Athletic Bilbao-icoon Aduriz beëindigt loopbaan
BILBAO (ANP) - Aritz Aduriz, clubicoon van Athletic Bilbao, heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. De 39-jarige aanvaller kwam tot meer dan 400 duels voor de club. Aduriz had vorig jaar al verteld dat het lopende seizoen zijn laatste zou zijn.
"Jammer genoeg heeft mijn lichaam gezegd dat het genoeg is geweest. Ik kan mijn teamgenoten niet helpen zoals ik dat zou willen en zoals ze verdienen. Zo is het leven van een prof", schreef Aduriz in een verklaring.
Recent kreeg Aduriz van een chirurg te horen dat de voormalig international er goed aan zou doen een ingrijpende heupoperatie te ondergaan.
Aduriz speelde sinds 2012 weer bij Athletic, waar hij vroeg in zijn loopbaan ook onder contract stond. Met de Baskische club wist hij zich dit seizoen te plaatsen voor de finale van de Copa del Rey, maar ook van die eindstrijd ziet hij af. Bilbao neemt het daarin op tegen Real Sociedad. Er is nog geen nieuwe datum voor dat treffen gekozen.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/AFP) - Manchester City moet het acht weken zonder aanvaller Antoine Semenyo stellen. Dat zei Manchester City-trainer Enzo Maresca op een persconferentie in aanloop naar de Champions League-wedstrijd tegen AEK Athene van dinsdag.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Sarina Wiegman blijft langer bondscoach van de Engelse voetbalsters. De 56-jarige Wiegman lag vast tot en met het WK van 2027 en heeft een nieuw contract getekend tot en met het EK van 2029.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de laatste competitiewedstrijd voor de topper van volgende week tegen FC Barcelona gewonnen. Trainer José Mourinho zag zijn elftal in stadion Bernabéu Sevilla met 4-1 verslaan.
16 uur geledenTURIJN (ANP) - Lazio blijft goed presteren in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won de uitwedstrijd tegen Juventus met 3-0. Lazio heeft na zeven speelronden 19 punten en staat daarmee gedeeld aan kop, samen met regerend kampioen Internazionale.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft voor de vierde keer op rij gelijkgespeeld. De formatie van trainer Dick Schreuder moest thuis tegen Fortuna Sittard genoegen nemen met een 2-2-gelijkspel. De laatste drie duels tegen Go Ahead Eagles, Ajax en Levski Sofia eindigden in 1-1.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voor het eerst dit seizoen een thuiswedstrijd in de Eredivisie verloren. FC Utrecht was in de Grolsch Veste met 2-1 te sterk. FC Twente was bij een zege naar de gedeelde tweede plaats op de ranglijst geklommen, maar staat nu vijfde met een achterstand van 6 punten op koploper Feyenoord.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Ruben Amorim won in eigen stadion met 3-2 van Atalanta. De ploeg uit Bergamo speelt donderdag in Amsterdam tegen Ajax in de Conference League.
19 uur geleden