Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Bol dolblij met brons: ik heb de perfecte race gelopen

Atlete Bol dolblij met brons: ik heb de perfecte race gelopen

TOKIO (ANP) - Femke Bol wist voor de olympische finale van de 400 meter horden in Tokio dat ze de perfecte race moest lopen en dat deed ze. In een Europees record van 52,03 seconden nota bene, meer dan 3 tienden sneller dan het oude record van de Russin Joelia Petsjonkina uit 2003. Brons was de beloning in de snelste race op de 400 meter horden in de geschiedenis.

De Amerikaanse Sydney McLaughlin liep naar het goud in een wereldrecord van 51,46, haar landgenote Dalilah Muhammad, olympisch kampioene van Rio 2016 en regerend wereldkampioene, behaalde het zilver in 51,58.

"In een olympisch finale mag je best risico nemen, dus ik ben als een gek weggegaan en probeerde in de bocht naar ze toe te lopen. Ik kon mijn vijftien passen tussen de horden goed vasthouden en heb alles gegeven op het laatste stuk", vertelde Bol na de finale met de zware plak om haar nek. "Het was een perfecte race in een Europees record en ik heb brons. Ik ben er superblij mee. Ik kan die twee Amerikaanse meiden op dit moment gewoon nog niet bijhouden."

Wereldtop

De 21-jarige atlete uit Amersfoort voelde zich absoluut geen verliezer van goud. "Nee, zij lopen bizarre tijden en ik vond het heel gaaf eindelijk eens tegen ze te lopen en te zien hoe hard ze gaan. Dat is inspirerend. Ik kende ze niet echt, heb hier voor het eerst even met ze gesproken en het zijn aardige meiden. McLaughlin is net zo oud als ik. Het is wel anders dan bij sprinters, waar veel meer haat en nijd is. Op de 400 horden gunnen we elkaar het beste."

Bol is met rasse schreden naar de wereldtop geklommen op de 400 horden. Ze brak vorig jaar eigenlijk pas door, maar gold op haar eerste Olympische Spelen meteen als medaillekandidate. Dat kwam mede door haar Europese titel indoor op de 400 meter, de overwinningen in alle wedstrijden die ze liep en de Nederlandse records die ze in aanloop naar Tokio aaneenreeg.

Doemscenario's

"Die druk voelde ik wel. Heel Nederland hoopte dat ik een medaille zou halen. Ik ben hier in Japan expres even van de sociale media afgegaan en in mijn Japanse telefoon heb ik vier contacten gezet. Normaal blijf ik altijd goed aan mijn wedstrijdplan denken, dat houdt me op het lijntje, maar het was nu wel lastiger om de doemscenario's uit mijn hoofd te zetten."

Bol was vooral de dag voor de finale nerveus. "Ik kreeg amper een hap door mijn keel. Gelukkig heb ik veel steun gehad aan de Zwitserse Lea Sprunger, met wie ik samen train op Papendal en hier ook meedeed. Zij heeft al veel meegemaakt en mij aan de gang gekregen door te zeggen: heb vertrouwen in jezelf, je bent sterk en fit en doe wat je het hele seizoen al doet. Dat heeft me echt geholpen."

Meer uit Sport

Volleybalsters beginnen met zege op Roemenië aan EK

BAKOE (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn goed aan het EK begonnen. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg in de eerste groepswedstrijd Roemenië met 3-2 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. De setstanden waren 25-21 26-28 25-15 22-25 15-9.

7 minuten geleden
Zieke Verstappen kijkt na matige kwalificatie uit naar zijn bed

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen (28) heeft in Zandvoort ziek in zijn auto gezeten. "Ik heb me weleens beter gevoeld. Ik heb niet heel veel energie. Al denk ik niet dat het veel invloed heeft op mijn prestatie. Ik kijk ernaar uit om te slapen", zei Verstappen na afloop van de kwalificatie in de mixed zone van het circuit, waar hij zondag op de zevende startpositie aan de Formule 1-race begint.

1 uur geleden
Hockeyers verslaan India en naderen halve finale van WK

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van het wereldkampioenschap in eigen land. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee versloeg ook India (3-1) in het Wagener Stadion in Amstelveen.

1 uur geleden
Verstappen start laatste Dutch GP als zevende, Norris op pole

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft zich in de kwalificatierace voor de laatste Dutch Grand Prix niet kunnen meten met de snelste coureurs. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 moest zich tevredenstellen met de zevende tijd op het circuit van Zandvoort. De coureur van Red Bull start zondag in de hoofdrace vanaf de vierde startrij.

1 uur geleden
Serena Williams gaat met Alcaraz dubbelen op US Open

NEW YORK (ANP) - Serena Williams maakt haar rentree op de US Open in het gemengd dubbelspel. De Amerikaanse tennisster gaat een koppel vormen met Carlos Alcaraz, de Spaanse titelverdediger bij de mannen. Het duo heeft een wildcard gekregen, zo maakten de organisatoren van het laatste grandslamtoernooi van het seizoen bekend.

2 uur geleden
Wielrenster Wiebes boekt derde ritzege in Groot-Brittannië

HAY-ON-WYE (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft in Wales haar derde ritzege geboekt in de Ronde van Groot-Brittannië. De Nederlandse topsprintster van SD Worx - Protime was in de vierde etappe na ruim 138 kilometer en een aantal klimmetjes de snelste in de straten van Hay-on-Wye.

3 uur geleden
Wielrenner Philipsen wint vierde etappe Renewi Tour voor Kooij

BILZEN (ANP) - Wielrenner Jasper Philipsen heeft de vierde etappe van de Renewi Tour gewonnen. De Belg van Alpecin - Premier Tech was na een rit over ruim 187 kilometer tussen Riemst en Bilzen een fractie sneller dan de Nederlander Olav Kooij. Het was de tweede etappezege in de rittenkoers van Philipsen, die ook de leiderstrui overneemt van zijn landgenoot Jenno Berckmoes.

3 uur geleden