Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Bol nog in de wolken van haar 'perfecte' wereldrecord

Atlete Bol nog in de wolken van haar 'perfecte' wereldrecord

ARNHEM (ANP) - Atlete Femke Bol loopt nog steeds met haar hoofd in de wolken. "Het is al wel een beetje binnengekomen dat het heel bijzonder is en dat ik heel hard heb gelopen, maar het moet nog echt bezinken. Al denk ik soms wel van: wow, hoe heb ik zo perfect kunnen lopen", zei de drievoudig Europees kampioene vier dagen na haar fenomenale wereldrecord op de 400 meter indoor.

Op de NK in Apeldoorn liep Bol afgelopen zondag met een tijd van 49,26 seconden meer dan drie tienden sneller dan de oude recordtijd uit 1982 van de Tsjechische Jarmila Kratochvilova. "Ik ben vooral heel blij en trots. Als ik straks een weekje vrij ben, zal ik het wel echt gaan beseffen. Nu gun ik me die tijd ook niet, omdat er alweer een belangrijk toernooi aankomt", aldus de jarige Amersfoortse tijdens de presentatie van de atletiekploeg voor de EK indoor, van 2 tot en met 5 maart in Istanbul. De Atletiekunie serveerde kleine tompouces met haar beeltenis in het glazuur om haar 23e verjaardag te vieren.

"Was dit de perfecte race? Je weet dat eigenlijk nooit en eerlijk gezegd heb ik de race nog steeds niet besproken met mijn coaches", bekende Bol. "Zij willen mij denk ik nog even laten nagenieten. Ik denk wel dat ik deze wedstrijd precies heb gelopen zoals ik het wilde uitvoeren. Ik heb zelf wel gekeken wat er goed ging en wat er misschien nog beter kon. Ik denk dat mijn eerste rondje echt heel goed was. Doorkomen in 23,6 is echt snel en ik liep het ook wel op een makkelijke manier. Eigenlijk was alles gewoon heel goed."

Een van de beste races ooit

Natuurlijk hoopt ze dat ze nog harder kan. "Maar ik weet het niet. Ik wist ook niet dat ik deze tijd kon lopen. Aan de ene kant denk je, er kan altijd wel iets beter. Maar aan de andere kant weet ik ook dat ik een van de beste races ooit heb neergezet. Op de EK indoor wil ik vooral medailles halen. Op een kampioenschap moet je je ideale race altijd een beetje loslaten, omdat je veel meer tegen elkaar loopt en je de wedstrijd een beetje moet afstemmen op je concurrenten. Maar je hoopt ergens ook dat zo'n toernooi je helpt om het beste uit jezelf te halen."

Bol werd na haar race overstelpt met reacties. Het record van Kratochvilova stamde uit de tijd dat atleten uit de Oostbloklanden doping gebruikten, dus was er alom blijdschap dat er na 41 jaar een streep kon door een verdacht wereldrecord. "Natuurlijk is het gaaf om te zien dat zoveel mensen ervan meegenieten, maar ik lees niet alles en ik sluit me best wel af van die reacties. Ik ben altijd bang dat ik die ene negatieve opmerking blijf onthouden. Ik doe er beter aan er zelf van te genieten en niet door reacties van anderen."

Meer uit Sport

Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

9 uur geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

12 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

13 uur geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

14 uur geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

14 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

16 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

18 uur geleden