Atlete Bol verpulvert Nederlands record 400 meter indoor
WENEN (ANP) - Femke Bol heeft bij haar eerste indooroptreden van dit jaar meteen het Nederlands record op de 400 meter fors verbeterd. De atlete kwam bij wedstrijden in Wenen tot een tijd van 50,96 seconden. Ze dook bijna een seconde onder de oude recordtijd van Ester Goossens, die 23 jaar geleden (1998) het indoorrecord op 51,82 zette.
Bol, vorig jaar de snelste van de wereld op de buitenbaan op de 400 meter horden met een tijd van 53,79 seconden, plaatste zich met haar toptijd voor de EK indoor, begin maart in het Poolse Torun. De 50,96 van de 20-jarige Amersfoortse is in het nog prille indoorseizoen zelfs de beste tijd gelopen in de wereld.
Lieke Klaver liep evenals Bol een dik persoonlijk record op de 400 meter in Wenen. De 22-jarige atlete uit Enkhuizen noteerde 51,48 en mocht zich ook heel even Nederlands recordhouder noemen. Totdat een serie later Bol daar al onder dook. Klaver plaatste zich met haar tijd ook voor de EK indoor.
Zo snel
Bol kon na haar race amper geloven dat ze in haar eerste race van deze winter al zo snel was. "Ik besloot zo hard als ik kon van start te gaan en zag na één ronde al dat het hard ging, dus gaf ik in de tweede ronde alles. Om in de 50 seconden te lopen op de 400 indoor is gekkenwerk", zei ze.
Jochem Dobber en Ramsey Angela kwalificeerden zich in Wenen ook voor de EK indoor in Torun. Dobber, de Nederlands kampioen outdoor, kwam uit op 46,62. Hij dook ruim onder de limiet van 47,20. Angela bleef er met 47,18 net onder. Liemarvin Bonevacia, in 2017 nog winnaar van de bronzen medaille op de EK indoor in Belgrado, voldeed met 47,27 nog niet aan de limiet.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
24 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
7 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
9 uur geleden