Atleet Douma evenaart Nederlands record 10 kilometer
VALENCIA (ANP) - Atleet Richard Douma heeft in Valencia het Nederlands record op de 10 kilometer geëvenaard. De 26-jarige Zaandammer kwam in de Spaanse wegwedstrijd als veertiende over de finish in een tijd van 28 minuten en 8 seconden. Daarmee ging hij even hard als Abdi Nageeye in de Brunssumse Parelloop van 2013.
Aanvankelijk gaf de organisatie 28.09 voor Douma, maar die tijd werd later gecorrigeerd. "Tijdens het loslopen rond 5.00 uur dacht ik: laat ik eens gek doen. Vanaf vandaag mag ik me mede nationaal recordhouder noemen op de 10 km", liet Douma weten op Instagram. De Noord-Hollander is eigenlijk specialist op de baan en dan met name op de 1500 meter. Hij is tweevoudig Nederlands kampioen op deze afstand en greep in 2016 net naast een medaille op de 1500 bij de EK atletiek in Amsterdam.
De Keniaan Rhonex Kipruto verbeterde in dezelfde race het wereldrecord op de 10 kilometer. De 20-jarige Kipruto zegevierde in 26 minuten en 24 seconden. Hij was daarmee 14 seconden sneller dan de Oegandees Joshua Cheptegei, die zes weken geleden eveneens in Valencia naar 26.38 liep.
Records
Kipruto liep zelfs twee records in één race. Zijn doorkomst na 5 kilometer in 13.18 was ook een wereldrecord. Kipruto pakte vorig jaar bij de WK op de baan in Doha brons op de 10.000 meter. Cheptegei veroverde daar de wereldtitel. De Zwitser Julian Wanders liep in Valencia naar de derde plek in in een Europees record van 27.13.
Bij de vrouwen bleven drie atletes onder de 30 minuten, ook een unicum in een wegwedstrijd. Aanvankelijk leek het erop dat de 29-jarige Keniaanse Sheila Chepkirui met 29 minuten en 42 seconden ook een wereldrecord had gelopen, één seconde sneller dan landgenote Joyciline Jepkosgei in 2017 in Praag. Haar tijd werd later echter aangepast in 29.46.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Dartslegende Phil Taylor adviseert regerend wereldkampioen Luke Littler meer toernooien te spelen. Dat is volgens de 66-jarige Engelsman de beste remedie om aan negatieve reacties uit het publiek te wennen. "Ik weet dat het publiek hem op dit moment een beetje dwarszit, maar hoe meer je erover klaagt, hoe erger de mensen het voor je gaan maken en hoe meer ze gaan uitjouwen. Speel simpelweg meer toernooien en wen eraan", zei Taylor in het Duitse Sport Bild.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.
20 uur geledenCARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.
21 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.
23 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.
1 dag geleden