Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atalanta-middenvelder De Roon mist EK door blessure

Atalanta-middenvelder De Roon mist EK door blessure

ZEIST (ANP) - Marten de Roon kan volgende maand niet meedoen aan het Europees kampioenschap voetbal in Duitsland. De 33-jarige middenvelder liep twee weken geleden tijdens de Italiaanse bekerfinale een spierblessure op en is daarvan niet op tijd hersteld, meldt de KNVB.

De Roon, die 42 interlands speelde, maakte deel uit van de voorselectie van dertig spelers. Bondscoach Ronald Koeman maakt woensdag zijn definitieve EK-groep van 26 man bekend. Middenvelders Mats Wieffer en Steven Berghuis, verdediger Jurriën Timber en aanvallers Joshua Zirkzee en Noa Lang ontbraken al in de voorselectie omdat ze nog geblesseerd of pas net fit zijn. Koeman maakte een uitzondering voor spelbepaler Frenkie de Jong en aanvaller Memphis Depay en hoopt dat beide spelers op tijd fit zijn voor het EK.

"Ik kan me niet voorstellen dat ik eerder een week in mijn loopbaan, of in mijn leven, heb gehad met zoveel ups en downs", aldus De Roon op X. "Ik verloor de Italiaanse bekerfinale, raakte daarin geblesseerd, zag Atalanta daarna de Europa League winnen. In die laatste euforische toestand heb ik veel tijd doorgebracht met de medische staf en nu blijkt dat ik het EK niet kan spelen. Ik kom er wel overheen. Ik zal als fan naar de ploeg en mijn vrienden kijken, maar voorlopig is het een hele zware dag. Hup Holland, hup."

De Roon deed in 2021 mee aan het EK, toen Oranje strandde in de achtste finale tegen Tsjechië. De voormalig speler van sc Heerenveen was er anderhalf jaar geleden op het WK in Qatar ook bij. Nederland verloor toen in de kwartfinale na strafschoppen van Argentinië.

Meer uit Voetbal

Depay helpt Corinthians met treffer aan winst Braziliaanse beker

RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.

7 uur geleden
Afellay nieuwe assistent-trainer van Bosz bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.

13 uur geleden
Sparta Rotterdam boekt moeizame uitzege op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.

13 uur geleden
Fortuna Sittard behaalt spectaculaire zege op AZ

SITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.

13 uur geleden
Koploper FC Barcelona wint ook uitduel met nummer 4 Villarreal

VILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.

13 uur geleden
Wellenreuther voorkomt met tien reddingen nederlaag Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.

14 uur geleden
Aanvoerder Pröpper baalt van gelijkspel van FC Twente in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."

14 uur geleden