Atalanta klimt met scorende De Roon naar tweede plek in Serie A
VOETBAL - ITALIËBERGAMO (ANP) - Atalanta is in de Serie A voorlopig naar de tweede plaats gestegen. De verrassende ploeg van coach Gian Piero Gasperini was op eigen veld in Bergamo veel te sterk voor degradatiekandidaat Brescia: 6-2. Bij de rust leidde de thuisclub al met 4-1. Aanvoerder Marten de Roon bracht de tweede treffer op zijn naam (2-1). Ook Mario Pasalic, Roeslan Malinovski en Duvan Zapata kwamen in de eerste helft voor Atalanta tot scoren.
Na de rust voerde Pasalic met nog eens twee treffers de score verder op. Voor de 25-jarige Kroaat was het zijn eerste hattrick in de Serie A. Ploeggenoot Hans Hateboer bleef op de bank.
Met nog vijf competitieduels te spelen is Atalanta nu al vrijwel zeker van een eindklassering in de top 4, goed voor deelname aan de groepsfase van de Champions League. De club uit Bergamo heeft ook nog een geringe kans op de landstitel. Koploper Juventus heeft 6 punten meer en een wedstrijd minder gespeeld.
Internazionale en Lazio hebben beide 2 punten minder dan Atalanta, maar ook een wedstrijd minder gespeeld.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriën Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.
59 minuten geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.
1 uur geledenGROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
6 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
13 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
1 dag geleden