Atalanta met Van Roon en Lammers in selectie, Hateboer ontbreekt
BERGAMO (ANP) - Coach Gian Piero Gasperini van Atalanta heeft Marten de Roon en Sam Lammers opgenomen in zijn selectie voor de eerste wedstrijd tegen Real Madrid, woensdag in de achtste finales van de Champions League. Hans Hateboer ontbreekt in Bergamo vanwege een enkelblessure, die hem nog enige tijd aan de kant zal houden. Volgens Italiaanse media moet de Nederlander mogelijk een operatie ondergaan.
Gasperini zei niet zoveel waarde te hechten aan het grote aantal afwezige spelers bij Real Madrid. "Dat telt voor mij niet echt mee. In de Champions League beschikt Real Madrid altijd over extra kwaliteit en kracht. Ik weet zeker dat ze er tegen ons weer zullen staan."
Bij Real Madrid, dat in de Spaanse competitie soms wat grillig presteert, zijn onder anderen Eden Hazard, Sergio Ramos, Dani Carvajal, Marcelo en Eder Militao niet beschikbaar. De Franse topspits Karim Benzema is een twijfelgeval.
"We richten ons nu op de spelers die we wel kunnen opstellen", merkte coach Zinédine Zidane op. "Ook in deze wedstrijd gaan we voor de winst. Dat doen we bij Real altijd."
Real Madrid won de Champions League in 2018 voor de laatste keer. Daarna ging de 'Koninklijke' in de achtste finales onderuit tegen Ajax (2019) en Manchester City (2020).
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
23 minuten geledenBAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.
24 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
6 uur geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
7 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
9 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
22 uur geleden