Atalanta ziet vijfde plaats en Champions League naderen
BERGAMO (ANP) - Atalanta is weer volop in de race voor deelname aan de Champions League komend seizoen. Trainer Gian Piero Gasperini zag zijn elftal Empoli met 2-0 aan de kant zetten. AS Roma, de huidige nummer 5, speelde met 2-2 gelijk bij regerend kampioen Napoli.
Mario Pasalic maakte kort voor rust, uit een strafschop, het eerste doelpunt voor Atalanta. De Nigeriaanse Ademola Lookman verdubbelde in de beginfase van de tweede helft de voorsprong. Aanvoerder Marten de Roon werd in de 56e minuut gewisseld. Hans Hateboer en Teun Koopmeiners kwamen in de loop van de tweede helft als invallers binnen de lijnen. Mitchel Bakker was en bleef reserve. Atalanta speelt donderdag in de halve finale van de Europa League bij Olympique Marseille.
Bij Napoli tegen Roma vielen alle vier de doelpunten in het laatste half uur. Paulo Dybala benutte in de 59e minuut een penalty voor Roma: 0-1. Mathías Olivera maakte al snel gelijk, waarna Victor Osimhen voor Napoli scoorde uit een strafschop: 2-1. Invaller Tammy Abraham kopte Roma in de laatste minuut van de reguliere speeltijd alsnog langszij (2-2).
Europa League
Dean Huijsen bleef op de reservebank zitten bij AS Roma, waar Rick Karsdorp ontbrak. AS Roma zit ook nog in de Europa League en treft in de andere halve eindstrijd Bayer Leverkusen.
De eerste vijf clubs uit Italië bereiken de Champions League. AS Roma is nu vijfde met 59 punten uit 34 duels. Nummer 6 Atalanta heeft 2 punten minder en speelde een duel minder.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
4 uur geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
16 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
17 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
17 uur geleden