Atalanta rekent in Serie A af met concurrent Napoli
BERGAMO (ANP) - In de strijd om een plaats in de top 4, aan het einde van het seizoen goed voor kwalificatie voor de Champions League, heeft Atalanta op eigen veld een kostbare zege geboekt. De club uit Bergamo won met 4-2 van concurrent Napoli. Daardoor staat Atalanta in de Serie A nu op de vierde plek met 43 punten. Napoli bezet de zevende plaats met 40 punten en een wedstrijd minder gespeeld.
Alle doelpunten in het duel tussen de twee subtoppers vielen na de rust. Duvan Zapata opende de score voor de thuisclub waarna Piotr Zielinski de gelijkmaker verzorgde. Robin Gosens bracht Atalanta na ruim een uur opnieuw op voorsprong. Luis Muriel (3-1) en Cristian Romero (4-2) waren nadien eveneens trefzeker. Het doelpunt van Napoli kwam voor rekening van Gosens (eigen doel).
Bij Atalanta had middenvelder Marten de Roon een basisplaats. Hans Hateboer ontbrak door een blessure. Hij is volgens Italiaanse media waarschijnlijk nog een maand uitgeschakeld. Sam Lammers bleef op de bank. Zijn trainer Gian Piero Gasperini werd voor de rust weggestuurd vanwege aanhoudende kritiek op de arbitrage.
Atalanta speelt woensdag in de Champions League thuis tegen Real Madrid.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
9 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
9 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
12 uur geleden