Atalanta verspeelt punten in Verona
VERONA (ANP) - Atalanta heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie verzuimd om de druk op koploper Juventus nog meer op te voeren. De ploeg van basiskracht Hans Hateboer en invaller Marten de Roon moest bij Hellas Verona genoegen nemen met een gelijkspel: 1-1. Met nog vier wedstrijden te gaan, heeft Atalanta zes punten achterstand op Juventus dat maandag Lazio ontvangt.
De koploper uit Turijn pakte slechts twee punten uit de laatste drie duels. Vorige week ontsnapte Juventus door twee rake strafschoppen van Cristiano Ronaldo aan een nederlaag tegen Atalanta: 2-2. Atalanta is de ploeg in vorm in de Serie A. De laatste nederlaag dateert van 20 januari en de spelers van trainer Gian Piero Gasperini scoren er ook lustig op los. Tegen het stugge Hellas Verona, de ploeg van Sofyan Amrabat, lukte het Atalanta echter niet om het verschil te maken.
Duván Zapata bracht de club uit Bergamo kort na rust nog wel op voorsprong. De Colombiaanse spits profiteerde van geklungel achterin bij Hellas Verona en maakte zijn zeventiende doelpunt van het seizoen. Het betekende de 94e treffer van Atalanta in de Serie A. De laatste Italiaanse ploeg die meer dan 94 keer scoorde in één seizoen, was Fiorentina in 1958-1959 (95 goals).
Lang kon Atalanta niet genieten van de voorsprong. Uitgerekend Matteo Pessina, door Atalanta uitgeleend aan Hellas Verona, schoot in de rebound de 1-1 binnen. Ook met de invallers De Roon en spits Luis Muriel binnen de lijnen lukte het de nummer 3 van de Serie A niet om de winnende treffer te maken. In de blessuretijd kreeg Atalanta nog een grote kans, maar Mario Pasalic tikte de bal onder druk van Amrabat net naast.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/RTR/DPA) - De wedstrijd van gastland Mexico tegen Engeland in de achtste finales van het WK voetbal in de nacht van zondag op maandag wordt met zes uur vervroegd vanwege het risico op storm. Dat melden lokale media in Mexico-Stad op basis van bronnen. Wereldvoetbalbond FIFA wilde de verplaatsing nog niet bevestigen tegen persbureau Reuters.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Crysencio Summerville stelt dat er geen plek is voor racisme. "Niet in het voetbal, niet in de maatschappij, nooit", schrijft de Oranje-international vrijdag op Instagram. Summerville reageerde daarmee op de racistische uitlatingen die online werden geplaatst nadat hij net als Justin Kluivert en Quinten Timber zijn penalty in de verloren strafschoppenserie tegen Marokko op het WK-voetbal had gemist. Oranje werd uitgeschakeld in de zestiende finales.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie en de politie zijn al een onderzoek gestart naar discriminerende en racistische reacties op de Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dit zegt een woordvoerster van het Landelijk Expertisecentrum Discriminatie (LECD), dat valt onder het Openbaar Ministerie Amsterdam.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB doet aangifte van groepsbelediging tegen personen die zich online racistisch hebben uitgelaten over Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dat meldt de voetbalbond vrijdag.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond heeft het vertrek van bondscoach Julian Nagelsmann bevestigd. Eerder op vrijdag meldden verschillende media, waaronder Sky Sport en Bild Zeitung, al dat de 38-jarige trainer zou vertrekken.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aanvaller Sébastien Haller heeft afscheid genomen van FC Utrecht. Dat deed de 32-jarige international van Ivoorkust op sociale media. De spits had een aflopend contract in Utrecht.
11 uur geledenNAPELS (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Napoli heeft Massimiliano Allegri aangesteld als nieuwe trainer. De 58-jarige Italiaan is de opvolger van Antonio Conte, die in mei zijn afscheid aankondigde. Hij tekende een contract in Napels tot medio 2029.
11 uur geleden