Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Bol voor het eerst onder de 50 seconden op 400 meter

Atlete Bol voor het eerst onder de 50 seconden op 400 meter

CHORZÓW (ANP) - Atlete Femke Bol heeft bij de Diamond League in Polen als eerste Nederlandse vrouw onder de 50 seconden gelopen op de 400 meter. De 22-jarige Amersfoortse zegevierde in het Slaski-stadion in Chorzów in 49,75 seconden.

Daarmee haalde de atlete ruim zes tienden van een seconde af van haar persoonlijk record dat ze vorig jaar had gelopen in Roemenië (50,37). Die tijd gold ook een tijdje als Nederlands record, maar Lieke Klaver dook daar vorige maand bij de WK in Eugene onder. Na 50,24 in de series klokte Klaver 50,18 in de halve finales. De 23-jarige Klaver greep in de eindstrijd met 50,33 net naast de medailles (vierde).

Bol focuste zich bij de WK op de 400 meter horden, het onderdeel waarop ze vorig jaar in Tokio olympisch brons had gepakt. In Eugene volgde een zilveren medaille, achter de ongenaakbare Amerikaanse Sydney McLaughlin.

Droom

Bol liep in Chorzów haar eerste 400 meter van dit jaar. Zonder horden op de baan doorbrak ze de 'magische' grens van 50 seconden. Haar 49,75 betekende niet alleen een Nederlands record, maar ook een zogeheten meetingrecord. De Poolse Natalia Kacmarek eindigde voor eigen publiek als tweede in 49,86.

"Ik miste mijn horden wel een beetje, maar het is geweldig om de grens van 50 seconden te doorbreken", zei Bol. "Dit is een droom. Ik wist dat ik het in mijn benen had, want op de training ging het steeds beter, maar het is geweldig om dit eindelijk te doen. Natalia zette me in de laatste meters echt onder druk en concurrentie helpt me altijd om het nóg beter te doen. Het lijkt makkelijker zonder horden, maar ik moest wel wennen aan de snelheid. Het is dan een kwestie van gefocust blijven en dat lukte nu heel goed."

Bij de EK van later deze maand in München komt Bol in principe in actie op zowel de 400 meter als de 400 meter horden, al maakte ze na haar recordrace in Chorzów nog wel een voorbehoud. "Ik weet nog niet of ik beide onderdelen ga lopen, ik moet daar met mijn coach nog een beslissing over nemen." Met de estafetteploeg kan Bol op de 4x400 meter ook voor een medaille gaan op de EK.

Meer uit Sport

Tennissers spelen om recordbedrag op US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Voor de tennissers die deelnemen aan de US Open in New York ligt een recordbedrag klaar. Het vierde en laatste grandslamtoernooi van het jaar keert dit jaar 90 miljoen dollar uit aan prijzengeld, omgerekend ruim 77 miljoen euro. Dat is 20 procent meer dan vorig jaar en het hoogste bedrag ooit gekoppeld aan een tennistoernooi.

50 minuten geleden
Giro d'Italia begint volgend jaar in Bulgarije

SOFIA (ANP) - De Giro d'Italia gaat in 2026 van start in Bulgarije. Dat heeft de minister van Toerisme Miroslav Borshosh bekendgemaakt tijdens een persconferentie met zijn collega van Sport Ivan Peshev. Zij kregen van de regering toestemming de onderhandelingen met Giro-organisator RCS af te ronden.

4 uur geleden
Basketbalsters in WNBA hebben genoeg van dildo-gooiende fans

ATLANTA (ANP/BELGA) - Een man die tijdens een basketbalwedstrijd in de Amerikaanse vrouwencompetitie WNBA een dildo op het speelveld gooide, heeft een stadionverbod gekregen. Het voorval gebeurde tijdens een duel tussen Atlanta Dream en Golden State Valkyries en kreeg, tot onvrede van de speelsters, inmiddels navolging.

5 uur geleden
Russische doping-klokkenluiders vrezen VS te moeten verlaten

BERLIJN (ANP) - Klokkenluiders Vitali Stepanov en Joelia Stepanova, die een door de Russische staat ondersteund dopingprogramma onthulden in 2014, vrezen dat ze de Verenigde Staten moeten verlaten. Ze wachten al jaren op asiel. Dat zegt Stepanov, een voormalig official van het Russische antidopingbureau Rusada, in een bericht van de Duitse tv-zender ARD.

7 uur geleden
Aanvoerder Brinkman weet dat hockeyers niets aan komt waaien

AMSTELVEEN (ANP) - De hockeyers willen opnieuw bewijzen dat ze de beste van Europa zijn. De olympisch kampioen begint deze maand als titelverdediger aan het EK in Mönchengladbach. "We moeten heel hard werken om de concurrentie voor te blijven, als je dat überhaupt al mag zeggen", kijkt aanvoerder Thierry Brinkman vooruit. "Er komt je in het internationaal hockey niets, maar dan ook helemaal niets aanwaaien."

10 uur geleden
Tennisster Osaka dichter bij eerste titel in vierenhalf jaar

MONTREAL (ANP/AFP/RTR) - Viervoudig grandslamkampioene Naomi Osaka is weer een stap dichter bij haar eerste tennistitel in vierenhalf jaar. De 27-jarige Japanse versloeg de Oekraïense Elina Svitolina in Montreal (6-2 6-2) en is doorgedrongen tot de halve finales. Osaka behoort voor het eerst sinds 2022 tot de laatste vier van een WTA 1000-toernooi.

10 uur geleden
Wielrenner Jakobsen keert over een week terug na pauze

AMSTERDAM (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen viert over een week zijn rentree in de Ronde van Denemarken. De Nederlandse sprinter laste in maart een pauze in om een doorstromingsbeperking in zijn benen. "Na een lange herstelperiode, zal Fabio volgende week weer racen", meldt zijn ploeg Picnic PostNL.

1 dag geleden