Atleet Douma evenaart Nederlands record 10 kilometer
VALENCIA (ANP) - Atleet Richard Douma heeft in Valencia het Nederlands record op de 10 kilometer geëvenaard. De 26-jarige Zaandammer kwam in de Spaanse wegwedstrijd als veertiende over de finish in een tijd van 28 minuten en 8 seconden. Daarmee ging hij even hard als Abdi Nageeye in de Brunssumse Parelloop van 2013.
Aanvankelijk gaf de organisatie 28.09 voor Douma, maar die tijd werd later gecorrigeerd. "Tijdens het loslopen rond 5.00 uur dacht ik: laat ik eens gek doen. Vanaf vandaag mag ik me mede nationaal recordhouder noemen op de 10 km", liet Douma weten op Instagram. De Noord-Hollander is eigenlijk specialist op de baan en dan met name op de 1500 meter. Hij is tweevoudig Nederlands kampioen op deze afstand en greep in 2016 net naast een medaille op de 1500 bij de EK atletiek in Amsterdam.
De Keniaan Rhonex Kipruto verbeterde in dezelfde race het wereldrecord op de 10 kilometer. De 20-jarige Kipruto zegevierde in 26 minuten en 24 seconden. Hij was daarmee 14 seconden sneller dan de Oegandees Joshua Cheptegei, die zes weken geleden eveneens in Valencia naar 26.38 liep.
Records
Kipruto liep zelfs twee records in één race. Zijn doorkomst na 5 kilometer in 13.18 was ook een wereldrecord. Kipruto pakte vorig jaar bij de WK op de baan in Doha brons op de 10.000 meter. Cheptegei veroverde daar de wereldtitel. De Zwitser Julian Wanders liep in Valencia naar de derde plek in in een Europees record van 27.13.
Bij de vrouwen bleven drie atletes onder de 30 minuten, ook een unicum in een wegwedstrijd. Aanvankelijk leek het erop dat de 29-jarige Keniaanse Sheila Chepkirui met 29 minuten en 42 seconden ook een wereldrecord had gelopen, één seconde sneller dan landgenote Joyciline Jepkosgei in 2017 in Praag. Haar tijd werd later echter aangepast in 29.46.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike behield zondag in de laatste etappe de leiding van het klassement. De slotrit met start en finish in Barcelona werd gewonnen door de Australiër Brady Gilmore (NSN Cycling Team).
31 minuten geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.
4 uur geledenSUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.
5 uur geledenSUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.
6 uur geledenAUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.
7 uur geledenSUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
1 dag geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
1 dag geleden