Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AstraZeneca wil winst gaan maken met zijn coronavaccin

AstraZeneca wil winst gaan maken met zijn coronavaccin

LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Farmaceut AstraZeneca wil geleidelijk aan winst maken op het coronavaccin dat het bedrijf in samenwerking met de universiteit van Oxford heeft ontwikkeld. De Brits-Zweedse onderneming leverde de vaccins tot nu toe tegen de kostprijs, maar dat gaat veranderen nu er nog altijd extra bestellingen binnenkomen.

De aankondiging van AstraZeneca komt op het moment dat de onderneming met tegenvallende cijfers over het derde kwartaal kwam. Met de winsten op het coronavaccin wil het bedrijf de kosten van het vaccin compenseren. AstraZeneca beloofde eerder tijdens de pandemie geen winst te maken met zijn vaccin, maar gooit nu toch de prijzen omhoog, op het moment dat in veel landen de coronabesmettingen weer oplopen.

AstraZeneca wil alleen winst maken in rijkere landen. In landen met lage en middeninkomens zal het concern het vaccin veel langer tegen kostprijs blijven leveren. Het vaccin van AstraZeneca en de universiteit van Oxford was een van de eerste die op de markt kwam. In december werd het middel in het Verenigd Koninkrijk goedgekeurd voor gebruik.

Overname

AstraZeneca zette als gevolg van hogere kosten over het derde kwartaal een verlies van bijna 1,7 miljard dollar (1,4 miljard euro) in de boeken. Dat was een jaar eerder nog een winst van 650 miljoen dollar. Volgens de farmaceut kampte het bedrijf met extra kosten na de overname van het Amerikaanse biotechbedrijf Alexion, waarmee een bedrag van 39 miljard dollar was gemoeid. Ook stegen de kosten voor onderzoek en ontwikkeling voor meerdere programma's waaronder die voor zijn coronabehandeling.

De farmaceut onthulde vorige maand nog positieve resultaten met een proef voor de behandeling van coronasymptomen. De behandeling van dit middel bestaat uit een combinatie van twee antilichamen. Het middel onderging een laatste klinische test om de veiligheid en doeltreffendheid te beoordelen. De beperkte winstbijdrage van het coronavaccin dat al op de markt is, zal naar verwachting de kosten in verband met deze proef compenseren.

AstraZeneca leverde wereldwijd al 580 miljoen doses van zijn coronavaccin af. Daarmee werd 2,2 miljard dollar opgehaald. Topman Pascal Soriot benadrukte dat het middel betaalbaar blijft. De totale omzet van AstraZeneca steeg op jaarbasis met 50 procent tot 9,9 miljard dollar.

Meer uit Financieel

Cargill stopt deels met productie in Sas van Gent

SAS VAN GENT (ANP) - Het voedings- en grondstoffenbedrijf Cargill wil eind dit jaar stoppen met de verwerking van tarwe, de raffinaderij en de productie van ethanol in zijn fabriek in Sas van Gent. De gedeeltelijke stopzetting heeft mogelijk gevolgen voor ongeveer 120 medewerkers, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving van PZC.

10 minuten geleden
Toezichthouder VS onderzoekt Tesla's die soms niet open kunnen

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse toezichthouder voor verkeersveiligheid heeft een onderzoek geopend naar Tesla's van het Model Y die in bepaalde gevallen niet open kunnen. In een aantal gevallen zaten inzittenden daardoor opgesloten in de elektrische auto, meldt een afdeling van de National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA).

27 minuten geleden
Huishoudens volgend jaar 25 euro meer kwijt aan energietransport

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse huishoudens betalen in 2026 ongeveer 25 euro per jaar meer voor het transport van elektriciteit en gas. De nettarieven gaan daarmee met 3,4 procent omhoog, maakte de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bekend.

1 uur geleden
NVM krijgt nieuwe voorzitter na onverwacht overlijden voorganger

UTRECHT (ANP) - De ledenraad van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) heeft Steve Evers benoemd tot de nieuwe algemeen voorzitter. Vorig jaar oktober overleed toenmalig voorzitter Peter Brussel onverwacht, waarna vicevoorzitter Lana Goutsmits-Gerssen zijn taken waarnam.

1 uur geleden
Draghi: EU blijft achter bij VS en China met hervorming economie

BRUSSEL (ANP/AFP/DPA) - De Europese Unie blijft achter bij de Verenigde Staten en China in het tempo van economische hervormingen. Dat zegt Mario Draghi, voormalig premier van Italiƫ en president van de Europese Centrale Bank (ECB). Een jaar geleden kwam Draghi nog met een uitgebreid rapport met aanbevelingen om de economische vernieuwing in de EU te versnellen.

1 uur geleden
Duits beleggersvertrouwen onverwacht gestegen na sterke daling

MANNHEIM (ANP/BLOOMBERG) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is in september onverwacht licht gestegen, na de scherpe daling in augustus. Dat meldt het Duitse onderzoeksinstituut ZEW. Volgens het instituut is er voorzichtig optimisme onder financiƫle experts over de Duitse export. De huidige economische situatie blijft nog wel altijd zwak door alle onzekerheid aan het handelsfront.

2 uur geleden
Ford schrapt 1000 banen in Keulen door lage vraag naar e-auto's

KEULEN (ANP/DPA) - Autofabrikant Ford schrapt begin volgend jaar ongeveer duizend banen in zijn fabriek in Keulen, maakte het bedrijf dinsdag bekend. Als reden wordt de lage vraag naar elektrische auto's genoemd.

2 uur geleden