
Atalanta beboet voor bespotten eigenaar Fiorentina
BERGAMO (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Atalanta heeft een boete gekregen van 12.000 euro, omdat fans van de club eigenaar Rocco Commisso van Fiorentina hebben bespot. Dat gebeurde afgelopen zaterdag tijdens het duel in Bergamo tussen beide clubs in de Serie A. Atalanta won met 1-0.
De fans van Atalanta, de club van de Nederlandse internationals Marten de Roon, Teun Koopmeiners en Hans Hateboer, maakten de Zuid-Italiaanse afkomst van Commisso belachelijk. In Italië wordt het bespotten van zuiderlingen als een vorm van racisme gezien. Het voert terug naar de grote verschillen tussen het rijke noorden en arme zuiden. De 72-jarige Commisso is geboren in Calabrië, maar verhuisde als kind naar New York en groeide daar uit tot een steenrijke mediamagnaat.
Fiorentina reageerde zaterdag al furieus op de "racistische gezangen" tegen Commisso. "We waren getuige van een schandelijk incident, niet veroorzaakt door één individu, maar door een hele tribune vol supporters", schreef directeur Joe Barone van de club uit Florence in een verklaring. "In Amerika hebben we racisme moeten bestrijden en hier in Italië hebben we met deze onaanvaardbare situatie te maken. Niet alleen de liga moet ingrijpen, maar ook het olympisch comité en de regering. Wij walgen ervan en verwachten dat er strenge maatregelen worden genomen."
Meer uit Voetbal
ROME (ANP/AFP/DPA) - Gennaro Gattuso moet volgens Italiaanse media de nieuwe bondscoach van Italië worden. De voormalige middenvelder van onder meer AC Milan is dicht bij een aanstelling als opvolger van de ontslagen Luciano Spalletti, melden onder meer Gazzetta dello Sport en Sky Sport Italia.
20 uur geledenMIAMI (ANP) - Inter Miami kan zaterdag in de eerste wedstrijd op het WK voor clubteams niet beschikken over Jordi Alba. De Spaanse linkervleugelverdediger is niet op tijd fit voor de confrontatie met Al Ahly uit Egypte.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Inter Miami kan zaterdag in de eerste wedstrijd op het WK voor clubteams niet beschikken over Jordi Alba. De Spaanse linkervleugelverdediger is niet op tijd fit voor de confrontatie met Al Ahly uit Egypte.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - MVV moet het kunstgrasveld in stadion De Geusselt vervangen. Het huidige veld is afgekeurd door de KNVB, meldt de Maastrichtse voetbalclub. Om aan de licentievoorwaarden van de voetbalbond te voldoen, is een nieuw veld nodig.
1 dag geledenVEENENDAAL (ANP) - Botic van de Zandschulp neemt na ruim een jaar afscheid van zijn coach Peter Lucassen. Dat meldt de 29-jarige Nederlandse tennisser op Instagram.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Marc Overmars blijft op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer voor Antwerp. De technisch directeur heeft een afzegging ontvangen van Rik De Mil, die voor een langer verblijf bij Charleroi heeft gekozen.
1 dag geledenLEVERKUSEN (ANP) - Odilon Kossounou keert niet terug bij Bayer Leverkusen. De verdediger uit Ivoorkust speelde afgelopen seizoen op huurbasis voor Atalanta. De club uit Bergamo heeft de mogelijkheid benut om hem definitief over te nemen.
1 dag geleden