
Athletic Club verrast Atlético Madrid in strijd om Supercup
RIYAD (ANP) - Dankzij Athletic Club krijgt het mini-toernooi in Saudi-Arabië om de Spaanse Supercup geen Madrileense finale. De titelverdediger rekende in de halve finales op verrassende wijze af met regerend landskampioen Atlético Madrid van trainer Diego Simeone: 1-2.
Real Madrid schakelde woensdag aartsrivaal Barcelona na verlenging uit: 3-2. De finale om de Spaanse Supercup is zondag, eveneens in Riyad.
Het openingsdoelpunt van Atlético viel na ruim een uur en kwam op curieuze wijze tot stand. João Félix kopte uit een hoekschop op de paal waarna de bal via de rug van de vergeefs duikende doelman Unai Simón in het net verdween (1-0).
Athletic kwam echter sterk terug. In de 77e kopte Yeray Álvarez raak uit een hoekschop en amper 4 minuten later kwam Nico Williams met een schot, eveneens uit een hoekschop, tot scoren: 1-2. Het Madrileense slotoffensief leverde niets meer op. José Maria Giménez kreeg in de extra tijd bij Atlético nog de rode kaart wegens een grove overtreding.
Meer uit Voetbal
GENÈVE (ANP) - De voetbalsters van Italië en Portugal hebben met 1-1 gelijkgespeeld op het EK. Het was het eerste gelijkspel op het toernooi in Zwitserland.
7 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben tegen België ook hun tweede EK-duel overtuigend gewonnen. Tot vroeg in de tweede helft hield België het nog spannend tegen de wereldkampioen en kwam het twee keer terug van een achterstand, maar daarna drukte Spanje de overmacht uit in de score: 6-2.
13 uur geledenZURICH (ANP/RTR) - Engeland-middenveldster Georgia Stanway kan niet wachten op het EK-duel van woensdag met het Nederlands elftal. De speelster van Bayern München vindt dat er na de nederlaag tegen Frankrijk genoeg is gepraat en dat het tijd is voor actie. "Daarom wilde ik deze persconferentie eigenlijk overslaan. We willen dit zo snel mogelijk op het veld rechtzetten", zei Stanway in het spelershotel in speelstad Zürich.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Poolse keeper Wojciech Szczesny heeft na een succesvol seizoen zijn contract bij FC Barcelona met twee jaar verlengd. De 35-jarige keeper heeft bijgetekend tot en met juni 2027, meldt de Catalaanse club.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lily Yohannes verruilt Ajax voor de Franse topclub Olympique Lyon. Ajax meldt dat beide clubs akkoord zijn met de overgang van de 18-jarige middenveldster, die zelf maandag op Instagram al haar vertrek bij de Amsterdamse club had aangekondigd.
15 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Oranje-verdedigster Lynn Wilms heeft tijdens het EK in Zwitserland haar transfervrije overgang naar Aston Villa afgerond. De 54-voudig international, zaterdag nog invalster tegen Wales (3-0), komt over van de Duitse topclub VfL Wolfsburg. Daar speelde ze de afgelopen vier jaar meer dan honderd wedstrijden.
17 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft aanvaller Moussa Soumano overgenomen van Ajaccio, dat uitkomt op het tweede niveau in Frankrijk. De 19-jarige Fransman met Malinese roots tekent voor vier jaar, als de laatste details zijn afgerond. Dat meldt de nummer 15 van de Eredivisie van vorig seizoen.
17 uur geleden