Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atleet Laros door naar halve finales 1500 meter op Spelen Parijs

Atleet Laros door naar halve finales 1500 meter op Spelen Parijs

PARIJS (ANP) - Atleet Niels Laros is er op de Olympische Spelen in Parijs in geslaagd zich rechtstreeks te plaatsen voor de halve finales van de 1500 meter. De 19-jarige Oosterhouter eindigde in zijn serie als vierde in een tijd van 3.35,38. De eerste zes in de heat plaatsten zich voor die halve finales op zondag, voor de rest volgt zaterdag een herkansingsronde. Herkansingen zijn nieuw in de atletiek en de mondiale atletiekbond voert het format voor het eerst in op de Spelen van Parijs.

"Ik voelde me sterk, ben tevreden. Ik ben denk ik in mijn beste vorm ooit en dat geeft een lekker gevoel", zei de atleet, die in zijn twee laatste races voor de Spelen ten val kwam. "Dat zat niet in mijn hoofd. Als je bang bent om te vallen, kun je beter thuisblijven. In een race willen vijftien man allemaal op dezelfde positie lopen, dus is het altijd dringen."

Laros liep de eerste rondjes achterin de groep en rukte in de laatste ronde op naar voren. In de eindsprint naar de finish hield hij eenvoudig stand. "Vlak voor zo'n eerste race bouwt de spanning zich wel op, dus de series doorkomen geeft altijd wel een opluchting."

Hardlooptalent

Hij wilde ook per se een optreden in de herkansingen voorkomen. "Het is wel leuk bedacht, want je kunt altijd twee keer lopen op een toernooi. Maar als je die herkansingen moet lopen en het redt, heb je drie dagen op rij een wedstrijd en dat is niet in je voordeel met het oog op de finale."

Laros geldt als een groot hardlooptalent. Hij maakte vorige zomer een opvallend debuut op de WK atletiek in Boedapest met de tiende plaats op de 1500 meter in een Nederlands record van 3.31,25. Op de afgelopen FBK Games in Hengelo liep hij een Nederlands record op de 1000 meter van 2.14,37, tevens een wereldrecord bij de junioren.

Meer uit Sport

EK judo in 2027 na 22 jaar weer in Nederland

NIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.

7 uur geleden
Van der Poel laat concurrentie kansloos in Koksijde

KOKSIJDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook zijn derde wedstrijd in de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 30-jarige wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck was een dag na zijn zege in Antwerpen ook oppermachtig in Koksijde. Hij won voor de Belgen Laurens Sweeck en Niels Vandeputte.

7 uur geleden
'Verstappen blijft nog lang bij Red Bull racen in de Formule 1'

AMSTERDAM (ANP) - Max Verstappen (28) zal volgens Oliver Mintzlaff nog lang bij Red Bull blijven. Dat heeft de Duitse manager van het Oostenrijkse Formule 1-team zondag gezegd in een interview met De Telegraaf. "Het belangrijkste voor een sporter is dat hij ziet dat iedereen in het team alles voor hem geeft. En ik denk dat Max onder de indruk is van hoe de resultaten en de sfeer in het team zich dit jaar hebben ontwikkeld", zei de directeur bedrijfsprojecten en nieuwe investeringen van Red Bull.

9 uur geleden
Brand overtuigend de beste in wereldbekercross Koksijde

KOKSIJDE (ANP) - Lucinda Brand heeft na de wereldbekerwedstrijd van zaterdag in Antwerpen ook de wereldbekercross in Koksijde gewonnen. De leidster in het klassement kwam in de Duinencross na vijf ronden solo over de streep. Shirin van Anrooij werd op 36 seconden tweede. Ceylin del Carmen Alvarado eindigde na een minuut op de derde plaats.

9 uur geleden
Ajax speelt gelijk in uitduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).

1 dag geleden
Van der Poel overtuigt in veldrit Antwerpen bij rentree Van Aert

ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.

1 dag geleden
Brand wint ook wereldbeker veldrijden in Antwerpen

ANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.

1 dag geleden