Atlete Bol vindt WK-zilver op de 400 meter ook heel mooi
BELGRADO (ANP) - Atlete Femke Bol was tevreden met haar zilveren medaille op de 400 meter bij de WK indoor in Belgrado. De 22-jarige Nederlandse moest in de finale alleen olympisch kampioen Shaunae Miller-Uibo van de Bahama's voor zich dulden. "Net zoals brons op de Spelen heel mooi was, is deze zilveren medaille ook mooi. Verliezen van de olympisch kampioene is niet het ergste", zei Bol bij de NOS.
Bol was met de beste seizoenstijd afgereisd naar de WK indoor en zei vooraf dat ze zich verheugde op een duel met de olympisch kampioene. "Ik ben in vorm. Om Miller-Uibo te verslaan, moest ik 100 procent geven en dan moest er nog 5 procent ergens vandaan komen, zei mijn coach. Die 5 procent had ik niet, maar het was echt een goede race", zei de atlete.
In de halve finales was Bol vrijdagavond nog geklopt door Stephenie-Ann McPherson uit Jamaica. Die pakte na een snelle eerste ronde de koppositie en hield de Nederlandse vervolgens succesvol af. "Ik heb heel veel geleerd van die halve finale. Ik was heel boos op mezelf", zei Bol. "Dat heeft me superscherp gemaakt. Gelukkig was dat in de halve finale en niet in de finale."
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
56 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
2 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
6 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
15 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
16 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
20 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
20 uur geleden