Atalanta neemt leiding in Serie A, Lammers redt punt voor Empoli
MONZA (ANP) - Atalanta heeft weer de leiding genomen in de Italiaanse voetbalcompetitie. Met Hans Hateboer, Marten de Roon en Teun Koopmeiners in de basis won de ploeg uit Bergamo met 2-0 bij het gepromoveerde Monza. Atalanta gaat aan kop in de Serie A met 13 punten uit vijf wedstrijden en heeft 2 punten voorsprong op Napoli en AC Milan. Monza, de club van de Italiaanse oud-premier Silvio Berlusconi, is nog altijd puntloos.
De Deense spits Rasmus Höjlund opende na bijna een uur spelen de score en via een eigen doelpunt van Marlon liep Atalanta uit naar 0-2. De drie Nederlanders maakten allemaal de 90 minuten vol. Koopmeiners, oud-speler van AZ, maakte vorige week nog een hattrick tegen Torino (3-1).
Sam Lammers redde met zijn eerste doelpunt voor Empoli een punt voor zijn nieuwe club. De spits tekende in de slotfase van de uitwedstrijd tegen Salernitana met een van richting veranderd schot voor de gelijkmaker: 2-2. Lammers (25) staat onder contract bij Atalanta, dat hem heeft uitgeleend aan Empoli.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Het inkomen van FIFA-voorzitter Gianni Infantino is vier keer zo hoog sinds zijn aanstelling in 2016. Dat blijkt uit documenten die door de Franse krant Le Monde zijn ingezien. Infantino verdiende in 2024 ruim 5 miljoen euro. Hij kreeg tien jaar geleden een beginsalaris van 1,28 miljoen euro.
6 minuten geledenZEIST (ANP) - Ruud van Nistelrooij (49) maakt vanaf 1 februari deel uit van de technische staf van het Nederlands elftal. De voormalige spits van Oranje wordt assistent van bondscoach Ronald Koeman in aanloop naar het WK voetbal deze zomer in de VS, Canada en Mexico.
8 minuten geledenROME (ANP) - Oranje-international Donyell Malen verruilt Aston Villa op huurbasis voor AS Roma. De nummer 5 van de Serie A heeft een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de 26-jarige aanvaller. Dat meldt de Italiaanse club op de eigen website.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
12 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
14 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
15 uur geleden