Atalanta klimt met scorende De Roon naar tweede plek in Serie A
VOETBAL - ITALIËBERGAMO (ANP) - Atalanta is in de Serie A voorlopig naar de tweede plaats gestegen. De verrassende ploeg van coach Gian Piero Gasperini was op eigen veld in Bergamo veel te sterk voor degradatiekandidaat Brescia: 6-2. Bij de rust leidde de thuisclub al met 4-1. Aanvoerder Marten de Roon bracht de tweede treffer op zijn naam (2-1). Ook Mario Pasalic, Roeslan Malinovski en Duvan Zapata kwamen in de eerste helft voor Atalanta tot scoren.
Na de rust voerde Pasalic met nog eens twee treffers de score verder op. Voor de 25-jarige Kroaat was het zijn eerste hattrick in de Serie A. Ploeggenoot Hans Hateboer bleef op de bank.
Met nog vijf competitieduels te spelen is Atalanta nu al vrijwel zeker van een eindklassering in de top 4, goed voor deelname aan de groepsfase van de Champions League. De club uit Bergamo heeft ook nog een geringe kans op de landstitel. Koploper Juventus heeft 6 punten meer en een wedstrijd minder gespeeld.
Internazionale en Lazio hebben beide 2 punten minder dan Atalanta, maar ook een wedstrijd minder gespeeld.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor komende week een kort trainingskamp in het buitenland belegd. Trainer Robin van Persie wil aanwinst Raheem Sterling met zijn selectie laten trainen en leuke dingen met zijn spelers doen.
15 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat hij voorlopig geen beroep kan doen op Oussama Targhalline. "We laten nog allerlei testen uitvoeren", zei hij na een nipte zege op Go Ahead Eagles. "Maar dit ziet er niet goed uit. We zijn hem wel even kwijt."
38 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het thuisduel met Go Ahead Eagles met veel moeite gewonnen (1-0). De ingevallen Casper Tengstedt benutte in blessuretijd een strafschop, nadat Evert Linthorst een lichte overtreding op hem had gemaakt.
1 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - De Portugees Vitor Pereira is de nieuwe trainer van Nottingham Forest. De oud-trainer van Wolverhampton Wanderers is al de vierde coach van dit seizoen bij de nummer 17 van de Premier League. Donderdag werd Sean Dyche ontslagen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Steven Benda verdedigt het doel van Feyenoord in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles. De Duitse doelman vervangt Timon Wellenreuther, die geschorst is na zijn gele kaart van vorige week in Utrecht. Feyenoord huurt Benda in de tweede helft van het seizoen van Fulham. Hij is de vervanger van de vertrokken Justin Bijlow.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Twee van de vier Champions League-duels van komende dinsdag hebben een Nederlandse scheidsrechter. Danny Makkelie fluit vanaf 18.45 uur Nederlandse tijd het duel uit de tussenronde tussen Galatasaray en Juventus. Serdar Gözübüyük is vanaf 21.00 uur de arbiter bij Borussia Dortmund - Atalanta. Bij dat duel in Duitsland fungeert Pol van Boekel als videoscheidsrechter.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
16 uur geleden