Atleet Laros pakt Europese titel bij mannen onder 20 jaar
ANTALYA (ANP) - Atleet Niels Laros heeft bij de Europese kampioenschappen cross in het Turkse Antalya de titel veroverd in de categorie onder-20 jaar. De 19-jarige Laros, onlangs gekozen tot Europees atletiektalent van het jaar, hield in de Turkse badplaats de Brit George Couttie en de Noor Andreas Fjeld Halvorsen achter zich.
Laros neemt normaal bij de senioren deel aan wedstrijden. Zo werd hij op de Olympische Spelen zesde op de 1500 meter.
"Het parcours was zwaarder dan ik had verwacht. Het was lastig in je ritme te komen, maar dat maakt het voor mij wel een goede cross", zei de Oosterhouter in het flashinterview. "Ik ben blij dat ik mijn carrière bij de junioren kan afsluiten met goud."
Naast het podium
Op de gemengde estafette kon Nederland het succes van vorig jaar niet herhalen. In Brussel werd toen het zilver gepakt achter Frankrijk. Ditmaal strandden Stefan Nillessen, Robin van Riel, Marissa Damink en Dagmar Smid net naast het podium op de vierde plaats. Het goud was voor de Italiaanse ploeg die de Fransen nipt achter zich hield. Groot-Brittannië veroverde het brons.
Jakob Ingebrigtsen veroverde de Europese titel bij de mannen. De Noor won afgelopen zomer olympisch goud op de 5000 meter. Op die afstand is hij ook tweevoudig wereldkampioen. Beste Nederlander was Nik Lemmink op de 28e plaats. Bij de vrouwen ging het goud naar de Italiaanse Nadia Battocletti. Ineke van Koldam was de eerste Nederlandse atlete op de 21e plaats
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
10 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
11 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
13 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
14 uur geleden