Atleet Douma evenaart Nederlands record 10 kilometer
VALENCIA (ANP) - Atleet Richard Douma heeft in Valencia het Nederlands record op de 10 kilometer geëvenaard. De 26-jarige Zaandammer kwam in de Spaanse wegwedstrijd als veertiende over de finish in een tijd van 28 minuten en 8 seconden. Daarmee ging hij even hard als Abdi Nageeye in de Brunssumse Parelloop van 2013.
Aanvankelijk gaf de organisatie 28.09 voor Douma, maar die tijd werd later gecorrigeerd. "Tijdens het loslopen rond 5.00 uur dacht ik: laat ik eens gek doen. Vanaf vandaag mag ik me mede nationaal recordhouder noemen op de 10 km", liet Douma weten op Instagram. De Noord-Hollander is eigenlijk specialist op de baan en dan met name op de 1500 meter. Hij is tweevoudig Nederlands kampioen op deze afstand en greep in 2016 net naast een medaille op de 1500 bij de EK atletiek in Amsterdam.
De Keniaan Rhonex Kipruto verbeterde in dezelfde race het wereldrecord op de 10 kilometer. De 20-jarige Kipruto zegevierde in 26 minuten en 24 seconden. Hij was daarmee 14 seconden sneller dan de Oegandees Joshua Cheptegei, die zes weken geleden eveneens in Valencia naar 26.38 liep.
Records
Kipruto liep zelfs twee records in één race. Zijn doorkomst na 5 kilometer in 13.18 was ook een wereldrecord. Kipruto pakte vorig jaar bij de WK op de baan in Doha brons op de 10.000 meter. Cheptegei veroverde daar de wereldtitel. De Zwitser Julian Wanders liep in Valencia naar de derde plek in in een Europees record van 27.13.
Bij de vrouwen bleven drie atletes onder de 30 minuten, ook een unicum in een wegwedstrijd. Aanvankelijk leek het erop dat de 29-jarige Keniaanse Sheila Chepkirui met 29 minuten en 42 seconden ook een wereldrecord had gelopen, één seconde sneller dan landgenote Joyciline Jepkosgei in 2017 in Praag. Haar tijd werd later echter aangepast in 29.46.
Meer uit Sport
LENZERHEIDE (ANP) - Puck Pieterse is bij de korte race van de wereldbeker mountainbike in het Zwitserse Lenzerheide als vijfde geëindigd. De 24-jarige Amersfoortse moest de zege laten aan de Amerikaanse Savilia Blunk en eindigde op 23 seconden. Anne Terpstra eindigde op 40 seconden als achtste.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft haar kwartfinale op het grastoernooi in Berlijn met de nodige moeite gewonnen en staat in de halve finale. De Belarussische nummer 1 van de wereld verloor de eerste set kansloos, maar richtte zich op en rekende in drie sets alsnog af met de Tsjechische Nikola Bartůňková: 2-6 7-6 (2) 6-2.
1 uur geledenBAD RAGAZ (ANP) - Jhonatan Narváez heeft de derde etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates versloeg na 157 kilometer met start en finish in Bad Ragaz medevluchter Xandro Meurisse uit België.
2 uur geledenHALLE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op het grastoernooi van Halle doorgedrongen tot de halve finales. De als eerste geplaatste Duitser was met 7-6 (10) 7-6 (2) te sterk voor de Belgische qualifier Raphael Collignon.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De marathon van Londen vindt volgend jaar eenmalig plaats over twee dagen. Op die manier kunnen 100.000 mensen meedoen aan het evenement, tegenover een kleine 60.000 dit jaar. De wedstrijden van de elitemannen en -vrouwen vinden op 24 en 25 april op verschillende dagen plaats.
9 uur geledenLOCARNO (ANP) - Romain Grégoire heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. In de rit over 157 kilometer rond Locarno met een venijnige slotfase was de Fransman van Groupama - FDJ United de sterkste van een kopgroep van veertien renners. Marcel Camprubí uit Spanje werd tweede, voor de Nederlander Bart Lemmen.
1 dag geledenLOCARNO (ANP) - Wielrenster Urška Žigart heeft donderdag haar kaak gebroken bij een val in de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland. Dat meldt haar ploeg AG Insurance - Soudal. De 29-jarige Sloveense, die verloofd is met wereldkampioen en viervoudig Tourwinnaar Tadej Pogačar, kwam in de laatste kilometer van de etappe ten val.
1 dag geleden