Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Bol wint 400 meter in Liévin, maar loopt geen record

Atlete Bol wint 400 meter in Liévin, maar loopt geen record

LIÉVIN (ANP) - Atlete Femke Bol heeft opnieuw indruk gemaakt op de 400 meter. De 22-jarige Amersfoortse zette bij de atletiekmeeting van de World Indoor Tour in het Franse Liévin de klok stil na 50,20 seconden. Dat was wel iets minder snel dan de 49,96 van afgelopen zaterdag in Metz.

Bol liep net als in Metz de hele race aan de leiding. Gestart vanuit de buitenste baan, passeerde ze na 200 meter al als eerste de finishlijn. Ze trok hard door in de tweede ronde, maar het lukte niet opnieuw onder de 50 seconden te komen.

Met haar Nederlands record van 49,96 is ze de op drie na snelste atlete aller tijden op de 400 meter indoor. De Tsjechische Jarmila Kratochvilova heeft met 49,59 het wereldrecord in handen. Zij liep die tijd in 1982. Ook de Russische Natalja Nazarova (49,68) en de Tsjechische Tatana Kocembova (49,76) staan boven Bol op de eeuwige ranglijst.

Nederlands record

"De race verliep de eerste ronde als gewenst en ik hoopte weer onder de 50 seconden te komen, maar ik kreeg het de laatste 50 meter moeilijk", zei Bol kort na de race.

Het was haar vierde race van het seizoen en alle keren ging het hard. Ze opende het jaar in Boston met een officieus wereldrecord op de incourante 500 meter (1.05,63) en dook afgelopen zaterdag voor het eerst onder de 50 seconden. En passant snelde ze diezelfde avond in Metz op de 200 meter naar een Nederlands record van 22,87.

Europese titel

Het eerstvolgende grote doel is prolongatie van haar Europese titel indoor. In 2021 veroverde ze in het Poolse Torun Europees goud in 50,63. Toen was die tijd een Nederlands record. Die titel vormde de opmaat naar de bronzen medaille op de 400 meter horden bij de Olympische Spelen in Tokio.

Lieke Klaver eindigde in Liévin in de B-finale als tweede in 51,42. Ze moest de Poolse Natalia Kacmarek voor zich dulden (50,90). De 24-jarige Klaver staat op de 400 meter in de schaduw van Bol, maar ze telt internationaal wel degelijk mee. Met haar persoonlijk record van 51,00 seconden, dat ze eerder dit jaar liep, bezet ze de derde plaats op de Europese ranglijst van dit jaar. Op de EK indoor in Istanbul loopt de Enkhuizense ook de 400 meter.

Meer uit Sport

Tennisster Rus bereikt laatste vier op graveltoernooi Tolentino

TOLENTINO (ANP) - Arantxa Rus heeft de laatste vier van het WTA 125-toernooi in het Italiaanse Tolentino bereikt. De Nederlandse tennisster won in twee sets van de Georgische Ekaterine Gorgodze: 6-0 6-1.

1 uur geleden
Tennissters Italië bereiken finale Billie Jean King Cup

SHENZHEN (ANP) - De Italiaanse tennissters hebben de finale van de Billie Jean King Cup bereikt. Italië versloeg in de halve finales in het Chinese Shenzhen Oekraïne met 2-1.

3 uur geleden
Bol over supertijd McLaughlin-Levrone: mijn mond viel open

TOKIO (ANP) - Femke Bol heeft op de WK atletiek in Tokio met bewondering naar Sydney McLaughlin-Levrone gekeken. "Ik zag met open mond de finale van de 400 meter", zei de tweevoudig wereldkampioene op de 400 meter horden over de race die de Amerikaanse won in 47,78 seconden, de tweede tijd ooit. "Heel bijzonder", aldus Bol over de atlete, die haar al twee keer van olympisch goud afhield.

5 uur geleden
Atleten Rusland onder voorwaarden welkom op Winterspelen Milaan

MILAAN (ANP/AFP) - Individuele atleten uit Rusland en Belarus zijn volgend jaar onder voorwaarden welkom op de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina. Ze moeten zich wel hebben gekwalificeerd, meldt het Internationaal Olympisch Comité.

5 uur geleden
Dokter vierde na eerste dag zevenkamp op WK atletiek

TOKIO (ANP) - Sofie Dokter staat bij de WK atletiek in Tokio vierde na de eerste dag op de zevenkamp. De 22-jarige meerkampster uit Groningen heeft 3890 punten vergaard en staat er goed voor. Ze heeft 16 punten minder dan de Ierse Kate O'Connor (3906 punten), die tweede staat. De Amerikaanse Anna Hall leidt riant met 4154 punten. Emma Oosterwegel bezet de elfde plaats in de tussenstand na vier onderdelen met 3714 punten.

6 uur geleden
'Gouden' Bol was 'nog nooit zo rustig' op WK atletiek

TOKIO (ANP) - Femke Bol won vier jaar na haar bronzen olympische medaille op de 400 meter horden in Tokio haar tweede wereldtitel op het onderdeel in hetzelfde stadion. "Ik heb daar wel bij stilgestaan, want ik had in de finale precies dezelfde baan. Toen was ik onbevangen en liep ik voor het eerst tegen de grote Amerikaanse atletes, nu heb ik zoveel meer ervaring en ook zoveel meer rust. Ik ben nog nooit zo rustig geweest op een toernooi", zei ze in de catacomben van het Japan National Stadium.

6 uur geleden
Bol 'heel erg trots' op nieuwe wereldtitel 400 meter horden

TOKIO (ANP) - Femke Bol is "heel erg trots" op haar gouden medaille op de 400 meter horden op de WK atletiek. "De start van de race is altijd moeilijk voor mij, maar ik ken mijn sterke punten", zei Bol tijdens een flashinterview in Tokio. "We hebben heel hard gewerkt hiervoor en uiteindelijk was het een comfortabele overwinning."

7 uur geleden