
Atalanta ziet vijfde plaats en Champions League naderen
BERGAMO (ANP) - Atalanta is weer volop in de race voor deelname aan de Champions League komend seizoen. Trainer Gian Piero Gasperini zag zijn elftal Empoli met 2-0 aan de kant zetten. AS Roma, de huidige nummer 5, speelde met 2-2 gelijk bij regerend kampioen Napoli.
Mario Pasalic maakte kort voor rust, uit een strafschop, het eerste doelpunt voor Atalanta. De Nigeriaanse Ademola Lookman verdubbelde in de beginfase van de tweede helft de voorsprong. Aanvoerder Marten de Roon werd in de 56e minuut gewisseld. Hans Hateboer en Teun Koopmeiners kwamen in de loop van de tweede helft als invallers binnen de lijnen. Mitchel Bakker was en bleef reserve. Atalanta speelt donderdag in de halve finale van de Europa League bij Olympique Marseille.
Bij Napoli tegen Roma vielen alle vier de doelpunten in het laatste half uur. Paulo Dybala benutte in de 59e minuut een penalty voor Roma: 0-1. Mathías Olivera maakte al snel gelijk, waarna Victor Osimhen voor Napoli scoorde uit een strafschop: 2-1. Invaller Tammy Abraham kopte Roma in de laatste minuut van de reguliere speeltijd alsnog langszij (2-2).
Europa League
Dean Huijsen bleef op de reservebank zitten bij AS Roma, waar Rick Karsdorp ontbrak. AS Roma zit ook nog in de Europa League en treft in de andere halve eindstrijd Bayer Leverkusen.
De eerste vijf clubs uit Italië bereiken de Champions League. AS Roma is nu vijfde met 59 punten uit 34 duels. Nummer 6 Atalanta heeft 2 punten minder en speelde een duel minder.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Het maakt trainer Maurice Steijn van Sparta Rotterdam niet uit of PSV of Ajax zondag kampioen wordt. "Mij gaat het er alleen om dat wij zo hoog mogelijk eindigen en de play-offs voor Europees voetbal halen", vertelde hij vrijdag aan ESPN.
19 minuten geledenGELSENKIRCHEN (ANP) - Oud-voetballer Youri Mulder blijft tot de zomer van 2027 directeur voetbalzaken bij zijn voormalige club Schalke 04. De 56-jarige Mulder werd in november op interimbasis aangesteld tot het einde van het seizoen bij de club, die uitkomt op het tweede niveau in Duitsland.
45 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz probeert zijn spelers richting de mogelijke kampioenswedstrijd van zondag tegen Sparta Rotterdam zoveel mogelijk weg te houden bij media en randzaken.
46 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman en Olivier Boscagli kunnen zondag met PSV meedoen in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De middenvelder en verdediger lieten zich woensdag in het thuisduel met Heracles Almelo (4-1) wisselen omdat ze lichte klachten hadden.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zondag tijdens de uitwedstrijd bij Ajax niet de beschikking over keeper Lars Unnerstall. De 34-jarige Duitser is niet fit. Przemyslaw Tyton neemt zijn plaats onder de lat in.
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP/RTR) - Verdediger Sven Botman van Newcastle United kampt opnieuw met fysieke klachten. De 25-jarige Nederlander, die onlangs terugkeerde van een knieblessure, is daardoor onzeker voor het uitduel met Arsenal van zondag. "Hij heeft veel pech gehad in die laatste twee situaties", zei trainer Eddie Howe.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Middenvelder Ryan Thomas heeft zijn aflopende contract bij PEC Zwolle tot de zomer van 2027 verlengd. De 30-jarige voetballer uit Nieuw-Zeeland is bezig aan zijn tweede periode in Overijssel en kwam in totaal al 185 keer in actie voor de club.
3 uur geleden