Atalanta met Van Roon en Lammers in selectie, Hateboer ontbreekt
BERGAMO (ANP) - Coach Gian Piero Gasperini van Atalanta heeft Marten de Roon en Sam Lammers opgenomen in zijn selectie voor de eerste wedstrijd tegen Real Madrid, woensdag in de achtste finales van de Champions League. Hans Hateboer ontbreekt in Bergamo vanwege een enkelblessure, die hem nog enige tijd aan de kant zal houden. Volgens Italiaanse media moet de Nederlander mogelijk een operatie ondergaan.
Gasperini zei niet zoveel waarde te hechten aan het grote aantal afwezige spelers bij Real Madrid. "Dat telt voor mij niet echt mee. In de Champions League beschikt Real Madrid altijd over extra kwaliteit en kracht. Ik weet zeker dat ze er tegen ons weer zullen staan."
Bij Real Madrid, dat in de Spaanse competitie soms wat grillig presteert, zijn onder anderen Eden Hazard, Sergio Ramos, Dani Carvajal, Marcelo en Eder Militao niet beschikbaar. De Franse topspits Karim Benzema is een twijfelgeval.
"We richten ons nu op de spelers die we wel kunnen opstellen", merkte coach Zinédine Zidane op. "Ook in deze wedstrijd gaan we voor de winst. Dat doen we bij Real altijd."
Real Madrid won de Champions League in 2018 voor de laatste keer. Daarna ging de 'Koninklijke' in de achtste finales onderuit tegen Ajax (2019) en Manchester City (2020).
Meer uit Voetbal
DAVOS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze zomer de wereldbeker uitreiken aan de wereldkampioen na de finale van het WK voetbal. Dat zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens een paneldiscussie over het WK op het World Economic Forum in Davos.
27 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is middenvelder Pedri een maand kwijt. De Spaanse international heeft een hamstringblessure opgelopen in de wedstrijd van woensdag tegen Slavia Praag in de Champions League.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
16 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
18 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
18 uur geleden