Atlete Bol op EK indoor in Apeldoorn alleen op estafettes
APELDOORN (ANP) - Atlete Femke Bol komt op de Europese indoorkampioenschappen in Apeldoorn alleen in actie op de estafetteonderdelen. Dat maakte ze bekend via haar Instagram-account. Bol wil na een druk olympisch jaar iets meer rust in de voorbereiding op een jaar waarin onder meer een WK outdoor in Japan op het programma staat.
"Na een olympische cyclus met tal van geweldige toernooien, zowel indoor als outdoor, hebben we besloten het dit jaar iets anders aan te pakken", schrijft Bol. "Ik bereid me weer voor op een mooi jaar op de baan, maar ik voel ook dat ik iets langer van competitie moet afzien. Daarom doe ik dit indoorseizoen geen individuele races."
Bol wil echter niet ontbreken op een groot toernooi in eigen land. De EK indoor zijn van 6 tot en met 9 maart in het Apeldoornse Omnisport. "Ik wil de kans niet missen om deel te nemen aan een groot toernooi in eigen land. En ik heb het geluk dat er voor het eerst ook een gemengde estafette (4x400 meter) wordt gelopen."
Drie plakken
De 24-jarige Bol kende een zeer succesvol 2024. Ze won twee gouden medailles op de WK indoor in Glasgow (400 meter en 4x400 meter) en ook twee keer goud op de EK outdoor in Rome (400 meter horden en 4x400 meter). Op de Spelen van Parijs veroverde ze drie olympische plakken: goud op de 4x400 meter gemengd, zilver op de 4x400 meter en brons op de 400 meter horden.
Ze verbeterde ook het wereldrecord op de 400 meter indoor (49,17) en het Europees record op de 400 meter horden (50,95). Bol eindigde het seizoen met de winst van de Diamond League.
Meer uit Sport
MILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.
2 uur geledenROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.
3 uur geledenBASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
21 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
21 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
23 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
1 dag geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
1 dag geleden