Atleet Laros pakt Europese titel bij mannen onder 20 jaar
ANTALYA (ANP) - Atleet Niels Laros heeft bij de Europese kampioenschappen cross in het Turkse Antalya de titel veroverd in de categorie onder-20 jaar. De 19-jarige Laros, onlangs gekozen tot Europees atletiektalent van het jaar, hield in de Turkse badplaats de Brit George Couttie en de Noor Andreas Fjeld Halvorsen achter zich.
Laros neemt normaal bij de senioren deel aan wedstrijden. Zo werd hij op de Olympische Spelen zesde op de 1500 meter.
"Het parcours was zwaarder dan ik had verwacht. Het was lastig in je ritme te komen, maar dat maakt het voor mij wel een goede cross", zei de Oosterhouter in het flashinterview. "Ik ben blij dat ik mijn carrière bij de junioren kan afsluiten met goud."
Naast het podium
Op de gemengde estafette kon Nederland het succes van vorig jaar niet herhalen. In Brussel werd toen het zilver gepakt achter Frankrijk. Ditmaal strandden Stefan Nillessen, Robin van Riel, Marissa Damink en Dagmar Smid net naast het podium op de vierde plaats. Het goud was voor de Italiaanse ploeg die de Fransen nipt achter zich hield. Groot-Brittannië veroverde het brons.
Jakob Ingebrigtsen veroverde de Europese titel bij de mannen. De Noor won afgelopen zomer olympisch goud op de 5000 meter. Op die afstand is hij ook tweevoudig wereldkampioen. Beste Nederlander was Nik Lemmink op de 28e plaats. Bij de vrouwen ging het goud naar de Italiaanse Nadia Battocletti. Ineke van Koldam was de eerste Nederlandse atlete op de 21e plaats
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
1 dag geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
1 dag geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
1 dag geleden