Atleet Cheptegei naar wereldrecord 5 km in Monaco
VALENCIA (ANP) - De Oegandese atleet Joshua Cheptegei heeft in Monaco het wereldrecord op de 5 kilometer aangescherpt. Cheptegei kwam in de wegwedstrijd tot een tijd van 12 minuten en 51 seconden. Daarmee was hij 27 seconden sneller dan de oude toptijd die op naam stond van de Keniaan Rhonex Kipruto.
Kipruto had die tijd (13.18) vorige maand in Valencia gelopen. Toen als tussentijd op een 10 kilometer die hij afsloot met een wereldrecord. Daarmee liep hij destijds een toptijd op de 10 kilometer van Cheptegei uit de boeken. "Ik had een tijd onder de 13 minuten in gedachten", vertelde Cheptegei in Monaco. "Toen mijn benen goed voelden besloot ik er vol voor te gaan. Om dan een record zo veel scherper te stellen maakt me heel gelukkig. Het is een hele goede eerste test voor dit seizoen." Cheptegei veroverde afgelopen jaar bij de WK atletiek in Doha de titel op de 10.000 meter.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."
14 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.
14 uur geleden