Atleet Douma evenaart Nederlands record 10 kilometer
VALENCIA (ANP) - Atleet Richard Douma heeft in Valencia het Nederlands record op de 10 kilometer geëvenaard. De 26-jarige Zaandammer kwam in de Spaanse wegwedstrijd als veertiende over de finish in een tijd van 28 minuten en 8 seconden. Daarmee ging hij even hard als Abdi Nageeye in de Brunssumse Parelloop van 2013.
Aanvankelijk gaf de organisatie 28.09 voor Douma, maar die tijd werd later gecorrigeerd. "Tijdens het loslopen rond 5.00 uur dacht ik: laat ik eens gek doen. Vanaf vandaag mag ik me mede nationaal recordhouder noemen op de 10 km", liet Douma weten op Instagram. De Noord-Hollander is eigenlijk specialist op de baan en dan met name op de 1500 meter. Hij is tweevoudig Nederlands kampioen op deze afstand en greep in 2016 net naast een medaille op de 1500 bij de EK atletiek in Amsterdam.
De Keniaan Rhonex Kipruto verbeterde in dezelfde race het wereldrecord op de 10 kilometer. De 20-jarige Kipruto zegevierde in 26 minuten en 24 seconden. Hij was daarmee 14 seconden sneller dan de Oegandees Joshua Cheptegei, die zes weken geleden eveneens in Valencia naar 26.38 liep.
Records
Kipruto liep zelfs twee records in één race. Zijn doorkomst na 5 kilometer in 13.18 was ook een wereldrecord. Kipruto pakte vorig jaar bij de WK op de baan in Doha brons op de 10.000 meter. Cheptegei veroverde daar de wereldtitel. De Zwitser Julian Wanders liep in Valencia naar de derde plek in in een Europees record van 27.13.
Bij de vrouwen bleven drie atletes onder de 30 minuten, ook een unicum in een wegwedstrijd. Aanvankelijk leek het erop dat de 29-jarige Keniaanse Sheila Chepkirui met 29 minuten en 42 seconden ook een wereldrecord had gelopen, één seconde sneller dan landgenote Joyciline Jepkosgei in 2017 in Praag. Haar tijd werd later echter aangepast in 29.46.
Meer uit Sport
HAY-ON-WYE (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft in Wales haar derde ritzege geboekt in de Ronde van Groot-Brittannië. De Nederlandse topsprintster van SD Worx - Protime was in de vierde etappe na ruim 138 kilometer en een aantal klimmetjes de snelste in de straten van Hay-on-Wye.
45 minuten geledenBILZEN (ANP) - Wielrenner Jasper Philipsen heeft de vierde etappe van de Renewi Tour gewonnen. De Belg van Alpecin - Premier Tech was na een rit over ruim 187 kilometer tussen Riemst en Bilzen een fractie sneller dan de Nederlander Olav Kooij. Het was de tweede etappezege in de rittenkoers van Philipsen, die ook de leiderstrui overneemt van zijn landgenoot Jenno Berckmoes.
46 minuten geledenCHORZÓW (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is bij de Diamond League-wedstrijd in Chorzów in Polen als tweede geëindigd. De 27-jarige Volendamse kwam tot een afstand van 20,20 meter. De zege ging naar de Amerikaanse Chase Jackson, die 20,92 meter noteerde. Jorinde van Klinken werd negende en laatste met 17,47 meter.
51 minuten geledenZANDVOORT (ANP) - Kampioenschapsleider Kimi Antonelli is na de sprintrace bij de Dutch Grand Prix in Zandvoort iets uitgelopen in de stand. De 19-jarige Italiaan van Mercedes eindigde in de korte race op het circuit in de duinen als vierde en kwam dankzij zijn 5 verdiende punten op 224 punten.
3 uur geledenZANDVOORT (ANP) - George Russell was vooral blij dat de regen viel na de finish van de sprintrace bij de Dutch Grand Prix op Zandvoort. "Als het een ronde eerder was gaan regenen, had de race wel eens heel anders kunnen eindigen", zei de Brit van Mercedes na zijn overwinning in de korte race over 100 kilometer. "Je komt hier met 320 kilometer per uur op de eerste bocht af. Dan kunnen er rare dingen gebeuren als de baan ineens nat is."
3 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen keek met gemengde gevoelens terug op de sprintrace. De 28-jarige Formule 1-coureur eindigde op de zesde plaats. "Er gebeurde niet heel veel. De andere auto's reden makkelijk weg. Het enige positieve was de snelheid van de auto", zei Verstappen in Zandvoort tegen Viaplay. "Maar inhalen is hier vrijwel onmogelijk."
4 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de laatste Dutch Grand Prix. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 miste de snelheid in zijn Red Bull om mee te kunnen strijden vooraan. George Russell zette zijn poleposition om in de overwinning. De Brit van Mercedes reed vanaf de start aan de leiding en stond die niet meer af.
4 uur geleden