Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atleet Boers gelooft dat hij iedereen kan verslaan op 400 meter

Atleet Boers gelooft dat hij iedereen kan verslaan op 400 meter

ARNHEM (ANP) - Isayah Boers heeft dit seizoen ontdekt hoe hij heel hard de 400 meter kan lopen. Hij bewees het op de NK indoor, waar hij overtuigend de Nederlandse titel veroverde in 45,72 seconden. Als nummer 3 op de Europese ranglijst vertrekt de 23-jarige sprinter met kans op een medaille naar de Europese kampioenschappen indooratletiek, die donderdag beginnen in Istanbul.

"Ik merk dat andere atleten bescheiden over zichzelf praten, terwijl ik vaak hoog opgeef van mezelf. Ik weet waartoe ik in staat ben en denk dat er veel mogelijk is de komende jaren", zegt de 23-jarige Boers, die dankzij zijn moeder Jamaicaans bloed heeft en trots is op de genen uit het land van koninklijke sprinters als Usain Bolt en Shelly-Ann Fraser-Pryce.

Boers versloeg in de finale van de NK de gedoodverfde favoriet Liemarvin Bonevacia. Opvallend was de manier waarop hij won, namelijk ‘op zijn Femke Bols’. Na de eerste ronde lag hij al op kop, om vervolgens in de tweede ronde zo hard door te rennen, dat niemand hem kon bijbenen. Ook olympisch finalist en Nederlands recordhouder Bonevacia niet.

Internationale ervaring

"Ik heb het dit jaar wat anders gedaan. Vorig jaar liep ik alleen maar wedstrijden in Apeldoorn en dan liep ik steeds tegen mijn trainingsmaatjes. Nu ben ik naar het buitenland gegaan, op zoek naar sterk bezette wedstrijden met andere concurrenten. Om het beste uit mezelf te halen, meer druk te voelen en internationale ervaring op te doen."

Hij had het nodig om straks de volgende stap te zetten in zijn carrière. Niet dat hij al praat over een medaille op de EK, maar wel over de wedstrijdtactiek die hem succes gaat brengen. "Hard openen, goed gebruik maken van mijn snelheid, maar iets meer vanuit de ontspanning. Van 200 naar 250 meter laad ik mezelf op om vanaf 250 meter tot aan de finish alles te geven. Aan dat racemodel heb ik hard gewerkt", vertelt hij.

Belangrijke schakel

In Liévin nam Boers het onlangs op tegen de Noorse grootheid Karsten Warholm, de regerend olympisch- en wereldkampioen op de 400 meter horden én topfavoriet voor goud in Istanbul op de 400 meter. "Ik was die week een beetje ziek en twijfelde of ik zou lopen, maar ben toch gegaan en werd tweede. De opening was niet zoals ik die normaal heb, best wel traag eigenlijk, maar in die race zag ik dat er zo veel mogelijk is. Warholm is niet onverslaanbaar."

Boers is ook een belangrijke schakel in de estafetteploeg op de 4x400 meter die in Istanbul de Europese titel van 2021 verdedigt. Hij is gelovig en roept bij toernooien zijn teamgenoten voor de race vaak bij elkaar voor een gebed samen. "Vaak zijn ook de jongens die niet geloven erbij als we bidden. Zij sluiten dan ook de ogen om mee te doen. Ik denk dat het hun ook een goed gevoel geeft. Zo van: we zijn een team en gaan er samen voor."

Meer uit Sport

Tiende tijd voor Verstappen in tweede vrije training in Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.

1 uur geleden
Polen of Zweden wordt tegenstander van Oranje op WK voetbal

WARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.

5 uur geleden
Suriname definitief niet naar WK na nederlaag tegen Bolivia

MONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.

6 uur geleden
Weggestuurde Britse journalist 'diep teleurgesteld' in Verstappen

SUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.

14 uur geleden
Wielrenner Vernon sprint naar zege ingekorte vierde rit Catalonië

CAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.

15 uur geleden
Transgender Netwerk: 'IOC zwicht voor desinformatie en angst'

DEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".

16 uur geleden
Norris gelooft in veerkracht McLaren: we worden weer de beste

SUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."

16 uur geleden