Atlete Bol op EK indoor in Apeldoorn alleen op estafettes
APELDOORN (ANP) - Atlete Femke Bol komt op de Europese indoorkampioenschappen in Apeldoorn alleen in actie op de estafetteonderdelen. Dat maakte ze bekend via haar Instagram-account. Bol wil na een druk olympisch jaar iets meer rust in de voorbereiding op een jaar waarin onder meer een WK outdoor in Japan op het programma staat.
"Na een olympische cyclus met tal van geweldige toernooien, zowel indoor als outdoor, hebben we besloten het dit jaar iets anders aan te pakken", schrijft Bol. "Ik bereid me weer voor op een mooi jaar op de baan, maar ik voel ook dat ik iets langer van competitie moet afzien. Daarom doe ik dit indoorseizoen geen individuele races."
Bol wil echter niet ontbreken op een groot toernooi in eigen land. De EK indoor zijn van 6 tot en met 9 maart in het Apeldoornse Omnisport. "Ik wil de kans niet missen om deel te nemen aan een groot toernooi in eigen land. En ik heb het geluk dat er voor het eerst ook een gemengde estafette (4x400 meter) wordt gelopen."
Drie plakken
De 24-jarige Bol kende een zeer succesvol 2024. Ze won twee gouden medailles op de WK indoor in Glasgow (400 meter en 4x400 meter) en ook twee keer goud op de EK outdoor in Rome (400 meter horden en 4x400 meter). Op de Spelen van Parijs veroverde ze drie olympische plakken: goud op de 4x400 meter gemengd, zilver op de 4x400 meter en brons op de 400 meter horden.
Ze verbeterde ook het wereldrecord op de 400 meter indoor (49,17) en het Europees record op de 400 meter horden (50,95). Bol eindigde het seizoen met de winst van de Diamond League.
Meer uit Sport
RAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.
2 uur geledenBERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.
7 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.
8 uur geledenMONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
13 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
16 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
17 uur geleden