Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Bol scherpt Nederlands record op 400 meter aan

Atlete Bol scherpt Nederlands record op 400 meter aan

CLUJ (ANP) - Atlete Femke Bol heeft bij de EK voor landenteams haar Nederlands record op de 400 meter aangescherpt. De 21-jarige Bol snelde in de Roemeense stad Cluj naar een tijd van 50,37 seconden. Daarmee was ze bijna twee tienden sneller dan eind vorige maand in Oordegem (50,56).

Bol had in België het nationale record overgenomen van Lisanne de Witte, die sinds 2018 met 50,77 de snelste Nederlandse vrouw op deze afstand was. Met 50,37 mag Bol zich ook de snelste vrouw van Europa in dit jaar op de 400 meter noemen.

De rijzende ster van de Nederlandse atletiek verbeterde onlangs in Florence ook al haar nationale record op de 400 meter horden, het nummer waarop ze over enkele weken wil vlammen op de Olympische Spelen in Tokio. Bol kan in Tokio ook meedoen aan de 400 meter.

Super league

Nederland is met bijna vijftig atleten van de partij op het EK voor landenteams in de Cluj Arena. Onder anderen Dafne Schippers, Sifan Hassan en Nadine Visser doen niet mee. Oranje komt uit in de eerste divisie en hoopt na vier jaar terug te keren in de hoogste afdeling, de super league.

Na de eerste dag gaat de Nederlandse ploeg aan de leiding met 175 punten. Oranje heeft 14,5 punten voorsprong op Tsjechië. Bol haalde met haar zege 12 punten binnen. Ook Jochem Dobber (400 meter in 45,40), Irene van der Reijken (3000 meter steeple in 9.39,00) en de mannen- en vrouwenploeg op de 4x100 meter pakten het maximale aantal punten. De mannen Solomon Bockarie, Joris van Gool, Christopher Garia en Churandy Martina zegevierden op het estafettenummer in 38,81 seconden; Leonie van Vliet, Lieke Klaver, Marije van Hunenstijn en Naomi Sedney wonnen bij de vrouwen in 43,38.

Meer uit Sport

Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

8 uur geleden
Deense handballers voltooien trilogie met Europese titel

HERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.

10 uur geleden
Van der Poel is met achtste wereldtitel veldrijden recordhouder

HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.

15 uur geleden
Alcaraz dankt aanwezige Nadal na gewonnen Australian Open-finale

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.

16 uur geleden
Djokovic noemt mijlpaal Alcaraz 'historisch en legendarisch'

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.

18 uur geleden
42.000 kaarten verkocht aan Nederlanders voor Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.

18 uur geleden
Alcaraz wint ten koste van Djokovic eerste Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.

18 uur geleden