Atleet Foppen uitgeschakeld op 3000 meter
TORUN (ANP) - Voor Mike Foppen zijn de EK indooratletiek in het Poolse Torun op een sof uitgedraaid. De atleet die deze winter imponeerde op de 3000 meter en zich met een Nederlands record van 7.42,55 tot de kanshebbers op een medaille rekende, werd uitgeschakeld in de series.
De Nijmeegse atleet liep een gewaagde race. Hij nam vanaf de start het initiatief en liep een aantal ronden ver voor de groep uit. Eerst alleen, later voegde de Fransman Jimmy Gressier zich bij hem. Zijn tactiek pakte verkeerd uit. In de slotronde zakte zijn tempo in en viel hij terug naar de vierde plaats. Onder anderen de Noorse titelverdediger Jakob Ingebrigtsen ging hem nog voorbij vlak voor de finish.
Die klassering betekende geen directe kwalificatie, maar zijn eindtijd van 7.49,99 was ook net niet toereikend. Drie atleten in de serie voor hem waren iets sneller en zij mochten op tijd door naar de finale.
"Ik was niet goed genoeg. Of het een vormdip is, weet ik niet. Ik kan eigenlijk niets aanvoeren als excuus, want ik voelde me fit", zei een teleurgestelde Foppen na zijn race. "Als ik wel in de finale was gekomen, had ik daar voor spek en bonen meegedaan vrees ik."
De indeling van de series was niet helemaal in zijn voordeel, meende Foppen. "Ze hadden Ingebrigtsen op zijn seizoenstijd, die niet zo scherp is, in mijn serie gezet. Hij is de gedoodverfde favoriet. Met drie medaillekanshebbers in de serie koos ik voor een snelle race, zodat ik met een goede tijd alsnog in de finale zou komen. Tot twee ronden voor het einde ging het goed, toen was het op."
Meer uit Sport
MALEMORT (ANP/AFP) - De vakbond van wielrenners wil dat de starttijd van koersen in de zomer wordt aangepast vanwege de steeds vaker voorkomende hittegolven. "Renners willen voor het best mogelijke vermaak blijven zorgen, maar dit moet wel samengaan met aanpassingen aan de klimatologische realiteit waarmee de wielersport nu wordt geconfronteerd", schrijft vakbond CPA naar aanleiding van de ingekorte negende etappe van de Tour de France zondag.
59 minuten geledenLONDEN (ANP) - Rolstoeltennisser Niels Vink heeft voor de vierde keer op rij Wimbledon op zijn naam geschreven en daarmee zijn tiende grandslamtitel veroverd. De 23-jarige Nederlander rekende in de finale bij de quads af met landgenoot Sam Schröder: 6-1 6-3.
1 uur geledenSACHSENRING (ANP) - De Spaanse motorcoureur Marc Márquez heeft voor de dertiende keer de Grote Prijs van Duitsland gewonnen. Hij evenaart daarmee het record van de Italiaanse racelegende Giacomo Agostini, die in de jaren zestig en zeventig in de vorige eeuw ook dertien keer de Duitse grand prix in het WK wegrace won.
1 uur geledenMALEMORT (ANP/AFP/DPA) - Tourbaas Christian Prudhomme zegt dat de ingekorte negende etappe sportief gezien een "uitdagende en veeleisende" blijft. De rit van Malemort naar Ussel behoudt namelijk de vier gecategoriseerde beklimmingen.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Linda Nosková is blij dat ze haar eerste grandslamfinale tegen haar landgenote Karolína Muchová mocht spelen. Dat zei de 21-jarige Wimbledon-winnares na de finale tegen het publiek in het centre court. "Ik denk dat we vandaag geschiedenis hebben geschreven", zei Nosková. Het was de eerste volledig Tsjechische finale in de geschiedenis van het tennistoernooi.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Linda Nosková heeft op Wimbledon haar eerste grandslamtitel in het enkelspel veroverd. De 21-jarige Tsjechische tennisster won de finale op het gras van Londen in drie sets van haar landgenote Karolína Muchová: 6-2 5-7 6-3.
20 uur geledenUSSEL (ANP) - De negende etappe van de Tour de France, die zondag wordt verreden, is met 30 kilometer ingekort vanwege de extreme hitte. Dat meldt de Tourorganisator ASO zaterdag.
21 uur geleden