Atleet Foppen stelt vlucht naar Tokio uit na positieve coronatest
TOKIO (ANP) - Atleet Mike Foppen is na Rutger Koppelaar de tweede atleet die in aanloop naar de Olympische Spelen in Tokio positief is getest op corona. De Nijmeegse Nederlands kampioen op de 5000 meter is weliswaar gevaccineerd, maar kreeg eerder deze week tot zijn schrik toch een positieve uitslag. Foppen moet nu twee negatieve testen inleveren om alsnog naar Tokio te kunnen. Hij heeft zijn vlucht naar Japan moeten uitstellen.
"Over Mike maken we ons niet heel ongerust. Hij heeft inmiddels al weer één negatieve uitslag laten zien, maar moet wel nog een keer negatief testen eer hij in het vliegtuig richting Tokio kan’’, zegt technisch directeur Ad Roskam van de Atletiekunie. "In dat geval kan hij nog ruim op tijd hier zijn voor zijn olympische optreden." De series van de 5000 meter bij de mannen staan voor dinsdag 3 augustus op het programma.
Foppen raakte eerder dit jaar na de EK indooratletiek in Polen besmet met het coronavirus en was daar goed ziek van. Het duurde lang eer hij weer een beetje op zijn oude niveau was en wist de olympische limiet voor Tokio net niet te halen. De atleet dankt zijn olympische selectie aan zijn hoge positie op de wereldranglijst. "Mike behoort tot een groepje atleten dat corona heeft gehad en daarna is gevaccineerd. Dan komt het voor dat zelfs na enkele weken er soms een positieve test uitrolt omdat er nog virusdeeltjes in het lichaam rondzwerven", aldus Roskam.
Bij polsstokhoogspringer Koppelaar is de situatie iets anders. Hij kreeg na zijn vaccinaties voor het eerst corona. De Nederlands kampioen moet vijf keer negatief testen wil hij alsnog naar Tokio mogen. De atleet gaf deze week zelf op Instagram aan dat hij daar niet in gelooft en zijn olympische debuut kan vergeten, maar Roskam is minder pessimistisch. "Als hij vanaf komende vrijdag vijf dagen achtereen negatief test, kan hij nog meedoen.’’ Voor Koppelaar is wel meer sprake van een race tegen de klok, want de polsstokhoogspringers zijn al op zaterdag 31 juli aan de beurt.
Meer uit Sport
ORCIÈRES-MERLETTE (ANP) - De Ecuadoraan Richard Carapaz heeft de achttiende etappe in de Tour de France van Voiron over een afstand van 185,2 kilometer naar Orcières-Merlette gewonnen. De 33-jarige renner van EF Education-EasyPost ging na een slotklim van 7,1 kilometer op een hoogte van 1825 meter alleen over de streep.
6 uur geledenVOIRON (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn vertrokken voor de eerste van drie bergritten in de Alpen. De etappe voert van Voiron, waar Jasper Philipsen woensdag de sprint won, naar het skioord Orcières-Merlette op een hoogte van 1825 meter.
10 uur geledenVOIRON (ANP) - De Belg Jasper Philipsen heeft in de zeventiende etappe zijn eerste ritzege van deze Tour de France geboekt. Mathieu van der Poel hielp zijn ploeggenoot bij Alpecin - Premier Tech in de sprint in Voiron naar zijn elfde ritzege in totaal in de Ronde van Frankrijk. Olav Kooij werd derde na een spannende finale, achter de Zwitser Mauro Schmid.
1 dag geledenCHAMBÉRY (ANP) - Het wielerpeloton in de Tour de France is vanuit Chambéry vertrokken voor de zeventiende etappe. Waarschijnlijk is er al snel veel actie, omdat veel renners in de kopgroep willen zitten. De vier gecategoriseerde beklimmingen zijn in de eerste 60 kilometer, met de zwaarste van de derde categorie. Mathieu van der Poel heeft aangekondigd voor de etappezege te willen gaan.
1 dag geledenSYDNEY (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben in de kwartfinales van de finaleronde van de World Cup in Sydney met 6-11 verloren van Rusland. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis komt op het toernooi nog in actie in de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht.
1 dag geledenOSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse oud-roeikampioen Olaf Tufte is dinsdag op 50-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. Volgens berichten in de Noorse media werd de tweevoudig olympisch kampioen bewusteloos aangetroffen op zijn boerderij. Ondanks onmiddellijke hulpverlening kon zijn leven niet worden gered. Over de doodsoorzaak is niets bekend.
1 dag geledenTHONON-LES-BAINS (ANP) - Remco Evenepoel heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de Tour de France. De Belgische wereldkampioen tijdrijden van Red Bull - Bora-hansgrohe was in de zestiende etappe, een individuele tijdrit over 26 kilometer, duidelijk sneller dan geletruidrager Tadej Pogačar uit Slovenië. De Deen Mattias Skjelmose eindigde als derde. Thymen Arensman was op de zevende plaats de beste Nederlander.
2 dagen geleden