Atlete Bol start op FBK Games op 400 meter horden
HENGELO (ANP) - Atlete Femke Bol start op de 41e editie van de FBK Games in Hengelo op de 400 meter horden. De organisatie van het atletiekevenement, dat plaatsvindt op maandag 6 juni, maakt na polsstokhoogspringer Armand Duplantis met Bol de tweede topatleet van het deelnemersveld bekend.
"Ik ben echt ontzettend blij dat ik eindelijk een wedstrijd in Nederland in een vol stadion kan lopen", zegt Bol, die op de FBK Games haar eerste wedstrijd van dit jaar op de 400 meter horden afwerkt. "Door alle Covid-maatregelen heb ik dat nog nooit kunnen doen. Als kind zat ik bij de FBK Games op de tribune, nu sta ik er zelf aan de start. Ik kijk echt uit naar 6 juni en hoop in aanloop naar de EK en WK later deze zomer een mooie en vooral snelle race te kunnen lopen."
Bol veroverde vorig jaar op de Olympische Spelen van Tokio brons op de 400 meter horden. Ook won ze het eindklassement van de Diamond League op die afstand. De 22-jarige Amersfoortse pakte in maart op de WK indoor zilver op de 400 meter, vlak achter tweevoudig olympisch kampioene Shaunae Miller-Uibo van de Bahama's.
Trainingskamp
Wedstrijddirecteur Ellen van Langen kijkt uit naar de race van Bol in Hengelo. "Vorig jaar liep Femke een stadionrecord bij de FBK Games en toch gaf ze na afloop aan dat ze eigenlijk een snellere tijd voor ogen had gehad. Haar mooie ambities, gretigheid en focus tekenen de atlete Bol en we zijn dan ook erg verheugd dat ze er opnieuw voor kiest bij de FBK Games te starten."
Als voorbereiding op het zomerseizoen is Bol momenteel drie weken op trainingskamp in de Zuid-Afrikaanse stad Potchefstroom. "Vorig jaar liep Femke veel wedstrijden om internationale ervaring op te doen", legt coach Laurent Meuwly uit. "Die heeft ze inmiddels volop en daarom doet ze er nu een stuk minder. Bovendien heeft ze de limiet voor de WK in Eugene en EK in München al op zak. Het gaat er deze zomer om vooral te kijken wat ze nodig heeft om in Eugene en München niet opgebrand, maar juist in topvorm te zijn."
Meer uit Sport
WOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
38 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
55 minuten geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
22 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
23 uur geledenTANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
1 dag geleden