Atleet Boers gelooft dat hij iedereen kan verslaan op 400 meter
ARNHEM (ANP) - Isayah Boers heeft dit seizoen ontdekt hoe hij heel hard de 400 meter kan lopen. Hij bewees het op de NK indoor, waar hij overtuigend de Nederlandse titel veroverde in 45,72 seconden. Als nummer 3 op de Europese ranglijst vertrekt de 23-jarige sprinter met kans op een medaille naar de Europese kampioenschappen indooratletiek, die donderdag beginnen in Istanbul.
"Ik merk dat andere atleten bescheiden over zichzelf praten, terwijl ik vaak hoog opgeef van mezelf. Ik weet waartoe ik in staat ben en denk dat er veel mogelijk is de komende jaren", zegt de 23-jarige Boers, die dankzij zijn moeder Jamaicaans bloed heeft en trots is op de genen uit het land van koninklijke sprinters als Usain Bolt en Shelly-Ann Fraser-Pryce.
Boers versloeg in de finale van de NK de gedoodverfde favoriet Liemarvin Bonevacia. Opvallend was de manier waarop hij won, namelijk ‘op zijn Femke Bols’. Na de eerste ronde lag hij al op kop, om vervolgens in de tweede ronde zo hard door te rennen, dat niemand hem kon bijbenen. Ook olympisch finalist en Nederlands recordhouder Bonevacia niet.
Internationale ervaring
"Ik heb het dit jaar wat anders gedaan. Vorig jaar liep ik alleen maar wedstrijden in Apeldoorn en dan liep ik steeds tegen mijn trainingsmaatjes. Nu ben ik naar het buitenland gegaan, op zoek naar sterk bezette wedstrijden met andere concurrenten. Om het beste uit mezelf te halen, meer druk te voelen en internationale ervaring op te doen."
Hij had het nodig om straks de volgende stap te zetten in zijn carrière. Niet dat hij al praat over een medaille op de EK, maar wel over de wedstrijdtactiek die hem succes gaat brengen. "Hard openen, goed gebruik maken van mijn snelheid, maar iets meer vanuit de ontspanning. Van 200 naar 250 meter laad ik mezelf op om vanaf 250 meter tot aan de finish alles te geven. Aan dat racemodel heb ik hard gewerkt", vertelt hij.
Belangrijke schakel
In Liévin nam Boers het onlangs op tegen de Noorse grootheid Karsten Warholm, de regerend olympisch- en wereldkampioen op de 400 meter horden én topfavoriet voor goud in Istanbul op de 400 meter. "Ik was die week een beetje ziek en twijfelde of ik zou lopen, maar ben toch gegaan en werd tweede. De opening was niet zoals ik die normaal heb, best wel traag eigenlijk, maar in die race zag ik dat er zo veel mogelijk is. Warholm is niet onverslaanbaar."
Boers is ook een belangrijke schakel in de estafetteploeg op de 4x400 meter die in Istanbul de Europese titel van 2021 verdedigt. Hij is gelovig en roept bij toernooien zijn teamgenoten voor de race vaak bij elkaar voor een gebed samen. "Vaak zijn ook de jongens die niet geloven erbij als we bidden. Zij sluiten dan ook de ogen om mee te doen. Ik denk dat het hun ook een goed gevoel geeft. Zo van: we zijn een team en gaan er samen voor."
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.
2 uur geledenBORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.
9 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.
10 uur geleden