Atleet Douma verbetert Nederlands record op 5 kilometer
MONACO (ANP) - Atleet Richard Douma heeft het Nederlands record op de 5 kilometer op de weg verbroken. Tijdens de Monaco Run zette hij het nieuwe record op 13 minuten en 24 seconden. Het oude record stond op 13.31 en was sinds juli 2020 in handen van Mike Foppen.
"Ik had geluk dat ik in het begin met een mooie groep kon lopen, het was echt zwaar met de wind, dan wil je niet alleen lopen vanaf het begin. Ik ben heel erg blij dat ik in deze omstandigheden een dik Nederlands record heb kunnen lopen", sprak de 27-jarige Douma.
In Monaco werd bij de vrouwen het wereldrecord verbroken. De Keniaanse Beatrice Chepkoech finishte in 14.43. Ze was 5 seconden sneller dan de oude toptijd van landgenote Caroline Kipkirui.
Meer uit Sport
SYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen is er niet in geslaagd een memorabel WK met een hoofdprijs af te sluiten. De 23-jarige darter uit het Gelderse Poederoijen verloor in de finale vrij kansloos van titelverdediger Luke Littler in een volgepakt Alexandra Palace in Londen: 7-1.
12 uur geledenKONYA (ANP) - Deniz Türüç vervolgt zijn loopbaan bij Konyaspor. De aanvaller heeft zijn handtekening onder een contract voor 2,5 jaar gezet, zo meldt zijn nieuwe Turkse voetbalclub.
16 uur geledenGULLEGEM (ANP) - Joris Nieuwenhuis is als derde geëindigd in de veldrit van Gullegem, de voorlaatste in de serie uit de Superprestige. De Nederlander legde het in de sneeuw en modder af tegen twee Belgen. Niels Vandeputte won, Michael Vanthourenhout werd tweede.
18 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting is bij haar rentree op het NK shorttrack als derde geëindigd op de 1000 meter. De olympisch kampioene op deze afstand moest in Leeuwarden de titel laten aan Xandra Velzeboer, die haar zus Michelle en Schulting aftroefde op de 1000 meter.
19 uur geledenKRANJSKA GORA (ANP) - De Zwitserse skiester Camille Rast heeft haar eerste wereldbekerzege op de reuzenslalom geboekt. De 26-jarige Rast was de beste op de piste in het Sloveense Kranjska Gora. Ze droeg haar zege op aan de slachtoffers van de cafébrand in het Zwitserse Crans-Montana in nieuwjaarsnacht.
20 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek vindt dat het vrouwentennis geen 'Battle of the Sexes' nodig heeft. De tennissters hoeven volgens de Poolse zesvoudig grandslamkampioene niets te bewijzen.
1 dag geleden