Atlete Bol start op FBK Games op 400 meter horden
HENGELO (ANP) - Atlete Femke Bol start op de 41e editie van de FBK Games in Hengelo op de 400 meter horden. De organisatie van het atletiekevenement, dat plaatsvindt op maandag 6 juni, maakt na polsstokhoogspringer Armand Duplantis met Bol de tweede topatleet van het deelnemersveld bekend.
"Ik ben echt ontzettend blij dat ik eindelijk een wedstrijd in Nederland in een vol stadion kan lopen", zegt Bol, die op de FBK Games haar eerste wedstrijd van dit jaar op de 400 meter horden afwerkt. "Door alle Covid-maatregelen heb ik dat nog nooit kunnen doen. Als kind zat ik bij de FBK Games op de tribune, nu sta ik er zelf aan de start. Ik kijk echt uit naar 6 juni en hoop in aanloop naar de EK en WK later deze zomer een mooie en vooral snelle race te kunnen lopen."
Bol veroverde vorig jaar op de Olympische Spelen van Tokio brons op de 400 meter horden. Ook won ze het eindklassement van de Diamond League op die afstand. De 22-jarige Amersfoortse pakte in maart op de WK indoor zilver op de 400 meter, vlak achter tweevoudig olympisch kampioene Shaunae Miller-Uibo van de Bahama's.
Trainingskamp
Wedstrijddirecteur Ellen van Langen kijkt uit naar de race van Bol in Hengelo. "Vorig jaar liep Femke een stadionrecord bij de FBK Games en toch gaf ze na afloop aan dat ze eigenlijk een snellere tijd voor ogen had gehad. Haar mooie ambities, gretigheid en focus tekenen de atlete Bol en we zijn dan ook erg verheugd dat ze er opnieuw voor kiest bij de FBK Games te starten."
Als voorbereiding op het zomerseizoen is Bol momenteel drie weken op trainingskamp in de Zuid-Afrikaanse stad Potchefstroom. "Vorig jaar liep Femke veel wedstrijden om internationale ervaring op te doen", legt coach Laurent Meuwly uit. "Die heeft ze inmiddels volop en daarom doet ze er nu een stuk minder. Bovendien heeft ze de limiet voor de WK in Eugene en EK in München al op zak. Het gaat er deze zomer om vooral te kijken wat ze nodig heeft om in Eugene en München niet opgebrand, maar juist in topvorm te zijn."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
1 dag geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
1 dag geleden