Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Bol scherpt Nederlands record op 400 meter aan

Atlete Bol scherpt Nederlands record op 400 meter aan

CLUJ (ANP) - Atlete Femke Bol heeft bij de EK voor landenteams haar Nederlands record op de 400 meter aangescherpt. De 21-jarige Bol snelde in de Roemeense stad Cluj naar een tijd van 50,37 seconden. Daarmee was ze bijna twee tienden sneller dan eind vorige maand in Oordegem (50,56).

Bol had in België het nationale record overgenomen van Lisanne de Witte, die sinds 2018 met 50,77 de snelste Nederlandse vrouw op deze afstand was. Met 50,37 mag Bol zich ook de snelste vrouw van Europa in dit jaar op de 400 meter noemen.

De rijzende ster van de Nederlandse atletiek verbeterde onlangs in Florence ook al haar nationale record op de 400 meter horden, het nummer waarop ze over enkele weken wil vlammen op de Olympische Spelen in Tokio. Bol kan in Tokio ook meedoen aan de 400 meter.

Super league

Nederland is met bijna vijftig atleten van de partij op het EK voor landenteams in de Cluj Arena. Onder anderen Dafne Schippers, Sifan Hassan en Nadine Visser doen niet mee. Oranje komt uit in de eerste divisie en hoopt na vier jaar terug te keren in de hoogste afdeling, de super league.

Na de eerste dag gaat de Nederlandse ploeg aan de leiding met 175 punten. Oranje heeft 14,5 punten voorsprong op Tsjechië. Bol haalde met haar zege 12 punten binnen. Ook Jochem Dobber (400 meter in 45,40), Irene van der Reijken (3000 meter steeple in 9.39,00) en de mannen- en vrouwenploeg op de 4x100 meter pakten het maximale aantal punten. De mannen Solomon Bockarie, Joris van Gool, Christopher Garia en Churandy Martina zegevierden op het estafettenummer in 38,81 seconden; Leonie van Vliet, Lieke Klaver, Marije van Hunenstijn en Naomi Sedney wonnen bij de vrouwen in 43,38.

Meer uit Sport

Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

1 uur geleden
Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

3 uur geleden
Woods stopt tijdelijk met golf om zich te richten op gezondheid

STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.

8 uur geleden
Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

1 dag geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

1 dag geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

1 dag geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

1 dag geleden