Atleet Kipchoge wint marathon op vliegveld Twente in 2.04.30
ENSCHEDE (ANP) - Eliud Kipchoge heeft op het vliegveld van Twente de zogeheten Mission Marathon gewonnen. De 36-jarige Keniaan finishte in 2.04.30, ruim boven zijn wereldrecord van 2.01.39.
Kipchoge was de grote naam die organisator Global Sports had aangetrokken voor de wedstrijd over 42,195 kilometer op de afgesloten luchthaven. De man die in 2019 in Wenen in een officieuze marathon als eerste onder de 2 uur (1.59.40) wist te lopen, liet zich over het vlakke en snelle parcours gangmaken tot 30 kilometer. Daarna liep hij in zijn eentje gestaag en in vaste tred naar de finish.
Heel even leek het erop dat Kipchoge de snelste marathon ooit op Nederlandse bodem zou afwerken, maar hij verloor in de laatste kilometers toch wat tijd op de 2.04.06, waarin de Keniaan Lawrence Cherono in 2018 de marathon van Amsterdam won.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
3 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
6 uur geleden