Atleet Nieuweboer verrast met zege in Egmond Halve Marathon
EGMOND AAN ZEE (ANP) - De halve marathon van Egmond heeft na achttien jaar weer een Nederlandse winnaar bij de mannen. Lucas Nieuweboer won verrassend de winterklassieker over 21,1 kilometer in een tijd van 1.03.34. Hij is de opvolger van Kamiel Maase, die in 2006 de race tussen Egmond aan Zee en Castricum won.
Nieuweboer had op Oudejaarsdag al zijn vorm getoond met de winst in de Sylvestercross in Soest. De Noord-Hollander bepaalde op het strand naar Castricum en in de duinen terug naar Egmond het tempo en liep in de slotfase weg bij zijn concurrenten. Nieuweboer kwam solo over de meet op de boulevard van Egmond aan Zee.
Bij de vrouwen ging de winst naar de Ethiopische Aminet Ahmed in 1.12.19. Jill Holterman was de beste Nederlandse op de vierde plaats. Nienke Brinkman, die vorig jaar won bij de vrouwen, ontbrak.
Aangepast parcours
De organisatie had het parcours door de duinen iets aangepast. Veel paden waar de hardlopers normaal over rennen, stonden door de vele regenval van de afgelopen weken onder water en waren onbegaanbaar. Er waren voldoende alternatieven om de wedstrijdlopers overheen te sturen.
Khalid Coukoud, die vorige maand in Valencia voldeed aan de olympische limiet voor de marathon op de Olympische Spelen in Parijs, kon niet mee in het tempo van Nieuweboer. Tom Hendrikse en de Keniaan Victor Chumo wel. Hendrikse haakte tegen het einde van de race als eerste af, Chumo moest Nieuweboer in de slotfase ook laten gaan.
"Ongelooflijk, ik had dit niet verwacht", zei de 29-jarige winnaar op NH Nieuws. "Ik was vorige week al ontzettend sterk in Soest en hier in Egmond kon ik constant het tempo hoog houden. Ik heb echt de wedstrijd hard kunnen maken. Het strand was dit jaar goed te doen. De wind kwam vanaf de zijkant en was niet heel hard. En er waren genoeg harde stukken zand waar je goed over kon rennen."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Met een glimlach van oor tot oor paradeerde Ozzie Albies door de catacomben van het stadion van Miami Marlins. "Het moest gebeuren", lachte de speler van het Nederlands Koninkrijksteam. "En het is gelukt. Ik voelde het meteen. Die bal gaat het stadion uit."
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Ozzie Albies heeft de Nederlandse honkballers met een indrukwekkende homerun aan een zege op Nicaragua in de World Baseball Classic geholpen (4-3). Hij sloeg bij een achterstand van 3-1 zichzelf en twee ploeggenoten in de laatste inning binnen. De wedstrijd was meteen voorbij.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Martina Sablikova heeft met de 3000 meter tijdens de WK allround in Heerenveen afscheid genomen als schaatsster. De 38-jarige Tsjechische, jarenlang concurrente van Nederlandse schaatssters als Ireen Wüst, Irene Schouten en Joy Beune, kreeg een staande ovatie van het publiek in Thialf. "Voorafgaand aan de 3000 meter was ongelofelijk. Ik had nooit gedacht dat ik zo veel emoties zou voelen", zei de Tsjechische, die de tranen al voelde opkomen toen ze een groot applaus kreeg toen ze werd voorgesteld.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatser Stijn van de Bunt ziet halverwege het WK allround Sander Eitrem als de grote favoriet voor de titel. De Noor reed met 6.01,61 op de 5000 meter het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken en staat na de eerste dag tweede achter Jordan Stolz. De Amerikaan had eerder een grote voorsprong gepakt met de zege op de 500 meter in 34,22.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.
6 uur geledenSIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.
7 uur geleden