Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AstraZeneca verkoopt meer coronavaccins in tweede kwartaal

AstraZeneca verkoopt meer coronavaccins in tweede kwartaal

CAMBRIDGE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Farmaceut AstraZeneca heeft in het tweede kwartaal van dit jaar ruim drie keer zo veel omzet behaald met de verkoop van zijn coronavaccin als in de eerste drie maanden van het jaar. Het Brits-Zweedse bedrijf nam de verkopen van die inenting niet mee in zijn verwachtingen voor het hele jaar omdat het uit principe geen winst maakt op de productie en verkoop zolang de pandemie duurt.

De verwachtingen voor het hele jaar stelde AstraZeneca naar boven bij door de overname van het bedrijf Alexion. Dat specialiseert zich in geneesmiddelen voor zeldzame ziektes.

Het coronavaccin van AstraZeneca, dat door de universiteit van Oxford werd ontwikkeld, heeft de afgelopen maanden te kampen gehad met een aantal tegenslagen. Zo bleek het niet zo goed te beschermen als de vaccins van Pfizer/BioNTech en Moderna. Ook werd het gebruik in verschillende landen opgeschort vanwege een kans op een vorm van trombose.

Prijsverhoging

Een aanvraag voor goedkeuring in de Verenigde Staten stelde AstraZeneca uit naar de tweede jaarhelft. Dat is nog wel altijd een doel, liet topman Pascal Soriot weten. In de toekomst kan dat volgens de Fransman namelijk nog van belang zijn.

Soriot zei ook dat AstraZeneca niet voor eeuwig geen winst kan maken op het vaccin en zette daarmee de deur op een kier voor een prijsverhoging. Wel stelde de topman dat zijn bedrijf nooit uit zal zijn op grote winsten van het vaccin.

Desondanks verkocht AstraZeneca voor 894 miljoen dollar aan de coronavaccins. De totale omzet kwam uit op 8,2 miljard dollar, aanzienlijk meer dan de 6,2 miljard dollar uit dezelfde periode een jaar eerder. De winst bedroeg 550 miljoen dollar tegen 738 miljoen dollar een jaar eerder.

Meer uit Financieel

S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

5 uur geleden
Gasunie waarschuwt: vullen gasopslagen gaat moeizaam

DEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.

5 uur geleden
Senaat stemt in met Warsh als voorzitter Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.

7 uur geleden
Netflix biedt vanaf 2027 abonnement met reclame aan in Nederland

NEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.

7 uur geleden
Moederbedrijf speelgoedmerk Playmobil blijft minder verkopen

ZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.

8 uur geleden
AI-bedrijf Mistral praat met banken over tegenhanger voor Mythos

PARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.

8 uur geleden
AEX eindigt flink hoger, ABN AMRO grote winnaar

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.

9 uur geleden