Atleet Foppen uitgeschakeld op 3000 meter
TORUN (ANP) - Voor Mike Foppen zijn de EK indooratletiek in het Poolse Torun op een sof uitgedraaid. De atleet die deze winter imponeerde op de 3000 meter en zich met een Nederlands record van 7.42,55 tot de kanshebbers op een medaille rekende, werd uitgeschakeld in de series.
De Nijmeegse atleet liep een gewaagde race. Hij nam vanaf de start het initiatief en liep een aantal ronden ver voor de groep uit. Eerst alleen, later voegde de Fransman Jimmy Gressier zich bij hem. Zijn tactiek pakte verkeerd uit. In de slotronde zakte zijn tempo in en viel hij terug naar de vierde plaats. Onder anderen de Noorse titelverdediger Jakob Ingebrigtsen ging hem nog voorbij vlak voor de finish.
Die klassering betekende geen directe kwalificatie, maar zijn eindtijd van 7.49,99 was ook net niet toereikend. Drie atleten in de serie voor hem waren iets sneller en zij mochten op tijd door naar de finale.
"Ik was niet goed genoeg. Of het een vormdip is, weet ik niet. Ik kan eigenlijk niets aanvoeren als excuus, want ik voelde me fit", zei een teleurgestelde Foppen na zijn race. "Als ik wel in de finale was gekomen, had ik daar voor spek en bonen meegedaan vrees ik."
De indeling van de series was niet helemaal in zijn voordeel, meende Foppen. "Ze hadden Ingebrigtsen op zijn seizoenstijd, die niet zo scherp is, in mijn serie gezet. Hij is de gedoodverfde favoriet. Met drie medaillekanshebbers in de serie koos ik voor een snelle race, zodat ik met een goede tijd alsnog in de finale zou komen. Tot twee ronden voor het einde ging het goed, toen was het op."
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma wilde het team voor de ploegenachtervolging dat straks op de Olympische Spelen in Milaan in actie komt, niet laten rijden op de EK afstanden. Het trio Chris Huizinga, Stijn van de Bunt en Marcel Bosker trainde deze week voor het eerst samen en de drie schaatsers doen mede door hun individuele routes niet mee aan de EK. De bondscoach wilde ze daarnaast ook in bescherming nemen.
10 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Tim Prins heeft op de EK afstanden in Polen zilver veroverd op de 1000 meter. De 22-jarige Fries moest met 1.09,35 de titel laten aan de Pool Damian Zurek. Die won in 1.08,55. Het brons ging naar Marten Liiv uit Estland in 1.09,61.
10 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Sanne in 't Hof heeft op de EK afstanden brons veroverd op de 3000 meter. De 27-jarige schaatsster was met een tijd van 4.05,91 ruim langzamer dan Ragne Wiklund. De Noorse dook met 4.00,54 onder haar eigen baanrecord. Het zilver ging naar Sandrine Tas uit België met 4.05,26.
11 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Een kleine maand voor het begin van de Olympische Spelen in Milaan is het grootste ijshockeystadion eindelijk geopend. Vrijdag deden meerdere Italiaanse teams in de Santagiulia-ijshockeyhal mee aan een testevenement. De trage voortgang van de bouw van de hal groeide uit tot het grootste probleem in de aanloop naar de Spelen.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - De Marathon Cup in Tilburg gaat zaterdag vanwege de winterse weersomstandigheden niet door. Dat meldt schaatsbond KNSB.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luke Littler heeft na zijn nieuwe wereldtitel darten "de grootste sponsorovereenkomst ooit" in die sport gesloten. Target Darts, waar de 18-jarige Littler onder contract staat, wilde de bedragen van de nieuwe, langjarige overeenkomst niet bevestigen, maar de Britse persorganisatie Press Association meldt dat met de deal een bedrag van zo'n 20 miljoen pond (23 miljoen euro) over een periode van tien jaar gemoeid is.
15 uur geledenCALPE (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen staat voor "wéér een nieuw begin". Na een sportief "vreselijk" 2025 gaan zijn gedachten terug naar zijn bijna fatale valpartij in de Ronde van Polen in 2020. "Ik was toen zo dicht bij het einde en heb twee dagen voor mijn leven gevreesd. Alles wat me nu overkomt is minder slecht dan dat", zegt Jakobsen vanuit het trainingskamp van zijn ploeg Picnic PostNL in het Spaanse Calpe.
16 uur geleden