Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atalanta verspeelt punten in Verona

Atalanta verspeelt punten in Verona

VERONA (ANP) - Atalanta heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie verzuimd om de druk op koploper Juventus nog meer op te voeren. De ploeg van basiskracht Hans Hateboer en invaller Marten de Roon moest bij Hellas Verona genoegen nemen met een gelijkspel: 1-1. Met nog vier wedstrijden te gaan, heeft Atalanta zes punten achterstand op Juventus dat maandag Lazio ontvangt.

De koploper uit Turijn pakte slechts twee punten uit de laatste drie duels. Vorige week ontsnapte Juventus door twee rake strafschoppen van Cristiano Ronaldo aan een nederlaag tegen Atalanta: 2-2. Atalanta is de ploeg in vorm in de Serie A. De laatste nederlaag dateert van 20 januari en de spelers van trainer Gian Piero Gasperini scoren er ook lustig op los. Tegen het stugge Hellas Verona, de ploeg van Sofyan Amrabat, lukte het Atalanta echter niet om het verschil te maken.

Duván Zapata bracht de club uit Bergamo kort na rust nog wel op voorsprong. De Colombiaanse spits profiteerde van geklungel achterin bij Hellas Verona en maakte zijn zeventiende doelpunt van het seizoen. Het betekende de 94e treffer van Atalanta in de Serie A. De laatste Italiaanse ploeg die meer dan 94 keer scoorde in één seizoen, was Fiorentina in 1958-1959 (95 goals).

Lang kon Atalanta niet genieten van de voorsprong. Uitgerekend Matteo Pessina, door Atalanta uitgeleend aan Hellas Verona, schoot in de rebound de 1-1 binnen. Ook met de invallers De Roon en spits Luis Muriel binnen de lijnen lukte het de nummer 3 van de Serie A niet om de winnende treffer te maken. In de blessuretijd kreeg Atalanta nog een grote kans, maar Mario Pasalic tikte de bal onder druk van Amrabat net naast.

Meer uit Voetbal

Ajax compenseert toegangskaarten 1200 supporters FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.

18 minuten geleden
Expert: excessen met vuurwerk in stadions moeilijk uit te bannen

AMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."

56 minuten geleden
Ajax-directeur Geelen: ik had zelf de media te woord moeten staan

AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.

2 uur geleden
Ajax: mensen zonder kaart in stadion door geforceerde nooduitgang

AMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.

3 uur geleden
Ajax vergoedt supporters na gestaakte wedstrijd tegen Groningen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat de supporters die zondag aanwezig waren bij de gestaakte wedstrijd tegen FC Groningen vergoeden. Dat meldt algemeen directeur Menno Geelen in een interview op de website van Ajax. Het duel werd na zes minuten gestaakt omdat fans van de harde kern (F-Side) van de thuisploeg twee keer heel veel vuurwerk afstaken voor een overleden medesupporter.

3 uur geleden
Nijhuis leidt ook restant gestaakt duel tussen Ajax en Groningen

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Bas Nijhuis leidt dinsdag ook het restant van de gestaakte wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen. Dat meldt de KNVB.

3 uur geleden
Bonmatí breekt kuitbeen en staat maanden aan de kant

MADRID (ANP/RTR) - Voetbalster Aitana Bonmatí staat voor langere tijd aan de kant. De international van Spanje heeft op een training haar linkerkuitbeen gebroken, meldt de Spaanse voetbalbond.

5 uur geleden