Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atleet Nieuweboer verrast met zege in Egmond Halve Marathon

Atleet Nieuweboer verrast met zege in Egmond Halve Marathon

EGMOND AAN ZEE (ANP) - De halve marathon van Egmond heeft na achttien jaar weer een Nederlandse winnaar bij de mannen. Lucas Nieuweboer won verrassend de winterklassieker over 21,1 kilometer in een tijd van 1.03.34. Hij is de opvolger van Kamiel Maase, die in 2006 de race tussen Egmond aan Zee en Castricum won.

Nieuweboer had op Oudejaarsdag al zijn vorm getoond met de winst in de Sylvestercross in Soest. De Noord-Hollander bepaalde op het strand naar Castricum en in de duinen terug naar Egmond het tempo en liep in de slotfase weg bij zijn concurrenten. Nieuweboer kwam solo over de meet op de boulevard van Egmond aan Zee.

Bij de vrouwen ging de winst naar de Ethiopische Aminet Ahmed in 1.12.19. Jill Holterman was de beste Nederlandse op de vierde plaats. Nienke Brinkman, die vorig jaar won bij de vrouwen, ontbrak.

Aangepast parcours

De organisatie had het parcours door de duinen iets aangepast. Veel paden waar de hardlopers normaal over rennen, stonden door de vele regenval van de afgelopen weken onder water en waren onbegaanbaar. Er waren voldoende alternatieven om de wedstrijdlopers overheen te sturen.

Khalid Coukoud, die vorige maand in Valencia voldeed aan de olympische limiet voor de marathon op de Olympische Spelen in Parijs, kon niet mee in het tempo van Nieuweboer. Tom Hendrikse en de Keniaan Victor Chumo wel. Hendrikse haakte tegen het einde van de race als eerste af, Chumo moest Nieuweboer in de slotfase ook laten gaan.

"Ongelooflijk, ik had dit niet verwacht", zei de 29-jarige winnaar op NH Nieuws. "Ik was vorige week al ontzettend sterk in Soest en hier in Egmond kon ik constant het tempo hoog houden. Ik heb echt de wedstrijd hard kunnen maken. Het strand was dit jaar goed te doen. De wind kwam vanaf de zijkant en was niet heel hard. En er waren genoeg harde stukken zand waar je goed over kon rennen."

Meer uit Sport

Nederlandse waterpolosters verliezen van VS bij World Cup

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.

37 minuten geleden
Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

3 uur geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

7 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

7 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

9 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

9 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

11 uur geleden