Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Bol verpulvert Nederlands record 400 meter indoor

Atlete Bol verpulvert Nederlands record 400 meter indoor

WENEN (ANP) - Femke Bol heeft bij haar eerste indooroptreden van dit jaar meteen het Nederlands record op de 400 meter fors verbeterd. De atlete kwam bij wedstrijden in Wenen tot een tijd van 50,96 seconden. Ze dook bijna een seconde onder de oude recordtijd van Ester Goossens, die 23 jaar geleden (1998) het indoorrecord op 51,82 zette.

Bol, vorig jaar de snelste van de wereld op de buitenbaan op de 400 meter horden met een tijd van 53,79 seconden, plaatste zich met haar toptijd voor de EK indoor, begin maart in het Poolse Torun. De 50,96 van de 20-jarige Amersfoortse is in het nog prille indoorseizoen zelfs de beste tijd gelopen in de wereld.

Lieke Klaver liep evenals Bol een dik persoonlijk record op de 400 meter in Wenen. De 22-jarige atlete uit Enkhuizen noteerde 51,48 en mocht zich ook heel even Nederlands recordhouder noemen. Totdat een serie later Bol daar al onder dook. Klaver plaatste zich met haar tijd ook voor de EK indoor.

Zo snel

Bol kon na haar race amper geloven dat ze in haar eerste race van deze winter al zo snel was. "Ik besloot zo hard als ik kon van start te gaan en zag na één ronde al dat het hard ging, dus gaf ik in de tweede ronde alles. Om in de 50 seconden te lopen op de 400 indoor is gekkenwerk", zei ze.

Jochem Dobber en Ramsey Angela kwalificeerden zich in Wenen ook voor de EK indoor in Torun. Dobber, de Nederlands kampioen outdoor, kwam uit op 46,62. Hij dook ruim onder de limiet van 47,20. Angela bleef er met 47,18 net onder. Liemarvin Bonevacia, in 2017 nog winnaar van de bronzen medaille op de EK indoor in Belgrado, voldeed met 47,27 nog niet aan de limiet.

Meer uit Sport

Slotklim bergetappe Parijs-Nice geschrapt door winterweer

NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.

5 uur geleden
Shorttracker Melle van 't Wout op WK uitgeschakeld op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.

7 uur geleden
Colombiaan Tejada bezorgt XDS Astana tweede zege in Parijs-Nice

APT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.

9 uur geleden
Sky: Formule 1 schrapt races in Bahrein en Saudi-Arabië

BERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.

9 uur geleden
Judobond met tien judoka's naar EK in Georgië

NIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.

9 uur geleden
Team Essent legt schaatsster Daleman vast tot zomer 2028

HEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.

10 uur geleden
Zitskiër De Langen wint zilveren medaille op de reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.

11 uur geleden