Atleet Schutte beste Nederlander in Abdijcross
KERKRADE (ANP) - Atleet Noah Schutte heeft zich een week na de halve marathon van Egmond weer laten gelden. De 24-jarige Leidenaar eindigde in de internationale Abdijcross van Kerkrade op de tweede plaats als beste Nederlander. Hij moest in de lange cross over 10,5 kilometer alleen de Brit Mahamed Mahamed enkele seconden voor zich dulden. Schutte versloeg in de veldloop specialisten als Jesper van den Wielen en Michel Butter.
Schutte eindigde vorig week al verrassend als vierde in de Halve van Egmond. De specialist op de 3000 meter steeplechase is afgelopen najaar na een driejarig verblijf in de Verenigde Staten teruggekeerd in Nederland.
Bo Ummels, vorige week de beste Nederlandse in Egmond, won de cross bij de vrouwen, voor Diane van Es.
Meer uit Sport
WENEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev zal zijn nieuwe status als nummer 1 van de wereld niet bekronen met een toernooizege. De Duitser verloor in het Weens Open in de halve finales van de Australiër Alex de Minaur. De nummer 10 van de wereld had wel drie sets nodig om zich te ontdoen van Zverev: 6-4 1-6 7-6 (4).
5 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Teun Boer heeft naast zijn eerste zege op de 500 meter in de World Tour gegrepen. De 25-jarige shorttracker lag in de finale in Montreal op koers om te winnen, maar werd in de laatste bocht door landgenoot Jens van 't Wout bij een inhaalactie onderuitgereden. De zege ging naar de Canadees Félix Roussel.
23 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP) - Lando Norris heeft de beste tijd gereden in de derde vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad. De regerend wereldkampioen van McLaren was exact één duizendste van een seconde sneller dan kampioenschapsleider Kimi Antonelli van Mercedes. Max Verstappen reed in zijn Red Bull de vijfde tijd op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez, waar de coureurs door gebrek aan grip af en toe moeite hadden de bochten te houden. De viervoudig wereldkampioen gaf 0,351 seconde toe op Piastri.
50 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft zichzelf verbaasd met de zege op de 1500 meter op het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Thialf. "Bizar, omdat de race niet goed was en vanwege mijn vorm", zei de 36-jarige routinier, die met 1.45,35 net iets sneller was dan Joep Wennemars.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) ook de tweede 500 meter op haar naam geschreven. De olympisch en wereldkampioene was met 36,97 veel sneller dan Angel Daleman (37,42) en Suzanne Schulting (37,55).
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de 1500 meter gewonnen. De 36-jarige schaatser van Team Reggeborgh was in Thialf in Heerenveen met 1.45,35 sneller dan Joep Wennemars van Team Essent (1.45,40) en Serge Yoro van Team X2O Badkamers in 1.45,68.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft een bronzen medaille veroverd op de Grand Slam van Abu Dhabi in de klasse tot 78 kilogram. Het is haar tweede medaille op een internationaal toernooi uit de toonaangevende categorie. De 24-jarige Van Heemst won eerder dit jaar zilver op de Grand Slam van Doesjanbe (Tadzjikistan).
3 uur geleden