Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Bol rent naar olympisch brons op 400 meter horden

Atlete Bol rent naar olympisch brons op 400 meter horden

TOKIO (ANP) - Femke Bol heeft haar verrassend snelle opmars naar de wereldtop in de atletiek bezegeld met de bronzen medaille op de 400 meter horden bij de Olympische Spelen in Tokio.

De pas 21-jarige Amersfoortse moest in de finale in het Olympisch Stadion alleen buigen voor de Amerikaanse Sydney McLaughlin en regerend wereldkampioene Dalilah Muhammad, eveneens uit de Verenigde Staten. McLaughlin liep naar het goud in een wereldrecord van 51,46, Muhammad veroverde het zilver in 51,58. Bol noteerde een Europees record van 52,03 in de snelste race ooit gelopen op dit onderdeel.

Bol mag gerust een fenomeen worden genoemd. De jonge atlete brak vorig jaar internationaal door op de 400 meter horden en won in de 'coronazomer' alle races waar ze aan de start kwam. Ook dit jaar won ze, tot aan de finale in Tokio, alle races waarin ze aan de start kwam. Bovendien verbeterde ze aan een stuk door de Nederlandse records op 400 meter én 400 meter horden.

Medaillekandidaat

Bol boekte in maart op de EK indoor al haar eerste grote successen met de Europese titels op de 400 meter en 4x400 meter estafette. In Tokio liet ze vanaf de series meteen zien dat ze kandidate voor een medaille was. Ze won overtuigend haar heat en liep ook in de halve finales met grote voorsprong op de rest naar de finale.

In die eindstrijd trof ze leeftijdgenote McLaughlin, die dit jaar al als eerste vrouw onder de 52 seconden dook en in de olympische finale het wereldrecord nog eens aanscherpte. Bol liep een geweldige race en kwam in vloeiende stijl als derde uit de bocht naar de finish. Ze probeerde te versnellen, maar kon het verschil met de twee Amerikaanse grootheden niet meer overbruggen.

Bol is in Tokio ook een belangrijke schakel in de estafetteploegen. Ze liep al mee in het Nederlands team op de 4x400 meter gemengde estafette dat zaterdag in de finale net naast een medaille greep. In die finale klokte ze een bijzonder sterke splittijd van 49,74.

Meer uit Sport

Olympisch schaatspak Leerdam levert 195.000 euro op bij veiling

ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.

11 uur geleden
Schaatsster Schulting ruim aan de leiding na eerste dag NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.

14 uur geleden
Van der Poel soleert naar zege in eerste Omloop Het Nieuwsblad

NINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.

15 uur geleden
Schaatsster Schulting wint 500 meter op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).

15 uur geleden
Schaatser Bosker grijpt macht op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.

16 uur geleden
Tennisser Griekspoor meldt zich geblesseerd af voor finale Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.

16 uur geleden
Olympisch kampioen Groenewoud wint 3000 meter op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).

17 uur geleden