Atalanta neemt leiding in Serie A, Lammers redt punt voor Empoli
MONZA (ANP) - Atalanta heeft weer de leiding genomen in de Italiaanse voetbalcompetitie. Met Hans Hateboer, Marten de Roon en Teun Koopmeiners in de basis won de ploeg uit Bergamo met 2-0 bij het gepromoveerde Monza. Atalanta gaat aan kop in de Serie A met 13 punten uit vijf wedstrijden en heeft 2 punten voorsprong op Napoli en AC Milan. Monza, de club van de Italiaanse oud-premier Silvio Berlusconi, is nog altijd puntloos.
De Deense spits Rasmus Höjlund opende na bijna een uur spelen de score en via een eigen doelpunt van Marlon liep Atalanta uit naar 0-2. De drie Nederlanders maakten allemaal de 90 minuten vol. Koopmeiners, oud-speler van AZ, maakte vorige week nog een hattrick tegen Torino (3-1).
Sam Lammers redde met zijn eerste doelpunt voor Empoli een punt voor zijn nieuwe club. De spits tekende in de slotfase van de uitwedstrijd tegen Salernitana met een van richting veranderd schot voor de gelijkmaker: 2-2. Lammers (25) staat onder contract bij Atalanta, dat hem heeft uitgeleend aan Empoli.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
1 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
3 uur geledenMARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
6 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
16 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
16 uur geleden