Atalanta rekent in Serie A af met concurrent Napoli
BERGAMO (ANP) - In de strijd om een plaats in de top 4, aan het einde van het seizoen goed voor kwalificatie voor de Champions League, heeft Atalanta op eigen veld een kostbare zege geboekt. De club uit Bergamo won met 4-2 van concurrent Napoli. Daardoor staat Atalanta in de Serie A nu op de vierde plek met 43 punten. Napoli bezet de zevende plaats met 40 punten en een wedstrijd minder gespeeld.
Alle doelpunten in het duel tussen de twee subtoppers vielen na de rust. Duvan Zapata opende de score voor de thuisclub waarna Piotr Zielinski de gelijkmaker verzorgde. Robin Gosens bracht Atalanta na ruim een uur opnieuw op voorsprong. Luis Muriel (3-1) en Cristian Romero (4-2) waren nadien eveneens trefzeker. Het doelpunt van Napoli kwam voor rekening van Gosens (eigen doel).
Bij Atalanta had middenvelder Marten de Roon een basisplaats. Hans Hateboer ontbrak door een blessure. Hij is volgens Italiaanse media waarschijnlijk nog een maand uitgeschakeld. Sam Lammers bleef op de bank. Zijn trainer Gian Piero Gasperini werd voor de rust weggestuurd vanwege aanhoudende kritiek op de arbitrage.
Atalanta speelt woensdag in de Champions League thuis tegen Real Madrid.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
12 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
14 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
14 uur geleden