Athletic Bilbao-icoon Aduriz beëindigt loopbaan
BILBAO (ANP) - Aritz Aduriz, clubicoon van Athletic Bilbao, heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. De 39-jarige aanvaller kwam tot meer dan 400 duels voor de club. Aduriz had vorig jaar al verteld dat het lopende seizoen zijn laatste zou zijn.
"Jammer genoeg heeft mijn lichaam gezegd dat het genoeg is geweest. Ik kan mijn teamgenoten niet helpen zoals ik dat zou willen en zoals ze verdienen. Zo is het leven van een prof", schreef Aduriz in een verklaring.
Recent kreeg Aduriz van een chirurg te horen dat de voormalig international er goed aan zou doen een ingrijpende heupoperatie te ondergaan.
Aduriz speelde sinds 2012 weer bij Athletic, waar hij vroeg in zijn loopbaan ook onder contract stond. Met de Baskische club wist hij zich dit seizoen te plaatsen voor de finale van de Copa del Rey, maar ook van die eindstrijd ziet hij af. Bilbao neemt het daarin op tegen Real Sociedad. Er is nog geen nieuwe datum voor dat treffen gekozen.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Supporters van Go Ahead Eagles kunnen het restant van de gestaakte wedstrijd tegen FC Utrecht in het supportershome van de club bekijken. Dat melden de Deventenaren maandag.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft trainer Carl Hoefkens ontslagen. Dat besluit volgt drie dagen na de nederlaag van 4-2 bij RKC Waalwijk in de eerste divisie. NAC, dat vorig seizoen uit de Eredivisie degradeerde, heeft na vijf speelronden 7 punten.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond KBVB zegt in navolging van veel andere Europese bonden nadrukkelijk het vertrouwen op in FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De bond bevestigde in een maandag uitgebrachte persverklaring geen steun te verlenen aan de kandidatuur van Infantino voor een nieuwe termijn als voorzitter van de mondiale bond.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona neemt extra veiligheidsmaatregelen rond de thuiswedstrijd van woensdag tegen Feyenoord in de Champions League. De kampioen van Spanje wil voorkomen dat fans van de club uit Rotterdam op tribunes zitten die bestemd zijn voor de aanhang van de thuisclub.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Anis Hadj Moussa lijkt Feyenoord toch niet te verlaten voor Al-Ittihad. Beide clubs hebben vooralsnog geen akkoord bereikt over de betalingsvoorwaarden, zo meldden veel media.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is in punten gelijkgekomen met koploper Manchester City. De landskampioen uit Londen won de derby met rivaal Chelsea in eigen huis met 2-1.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Anis Hadj Moussa staat alsnog voor een vertrek bij Feyenoord. De club uit Rotterdam zou een nieuw bod van Al-Ittihad op de rechtsbuiten hebben geaccepteerd, zo vertelde de zaakwaarnemer van de rechtsbuiten aan buitenlandse media.
21 uur geleden