Atleet Cheptegei naar wereldrecord 5 km in Monaco
VALENCIA (ANP) - De Oegandese atleet Joshua Cheptegei heeft in Monaco het wereldrecord op de 5 kilometer aangescherpt. Cheptegei kwam in de wegwedstrijd tot een tijd van 12 minuten en 51 seconden. Daarmee was hij 27 seconden sneller dan de oude toptijd die op naam stond van de Keniaan Rhonex Kipruto.
Kipruto had die tijd (13.18) vorige maand in Valencia gelopen. Toen als tussentijd op een 10 kilometer die hij afsloot met een wereldrecord. Daarmee liep hij destijds een toptijd op de 10 kilometer van Cheptegei uit de boeken. "Ik had een tijd onder de 13 minuten in gedachten", vertelde Cheptegei in Monaco. "Toen mijn benen goed voelden besloot ik er vol voor te gaan. Om dan een record zo veel scherper te stellen maakt me heel gelukkig. Het is een hele goede eerste test voor dit seizoen." Cheptegei veroverde afgelopen jaar bij de WK atletiek in Doha de titel op de 10.000 meter.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Wessel Nijman heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van de World Series of Darts Finals. De 26-jarige Noord-Hollander versloeg in de AFAS Live in Amsterdam de 57-jarige Australiër Simon Whitlock met 6-4.
1 uur geledenDIEKIRCH (ANP/BELGA) - Pepijn Reinderink heeft voor het volgende Nederlandse dagsucces gezorgd in de Ronde van Luxemburg. De 24-jarige Nederlander van Soudal Quick-Step was de snelste in de derde etappe, een rit over 179,6 kilometer van Wiltz naar Diekirch. Reinderink won na een solo van 7 kilometer.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn in de Davis Cup dicht bij een plek in de eerste ronde van de Qualifiers van volgend jaar. Tallon Griekspoor won in de Maaspoort van Den Bosch overtuigend van de Colombiaan Nicolás Mejía in twee sets (6-2 6-4) en zette het team van captain Paul Haarhuis op een voorsprong van 2-0.
4 uur geledenNYON (ANP) - UEFA-voorzitter Aleksander Čeferin en CONCACAF-voorzitter Victor Montagliani eisen een onafhankelijk onderzoek naar de financiële reserves van wereldvoetbalbond FIFA. Ook doen ze een voorstel om in de periode van 2027 tot en met 2030 minstens 10 miljoen dollar (ruim 8,7 miljoen euro) beschikbaar te stellen aan elk van de 211 aangesloten nationale voetbalbonden. Dat schrijven ze vrijdag in een brief aan FIFA-voorzitter Gianni Infantino.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft het Nederlandse tennisteam op voorsprong gezet tegen Colombia in de Davis Cup. Hij won in de Maaspoort van Den Bosch met de nodige moeite de eerste partij van de landenstrijd in drie sets van Johan Alexander Rodriguez: 4-6 6-1 7-5.
5 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer mist de Moto2-race bij de Grote Prijs van Oostenrijk dit weekend. De 21-jarige Nederlander heeft bij een crash tijdens de eerste vrije training een gebroken sleutelbeen opgelopen. Dat maakte zijn team Red Bull KTM Ajo bekend op X.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam heeft Lorena Wiebes geselecteerd voor de EK wielrennen van volgende maand in het Sloveense Ljubljana. Naast de topsprintster neemt Ten Dam dezelfde zeven vrouwen mee die eind september uitkomen op de WK in Montreal.
9 uur geleden