Atleet Laros pakt Europese titel bij mannen onder 20 jaar
ANTALYA (ANP) - Atleet Niels Laros heeft bij de Europese kampioenschappen cross in het Turkse Antalya de titel veroverd in de categorie onder-20 jaar. De 19-jarige Laros, onlangs gekozen tot Europees atletiektalent van het jaar, hield in de Turkse badplaats de Brit George Couttie en de Noor Andreas Fjeld Halvorsen achter zich.
Laros neemt normaal bij de senioren deel aan wedstrijden. Zo werd hij op de Olympische Spelen zesde op de 1500 meter.
"Het parcours was zwaarder dan ik had verwacht. Het was lastig in je ritme te komen, maar dat maakt het voor mij wel een goede cross", zei de Oosterhouter in het flashinterview. "Ik ben blij dat ik mijn carrière bij de junioren kan afsluiten met goud."
Naast het podium
Op de gemengde estafette kon Nederland het succes van vorig jaar niet herhalen. In Brussel werd toen het zilver gepakt achter Frankrijk. Ditmaal strandden Stefan Nillessen, Robin van Riel, Marissa Damink en Dagmar Smid net naast het podium op de vierde plaats. Het goud was voor de Italiaanse ploeg die de Fransen nipt achter zich hield. Groot-Brittannië veroverde het brons.
Jakob Ingebrigtsen veroverde de Europese titel bij de mannen. De Noor won afgelopen zomer olympisch goud op de 5000 meter. Op die afstand is hij ook tweevoudig wereldkampioen. Beste Nederlander was Nik Lemmink op de 28e plaats. Bij de vrouwen ging het goud naar de Italiaanse Nadia Battocletti. Ineke van Koldam was de eerste Nederlandse atlete op de 21e plaats
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
11 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
13 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
14 uur geleden