Atlete Bol scherpt Nederlands record op 400 meter aan
CLUJ (ANP) - Atlete Femke Bol heeft bij de EK voor landenteams haar Nederlands record op de 400 meter aangescherpt. De 21-jarige Bol snelde in de Roemeense stad Cluj naar een tijd van 50,37 seconden. Daarmee was ze bijna twee tienden sneller dan eind vorige maand in Oordegem (50,56).
Bol had in België het nationale record overgenomen van Lisanne de Witte, die sinds 2018 met 50,77 de snelste Nederlandse vrouw op deze afstand was. Met 50,37 mag Bol zich ook de snelste vrouw van Europa in dit jaar op de 400 meter noemen.
De rijzende ster van de Nederlandse atletiek verbeterde onlangs in Florence ook al haar nationale record op de 400 meter horden, het nummer waarop ze over enkele weken wil vlammen op de Olympische Spelen in Tokio. Bol kan in Tokio ook meedoen aan de 400 meter.
Super league
Nederland is met bijna vijftig atleten van de partij op het EK voor landenteams in de Cluj Arena. Onder anderen Dafne Schippers, Sifan Hassan en Nadine Visser doen niet mee. Oranje komt uit in de eerste divisie en hoopt na vier jaar terug te keren in de hoogste afdeling, de super league.
Na de eerste dag gaat de Nederlandse ploeg aan de leiding met 175 punten. Oranje heeft 14,5 punten voorsprong op Tsjechië. Bol haalde met haar zege 12 punten binnen. Ook Jochem Dobber (400 meter in 45,40), Irene van der Reijken (3000 meter steeple in 9.39,00) en de mannen- en vrouwenploeg op de 4x100 meter pakten het maximale aantal punten. De mannen Solomon Bockarie, Joris van Gool, Christopher Garia en Churandy Martina zegevierden op het estafettenummer in 38,81 seconden; Leonie van Vliet, Lieke Klaver, Marije van Hunenstijn en Naomi Sedney wonnen bij de vrouwen in 43,38.
Meer uit Sport
RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
25 minuten geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
11 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
12 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
12 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
16 uur geleden