Atalanta stijgt naar tweede plek in Serie A
BERGAMO (ANP) - Atalanta is in de Serie A naar de tweede plaats gestegen. De ploeg uit Bergamo pakte op eigen veld opnieuw 3 punten. Middenmoter Bologna werd met 1-0 verslagen. Invaller Luís Muriel kwam na een uur tot scoren. Van de 18 treffers dit seizoen in de Serie A maakte de Colombiaan er 11 als wisselspeler.
Bij Atalanta was Marten de Roon basisspeler. Hans Hateboer ontbrak in de selectie, hij was geschorst. Bij Bologna speelde Stefano Denswil de gehele wedstrijd.
Atalanta is na de coronapauze nog steeds ongeslagen. Dankzij een sterke serie, nu goed voor 24 punten uit tien duels, bleef de ploeg van de veelgeprezen trainer Gian Piero Gasperini stijgen op de ranglijst. Met een achterstand van 6 punten op koploper Juventus lijkt de eerste plaats echter niet haalbaar meer. Internazionale kan woensdag met winst tegen Fiorentina de tweede plek weer in bezit nemen.
Champions League
Atalanta is al verzekerd van een eindklassering in de top 4, goed voor deelname aan de groepsfase van de Champions League. De ploeg uit Bergamo heeft zich dit seizoen als debutant op het kampioenenbal ook al geplaatst voor de kwartfinales in augustus in Lissabon.
Met 74 punten in de Serie A, en nog drie wedstrijden te spelen, heeft Atalanta het clubrecord voor het aantal punten in een seizoen in de Serie A inmiddels al verbroken.
Meer uit Voetbal
ACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
49 minuten geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
11 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
18 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geleden