Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Athene rest van de maand in aangescherpte lockdown

Athene rest van de maand in aangescherpte lockdown

ATHENE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Athene gaat vanaf donderdag in een aangescherpte lockdown in een poging de toename van het aantal coronabesmettingen een halt toe te roepen. In de Griekse hoofdstad en de regio eromheen woont ongeveer de helft van de 11 miljoen Grieken.

Niet-essentiële winkels en scholen kunnen in ieder geval tot het einde van de maand niet open, zei premier Mitsotakis in een tv-toespraak na crisisberaad met ministers en gezondheidsexperts. In gebieden met veel infecties, waaronder Athene, gold al een avondklok vanaf 21.00 uur. Maar de druk op ziekenhuizen bleef toenemen.

Dinsdag werden 1526 nieuwe besmettingen gemeld, ruim dubbel zoveel als een dag eerder. De helft kwam uit Athene en de regio eromheen. De maatregelen kunnen de komende twee maanden versoepeld al naar gelang de cijfers verbeteren, aldus de premier. "We weten dat het vanaf april veel beter wordt", verwees hij naar het vaccinatieprogramma.

Protestacties

Eind januari draaide de Griekse regering al een besluit terug om winkels, kappers, schoonheidssalons en garages weer open te laten gaan, waarmee de eerder versoepelde lockdown weer werd aangescherpt. Restaurants, waar alleen mag worden afgehaald, hebben voor woensdag protestacties aangekondigd.

In Griekenland zijn sinds het begin van de pandemie ruim 166.000 besmettingen vastgesteld, in verhouding minder dan de meeste andere Europese landen. Ook het aantal coronadoden, ruim 6000, is relatief laag. Het land heeft inmiddels ruim 400.000 mensen gevaccineerd.

Meer uit Buitenland

Russische olietanker maandag in Cuba verwacht

BRUSSEL (ANP/AFP) - Een Russische olietanker arriveert naar verwachting maandag in Cuba, ondanks de door de Verenigde Staten opgelegde olieblokkade van het eiland. Dat blijkt uit gegevens van het maritieme monitorbedrijf Kpler.

1 uur geleden
Libanon meldt ruim 1200 doden door aanvallen Israël sinds 2 maart

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen op Libanon hebben sinds 2 maart 1238 mensen het leven gekost, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Israël zegt de aanvallen uit te voeren om Hezbollah uit te schakelen.

1 uur geleden
40 soorten toegevoegd aan lijst beschermde wilde dieren

CAMPO VERDE (ANP/AFP) - Het VN-Verdrag inzake de bescherming van rondtrekkende wilde diersoorten (CMS) heeft zondag de opname goedgekeurd van veertig soorten die internationale bescherming krijgen, waaronder de sneeuwuil die bekend is uit de Harry Potter-boeken en -films. Het besluit werd genomen aan het einde van de COP15-top over trekkende diersoorten in het Braziliaanse Campo Verde.

1 uur geleden
Netanyahu beveelt verdere uitbreiding bufferzone Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger opdracht gegeven de bestaande veiligheidszone in het zuiden van Libanon uit te breiden. "Dit is bedoeld om de dreiging van een invasie door Hezbollah-militanten definitief te neutraliseren en om beschietingen met antitankraketten bij de grens weg te houden", zei hij in een videoverklaring.

2 uur geleden
Netanyahu verdedigt besluit om patriarch te stoppen voor kerk

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft kritiek van de hand gewezen op het beletten van een kardinaal in Jeruzalem om een mis op te dragen in de Heilig Grafkerk. De kardinaal die als Latijns patriarch hoofd van de rooms-katholieke kerk in de regio is, mocht niet naar binnen.

4 uur geleden
Amerikaanse universiteit Beiroet alleen online na dreiging Iran

BEIROET (ANP/AFP) - De in het Midden-Oosten beroemde American University of Beirut (AUB) verzorgt het onderwijs voor op zijn minst twee dagen enkel online. De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde heeft gedreigd Amerikaanse universiteiten in de regio als doelwit te nemen.

4 uur geleden
Finland meldt schending van het luchtruim door drones

HELSINKI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Finland heeft melding gemaakt van een schending van het luchtruim door drones. Die vond plaats in het zuidoosten van het land.

7 uur geleden