
'AstraZeneca wil VK wekelijks 2 miljoen vaccins leveren'
CORONAVIRUSLONDEN (ANP/RTR) - Farmaceut AstraZeneca verwacht halverwege januari wekelijks twee miljoen doses van het Covid-19 vaccin te kunnen leveren in het Verenigd Koninkrijk. AstraZeneca ontwikkelde het vaccin samen met de Universiteit van Oxford. De Britse regering gaf op 30 december groen licht voor het gebruik van het vaccin.
AstraZeneca verwacht volgende week twee miljoen doses te kunnen leveren, meldde The Times op basis van een anonieme bron van het team achter het vaccin. "Het plan is om dan snel op te schalen en vanaf de derde week van januari moeten we op een levering van twee miljoen doses per week zitten", zei de bron aan de krant. De vaccinontwikkelaars hebben niet op het nieuws gereageerd.
Premier Boris Johnson heeft 100 miljoen doses van het vaccin besteld voor het Verenigd Koninkrijk. De farmaceut zegt in het eerste kwartaal voor miljoenen doses te kunnen zorgen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft generaal Gennadi Sjapovalov aangesteld als nieuwe bevelhebber van de landmacht. Zijn voorganger, generaal Michailo Drapati, heeft begin deze maand om ontslag gevraagd. Hij voelt zich verantwoordelijk voor de dood van twaalf soldaten bij een Russische raketaanval op een opleidingscentrum.
5 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - Israëlische bombardementen hebben in Iran onder meer de zwaarwateronderzoeksreactor Khondab die in aanbouw is, geraakt volgens het Internationale Atoomenergieagentschap IAEA.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De luchtafweer van Israël lijkt steeds minder goed te functioneren. Volgens een Israëlische veiligheidsfunctionaris die nieuwszender NBC heeft gesproken, heeft het land de afgelopen 24 uur 65 procent van de door Iran afgevuurde raketten weten neer te halen. Dat is veel minder dan de 90 procent in de 24 uur daarvoor.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump komt binnen twee weken met een besluit of de Verenigde Staten Israël gaan helpen bij het bombarderen van Iraanse atoomfaciliteiten. Het Witte Huis heeft dat donderdag laten weten.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De onderhandelingen over een Europese anti-corruptierichtlijn tussen de EU-lidstaten en het Europees Parlement zijn gestrand. Eerder deze week zag het ernaar uit dat de twee onderhandelende partijen het eens zouden kunnen worden over strengere regels, maar met name Duitsland en Italië vonden het voorstel te vergaand.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/AFP) - De populaire Iraanse rapper Toomaj Salehi, die kritisch is tegenover het regime van zijn land, zou opnieuw zijn opgepakt. Op zijn socialemediakanalen wordt gemeld dat hij op het eiland Kish in de Perzische Golf is aangehouden. Het is niet bekend waar en waarom hij wordt vastgehouden.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe heeft oud-tennisser Rafael Nadal donderdag de adellijke titel van markies verleend. De voormalige topspeler mag zich voortaan markies van Llevant de Mallorca noemen als erkenning voor zijn bijdrage aan de Spaanse sportwereld.
9 uur geleden