45,79. De olympisch finalist bleef met die tijd ruim boven de WK-limiet van 44,90. Kirani James uit Grenada won de race in 44,54. Taymir Burnet sprintte op de 200 meter naar de negende en laatste plaats in 21,16, een tijd waarmee hij niet in de buurt kwam van de WK-limiet van 20,24. De Amerikaan Kenneth Bednarek rende naar de winst in 20,01.

Meer uit Sport

Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

37 minuten geleden
Evenepoel moet kopmanschap in Tour delen met Lipowitz

PALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.

3 uur geleden
Picnic PostNL krijgt alleen WorldTour-licentie voor 2026

AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.

5 uur geleden
FIS laat eerste skiërs uit Rusland en Belarus weer deelnemen

OBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.

6 uur geleden
Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

7 uur geleden
Hockeyers openen Pro League met overwinning op Pakistan

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.

10 uur geleden
Hockeysters beginnen Pro League met zege op Duitsland

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.

11 uur geleden