Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Astronaut bijna terug uit ruimte, zijn vrouw gaat volgend jaar

Astronaut bijna terug uit ruimte, zijn vrouw gaat volgend jaar

CAPE CANAVERAL (ANP) - De Amerikaanse astronaut Bob Behnken, die in mei met de eerste commerciële raket naar de ruimte ging, keert komend weekeinde terug naar de aarde. Voor zijn gezin staat alweer een nieuwe missie op de kalender. Zijn echtgenote, astronaute K. Megan McArthur, gaat volgend jaar namelijk voor een halfjaar naar het internationale ruimtestation ISS. Met hetzelfde vaartuig.

Voor McArthur wordt het haar tweede ruimtereis. Behnken is momenteel voor de derde keer in de ruimte. Ze hebben samen een 6 jaar oude zoon.

De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA heeft de missie van McArthur dinsdag aangekondigd. Haar reisgenoten zijn de Amerikaan Shane Kimbrough, de Fransman Thomas Pesquet en de Japanner Akihiko Hoshide.

28.000 kilometer per uur

Behnken ging met landgenoot Douglas Hurley naar het ruimtestation ISS. Het is de bedoeling dat zij zaterdag het ISS verlaten. Hun capsule moet dan uit de baan rond de aarde zakken. Bij terugkeer in de dampkring heeft het vaartuig een snelheid van ongeveer 28.000 kilometer per uur. De wrijving stelt de capsule bloot aan temperaturen van bijna 2000 graden Celsius. Hangend aan parachutes moet hij zondag in de Atlantische Oceaan of de Golf van Mexico plonzen. De precieze locatie hangt af van het weer rond Florida.

Behnken en Hurley gingen naar de ruimte met een Crew Dragon van het ruimtevaartbedrijf SpaceX. Dat heeft als vierde organisatie mensen in een baan rond de aarde weten te brengen. Eerder slaagden de ruimtevaartorganisaties van de Sovjet-Unie/Rusland, de Verenigde Staten en China daar in.

Meer uit Buitenland

Iran vuurt raketten af op Koeweit en Bahrein, VS slaan terug

TEHERAN/WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft diverse ballistische raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein, meldt het Amerikaanse leger. Volgens het centrale commando in de regio, CENTCOM, raakten geen van de raketten doel. Drie raketten zouden zijn onderschept door Amerikaanse en Bahreinse strijdkrachten, twee andere raketten kwamen te kort of braken onderweg uiteen, aldus CENTCOM.

2 uur geleden
Slachtoffers bij aanval Israël op onder meer ziekenhuis in Tyrus

BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.

13 uur geleden
WHO meldt forse daling vermoedelijke ebolagevallen

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.

13 uur geleden
Dodental door Russische aanvallen in Oekraïne loopt op

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.

14 uur geleden
Israël en Hezbollah blijven aanvallen ondanks Trumps bestand

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.

14 uur geleden
Turkije rekent op komst Trump naar NAVO-top in Ankara

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.

14 uur geleden
Russische geheime dienst ontdekt spyware op telefoons topfiguren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.

16 uur geleden