Atlete Bol vindt WK-zilver op de 400 meter ook heel mooi
BELGRADO (ANP) - Atlete Femke Bol was tevreden met haar zilveren medaille op de 400 meter bij de WK indoor in Belgrado. De 22-jarige Nederlandse moest in de finale alleen olympisch kampioen Shaunae Miller-Uibo van de Bahama's voor zich dulden. "Net zoals brons op de Spelen heel mooi was, is deze zilveren medaille ook mooi. Verliezen van de olympisch kampioene is niet het ergste", zei Bol bij de NOS.
Bol was met de beste seizoenstijd afgereisd naar de WK indoor en zei vooraf dat ze zich verheugde op een duel met de olympisch kampioene. "Ik ben in vorm. Om Miller-Uibo te verslaan, moest ik 100 procent geven en dan moest er nog 5 procent ergens vandaan komen, zei mijn coach. Die 5 procent had ik niet, maar het was echt een goede race", zei de atlete.
In de halve finales was Bol vrijdagavond nog geklopt door Stephenie-Ann McPherson uit Jamaica. Die pakte na een snelle eerste ronde de koppositie en hield de Nederlandse vervolgens succesvol af. "Ik heb heel veel geleerd van die halve finale. Ik was heel boos op mezelf", zei Bol. "Dat heeft me superscherp gemaakt. Gelukkig was dat in de halve finale en niet in de finale."
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.
16 uur geledenKOKSIJDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook zijn derde wedstrijd in de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 30-jarige wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck was een dag na zijn zege in Antwerpen ook oppermachtig in Koksijde. Hij won voor de Belgen Laurens Sweeck en Niels Vandeputte.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Max Verstappen (28) zal volgens Oliver Mintzlaff nog lang bij Red Bull blijven. Dat heeft de Duitse manager van het Oostenrijkse Formule 1-team zondag gezegd in een interview met De Telegraaf. "Het belangrijkste voor een sporter is dat hij ziet dat iedereen in het team alles voor hem geeft. En ik denk dat Max onder de indruk is van hoe de resultaten en de sfeer in het team zich dit jaar hebben ontwikkeld", zei de directeur bedrijfsprojecten en nieuwe investeringen van Red Bull.
17 uur geledenKOKSIJDE (ANP) - Lucinda Brand heeft na de wereldbekerwedstrijd van zaterdag in Antwerpen ook de wereldbekercross in Koksijde gewonnen. De leidster in het klassement kwam in de Duinencross na vijf ronden solo over de streep. Shirin van Anrooij werd op 36 seconden tweede. Ceylin del Carmen Alvarado eindigde na een minuut op de derde plaats.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
1 dag geleden