Atalanta duel zonder harde kern na racisme tegen Juve-spits
BERGAMO (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Atalanta moet een thuiswedstrijd zonder zijn harde kern spelen vanwege de racistische uitingen richting Juventus-spits Dusan Vlahovic zondag. Volgens competitie-organisator Serie A maakte 80 procent van de toeschouwers op het Curva Nord-deel zich schuldig aan het wangedrag.
Vlahovic uit Servië werd tegen het einde van de gewonnen uitwedstrijd (0-2) uitgemaakt voor zigeuner, waarop de scheidsrechter het spel even stillegde. Een deel van de voetbalfans gebruikt de term vaker als scheldwoord voor spelers uit de Balkan en Oost-Europa. Na de tijdelijke onderbreking schoot Vlahovic diep in de blessuretijd op fraaie wijze nog de 2-0 binnen.
Het Italiaanse voetbal heeft vaker last van racistische incidenten. Zo was Internazionale-spits Romelu Lukaku onlangs nog slachtoffer van beledigingen door Juventus-fans.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
12 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
14 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
15 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
16 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
17 uur geleden