Atlete Bol scherpt Nederlands record op 400 meter aan
CLUJ (ANP) - Atlete Femke Bol heeft bij de EK voor landenteams haar Nederlands record op de 400 meter aangescherpt. De 21-jarige Bol snelde in de Roemeense stad Cluj naar een tijd van 50,37 seconden. Daarmee was ze bijna twee tienden sneller dan eind vorige maand in Oordegem (50,56).
Bol had in België het nationale record overgenomen van Lisanne de Witte, die sinds 2018 met 50,77 de snelste Nederlandse vrouw op deze afstand was. Met 50,37 mag Bol zich ook de snelste vrouw van Europa in dit jaar op de 400 meter noemen.
De rijzende ster van de Nederlandse atletiek verbeterde onlangs in Florence ook al haar nationale record op de 400 meter horden, het nummer waarop ze over enkele weken wil vlammen op de Olympische Spelen in Tokio. Bol kan in Tokio ook meedoen aan de 400 meter.
Super league
Nederland is met bijna vijftig atleten van de partij op het EK voor landenteams in de Cluj Arena. Onder anderen Dafne Schippers, Sifan Hassan en Nadine Visser doen niet mee. Oranje komt uit in de eerste divisie en hoopt na vier jaar terug te keren in de hoogste afdeling, de super league.
Na de eerste dag gaat de Nederlandse ploeg aan de leiding met 175 punten. Oranje heeft 14,5 punten voorsprong op Tsjechië. Bol haalde met haar zege 12 punten binnen. Ook Jochem Dobber (400 meter in 45,40), Irene van der Reijken (3000 meter steeple in 9.39,00) en de mannen- en vrouwenploeg op de 4x100 meter pakten het maximale aantal punten. De mannen Solomon Bockarie, Joris van Gool, Christopher Garia en Churandy Martina zegevierden op het estafettenummer in 38,81 seconden; Leonie van Vliet, Lieke Klaver, Marije van Hunenstijn en Naomi Sedney wonnen bij de vrouwen in 43,38.
Meer uit Sport
RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.
1 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenNOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.
1 dag geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.
1 dag geleden