Atalanta na zege op Fiorentina in punten gelijk met Napoli
BERGAMO (ANP) - Atalanta is in de Serie A in punten gelijk gekomen met koploper Napoli. De club uit Bergamo, met Hans Hateboer, Marten de Roon en Teun Koopmeiners, won met 1-0 van Fiorentina. Atalanta heeft net als de Napolitanen 20 punten, drie meer dan Lazio en landskampioen AC Milan.
Coach Gian Piero Gasperini gaf een basisplaats aan de drie Nederlanders, die de hele wedstrijd speelden. Fiorentina leek in de eerste helft met tien man te komen. De VAR oordeelde echter dat de overtreding van Christian Kouamé, die met hoog geheven been bijna het hoofd van De Roon raakte, niet zo ernstig was en adviseerde de scheidsrechter de beslissing terug te draaien.
Atalanta kon pas laat afstand nemen van de ploeg uit Florence. Na een ingooi gaf Luís Muriel goed voor op Ademola Lookman, die kon binnentikken. In de slotfase kon Fiorentina niet meer voor de gelijkmaker zorgen, waardoor Atalanta ook na acht speelronden nog zonder nederlaag is in de Serie A.
Napoli had zaterdag al met 3-1 gewonnen van Torino.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
6 uur geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.
7 uur geleden