Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Bol op EK indoor in Apeldoorn alleen op estafettes

Atlete Bol op EK indoor in Apeldoorn alleen op estafettes

APELDOORN (ANP) - Atlete Femke Bol komt op de Europese indoorkampioenschappen in Apeldoorn alleen in actie op de estafetteonderdelen. Dat maakte ze bekend via haar Instagram-account. Bol wil na een druk olympisch jaar iets meer rust in de voorbereiding op een jaar waarin onder meer een WK outdoor in Japan op het programma staat.

"Na een olympische cyclus met tal van geweldige toernooien, zowel indoor als outdoor, hebben we besloten het dit jaar iets anders aan te pakken", schrijft Bol. "Ik bereid me weer voor op een mooi jaar op de baan, maar ik voel ook dat ik iets langer van competitie moet afzien. Daarom doe ik dit indoorseizoen geen individuele races."

Bol wil echter niet ontbreken op een groot toernooi in eigen land. De EK indoor zijn van 6 tot en met 9 maart in het Apeldoornse Omnisport. "Ik wil de kans niet missen om deel te nemen aan een groot toernooi in eigen land. En ik heb het geluk dat er voor het eerst ook een gemengde estafette (4x400 meter) wordt gelopen."

Drie plakken

De 24-jarige Bol kende een zeer succesvol 2024. Ze won twee gouden medailles op de WK indoor in Glasgow (400 meter en 4x400 meter) en ook twee keer goud op de EK outdoor in Rome (400 meter horden en 4x400 meter). Op de Spelen van Parijs veroverde ze drie olympische plakken: goud op de 4x400 meter gemengd, zilver op de 4x400 meter en brons op de 400 meter horden.

Ze verbeterde ook het wereldrecord op de 400 meter indoor (49,17) en het Europees record op de 400 meter horden (50,95). Bol eindigde het seizoen met de winst van de Diamond League.

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

8 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

8 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

11 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

12 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

14 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden