Athletic Club verrast Atlético Madrid in strijd om Supercup
RIYAD (ANP) - Dankzij Athletic Club krijgt het mini-toernooi in Saudi-Arabië om de Spaanse Supercup geen Madrileense finale. De titelverdediger rekende in de halve finales op verrassende wijze af met regerend landskampioen Atlético Madrid van trainer Diego Simeone: 1-2.
Real Madrid schakelde woensdag aartsrivaal Barcelona na verlenging uit: 3-2. De finale om de Spaanse Supercup is zondag, eveneens in Riyad.
Het openingsdoelpunt van Atlético viel na ruim een uur en kwam op curieuze wijze tot stand. João Félix kopte uit een hoekschop op de paal waarna de bal via de rug van de vergeefs duikende doelman Unai Simón in het net verdween (1-0).
Athletic kwam echter sterk terug. In de 77e kopte Yeray Álvarez raak uit een hoekschop en amper 4 minuten later kwam Nico Williams met een schot, eveneens uit een hoekschop, tot scoren: 1-2. Het Madrileense slotoffensief leverde niets meer op. José Maria Giménez kreeg in de extra tijd bij Atlético nog de rode kaart wegens een grove overtreding.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
6 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is zeker van de tweede plaats in de Eredivisie, wat betekent dat de club komend seizoen aan mag treden in de competitiefase van de Champions League. De Rotterdammers speelden in De Kuip met 1-1 gelijk tegen AZ. Door een nederlaag van NEC in Groningen is de ploeg van trainer Robin van Persie zeker van plek 2.
7 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - NEC heeft in de strijd om de plekken die recht geven op Europees voetbal met 2-1 verloren bij FC Groningen. Door de uitnederlaag zakt de ploeg uit Nijmegen naar de vierde plaats. Met nog een speelronde te gaan heeft NEC 56 punten, 2 minder dan FC Twente, 1 meer dan Ajax. De vierde plek geeft aan het eind van het seizoen recht op de voorrondes van de Europa League.
8 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft in eigen huis met 3-2 gewonnen van PEC Zwolle. Voor de ploeg uit Sittard is het de eerste thuiszege sinds 20 februari. Door de overwinning staat Fortuna nu elfde in de Eredivisie.
9 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is gestegen naar de derde plaats in de Eredivisie na een 4-0-overwinning op Sparta Rotterdam. Met nog één speelronde te gaan heeft Twente 58 punten, 2 punten meer dan nummer 4 NEC en 3 meer dan Ajax, dat vijfde staat. De derde plaats geeft aan het eind van het seizoen recht op een plek in de voorrondes van de Champions League.
10 minuten geledenDEVENTER (ANP) - PSV heeft in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles gewonnen. De landskampioen uit Eindhoven won op bezoek in Deventer met 4-1.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet er ernstig rekening mee houden dat het aan de play-offs voor een plek in de Conference League moet deelnemen. De club verloor de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht (1-2) en zakte naar de vijfde positie van de ranglijst.
29 minuten geleden