Atleet Schutte beste Nederlander in Abdijcross
KERKRADE (ANP) - Atleet Noah Schutte heeft zich een week na de halve marathon van Egmond weer laten gelden. De 24-jarige Leidenaar eindigde in de internationale Abdijcross van Kerkrade op de tweede plaats als beste Nederlander. Hij moest in de lange cross over 10,5 kilometer alleen de Brit Mahamed Mahamed enkele seconden voor zich dulden. Schutte versloeg in de veldloop specialisten als Jesper van den Wielen en Michel Butter.
Schutte eindigde vorig week al verrassend als vierde in de Halve van Egmond. De specialist op de 3000 meter steeplechase is afgelopen najaar na een driejarig verblijf in de Verenigde Staten teruggekeerd in Nederland.
Bo Ummels, vorige week de beste Nederlandse in Egmond, won de cross bij de vrouwen, voor Diane van Es.
Meer uit Sport
GRANOLLERS (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de derde etappe, een rit over 196 kilometer tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk. Bij de ontknoping zijn geen toeschouwers welkom. Dat besloot het bestuur van het Franse departement Pyrénées-Orientales zondag vanwege de natuurbranden in de omgeving van de finishplaats.
7 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich als eerste verzekerd van een plek in de kwartfinales op Wimbledon. De 39-jarige Serviër versloeg in de vierde ronde Roman Safioellin uit Rusland in vier sets. Het werd 7-6 (6) 6-3 3-6 6-3.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Alex Molenaar heeft in de tweede etappe van de Tour de France de bolletjestrui veroverd op Tadej Pogačar. De zoon van een Nederlandse vader en Catalaanse moeder was halverwege de rit naar Barcelona als eerste boven op de Côte de Begues, waar de meeste bergpunten te verdienen waren. Viervoudig Tourwinnaar Pogačar had zaterdag de bolletjestrui in handen gekregen door in de ploegentijdrit als snelste de Montjuïc te beklimmen.
17 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Charles Leclerc heeft bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië zijn eerste zege in de Formule 1 sinds 2024 geboekt. De Monegask van Ferrari won op het circuit van Silverstone voor de Britse coureurs George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari). Max Verstappen viel in de slotfase uit, nadat zijn Red Bull van de baan was gegleden.
19 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië met nog vijf ronden te gaan uitgevallen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 reed op de derde plaats toen hij met zijn Red Bull in de grindbak terechtkwam. Verstappen was op het circuit van Silverstone als zevende gestart.
19 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is tweede geworden bij de Grote Prijs van Zuid-Afrika. De 31-jarige Brabander moest de 19-jarige Belg Lucas Coenen voor zich dulden en zag de leider in het wereldkampioenschap van de MXGP verder uitlopen.
19 uur geleden