Atlete Bol op EK indoor in Apeldoorn alleen op estafettes
APELDOORN (ANP) - Atlete Femke Bol komt op de Europese indoorkampioenschappen in Apeldoorn alleen in actie op de estafetteonderdelen. Dat maakte ze bekend via haar Instagram-account. Bol wil na een druk olympisch jaar iets meer rust in de voorbereiding op een jaar waarin onder meer een WK outdoor in Japan op het programma staat.
"Na een olympische cyclus met tal van geweldige toernooien, zowel indoor als outdoor, hebben we besloten het dit jaar iets anders aan te pakken", schrijft Bol. "Ik bereid me weer voor op een mooi jaar op de baan, maar ik voel ook dat ik iets langer van competitie moet afzien. Daarom doe ik dit indoorseizoen geen individuele races."
Bol wil echter niet ontbreken op een groot toernooi in eigen land. De EK indoor zijn van 6 tot en met 9 maart in het Apeldoornse Omnisport. "Ik wil de kans niet missen om deel te nemen aan een groot toernooi in eigen land. En ik heb het geluk dat er voor het eerst ook een gemengde estafette (4x400 meter) wordt gelopen."
Drie plakken
De 24-jarige Bol kende een zeer succesvol 2024. Ze won twee gouden medailles op de WK indoor in Glasgow (400 meter en 4x400 meter) en ook twee keer goud op de EK outdoor in Rome (400 meter horden en 4x400 meter). Op de Spelen van Parijs veroverde ze drie olympische plakken: goud op de 4x400 meter gemengd, zilver op de 4x400 meter en brons op de 400 meter horden.
Ze verbeterde ook het wereldrecord op de 400 meter indoor (49,17) en het Europees record op de 400 meter horden (50,95). Bol eindigde het seizoen met de winst van de Diamond League.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen was na de derde testdag van de Formule 1 in Bahrein wat positiever over de RB22. "We hebben veel zaken kunnen testen met de motor en de auto en zo hebben we de auto beter leren kennen. We hebben veel ontdekt en veel geleerd", zei de viervoudig wereldkampioen in een persbericht van Red Bull.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de kwartfinale van het ABN AMRO Open uitgeschakeld na een nederlaag in drie sets tegen Alex de Minaur: 3-6 7-6 (4) 7-5. Van de Zandschulp won de eerste set van de Australiër, maar moest toch zijn meerdere erkennen in de nummer 8 van de wereld.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Olympische Spelen in Milaan brons veroverd op de 10 kilometer. De 40-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating met 12.40,48 het goud laten aan Metodej Jilek uit Tsjechië in een tijd van 12.33,43. Vladimir Semirunniy uit Polen veroverde met 12.39,08 het zilver.
2 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj is door het internationale sporttribunaal CAS in het ongelijk gesteld. Daarmee blijft zijn diskwalificatie, die het IOC hem had opgelegd om het dragen van een helm met afbeeldingen van in de oorlog met Rusland overleden Oekraïense sporters, van kracht.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is slecht begonnen aan de Olympische Spelen. De 32-jarige Edese zette in de eerste run in Cortina d'Ampezzo een tijd neer van 57,88 seconden en eindigde daarmee als elfde.
3 uur geledenSAKHIR (ANP/RTR) - Max Verstappen heeft een uitnodiging gekregen van de Formule E om een elektrische raceauto te testen. Die kreeg hij naar aanleiding van de kritiek die de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 bij de testdagen in Bahrein leverde op de nieuwe auto's, die voor de helft worden aangedreven door een batterij. De coureur van Red Bull zei het rijden niet leuk te vinden. "Het voelt voor mij niet als Formule 1, maar als Formule E op steroïden."
3 uur geleden